dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli gdyby przypadkiem kabel dosięgnął do elewacji, to lepiej po prostu włożyć wtyczkę do gniazdka na elewacji?
    Niestety obawiam się, że nie dostanie, a nie chciałbym majstrować przy oryginalnym kablu, dlatego szukam sensownego rozwiązania z połączeniem tej wtyczki gdzieś w studzience lub między studzienką a elewacją, ale tuż pod ziemią, żeby nic nie wystawało. Nawet gdyby w ziemi trzeba było zakopać jakąś skrzyneczkę.
    Połączenie w studzience oprócz wad ma zaletę. Przy awarii jest punkt rozdziału, można sprawdzić czy uszkodzeniu uległa pompa, czy problem tkwi w zasilaniu.

    Pytanie klucz!
    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hermentyczna wtyczka, hermetyczne gniazdo i na dodatek to wszytsko zamknięte w hermetycznej puszce - nie wiem do czego się tutaj można przyczepić(...)
    W warunkach studni żadna puszka nie jest "hermetyczna". Chroni przed wodą kapiącą, jednak w perspektywie lat zdarzy się sytuacja kiedy para wodna skropli się w puszce.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo-hermetyczne-gumowe-ip44.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,7 KB
ID:	457142

    Kołnierzyk gniazda "hermetycznego" tworzy talerzyk zbierający skropliny ściekające z wtyczki "hermetycznej". Ciekawostka- tak właśnie wygląda podłączenie intuicyjne- wtyczkę wciskamy w gniazdo, w dół.

    Czy da się dobrze podłączyć? To zależy od montera, ale podstawowych błędów można uniknąć
    Przewody trzeba wprowadzić do hermetycznej puszki od dołu, ułożyć odpowiednio wtyczkę i gniazdo (można je dodatkowo zaizolować). Ewentualne skropliny powinny mieć ujście. Długość przewodów powinna umożliwiać połączenia na zewnątrz studzienki. Zwijamy je w pętlę, zawieszamy u góry.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Możesz podać użytych u Ciebie hermetycznych elementów?
    Co masz na myśli, pisząc "hermetyczna wtyczka"? Standardowa wtyczka z pompą chyba nie jest u mnie hermetyczna. Moja pompa to Unilift KP AV.
    U mnie pompa przewód pompy nie miał wtyczki, żeby dało się go przecisnąć przez dławik na głowicy studni. Nie wiem jakiego producenta elementów instalacyjnych używał mój elektryk, na pewnie nie brał z marketu.

  3. #43

    Domyślnie

    Macie może jeszcze jakiś pomysł jak zapewnić, żeby wąż odprowadzający wodę z tej mojej studzienki (zdjęcie kilka postów wcześniej) nie wpadł do studni?
    Wąż będzie szedł ok. 250 cm pionowo w górę od pompy, a następnie skręca i wchodzi w rurę kanalizacyjną (200 cm) - w studni jest otwór fi 110 i tam połączona jest rura, a w tej rurze jest ujście wody z węża, która już w tej rurze kanalizacyjnej poleci do kanalizacji deszczowej.
    Niestety jestem niemal pewien, że wąż spadnie w dół pod własnym ciężarem, szczególnie gdy napełni się silnym strumieniem wody z pompy.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Macie może jeszcze jakiś pomysł jak zapewnić, żeby wąż odprowadzający wodę z tej mojej studzienki (zdjęcie kilka postów wcześniej) nie wpadł do studni?
    Do węża przymocowuje się taśmą wzmacnianą coś na kształt laski - odcinek 50cm z zakrzywieniem - to zakrzywienie zakłada się na krawędź studzienki - nie spadnie/wpadnie, a zawsze bezproblemowo można zdjąć i wyciągnąć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-06-16_183610.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	457176
    Picasso
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #45

    Domyślnie

    U mnie tak to nie będzie wyglądać, bo wąż nie wychodzi górą studzienki tylko 30 cm pod powierzchnią gruntu przez boczny otwór zrobiony w tej studzience. W otwór wsunięta jest rura kanalizacyjna fi 110, a w niej będzie wąż.
    Wygląda to mniej więcej tak. Na zielono poziom gruntu. Na niebiesko rura kanalizacyjna fi 110, Na pomarańczowo - wąż.
    Chodzi o to jak utrzymać wąż w tej rurze kanalizacyjnej bez względu na chęć opadania węża. Chyba że należy zastosować na tyle sztywny wąż, który zaklinuje się w tej rurze, tak jak na rysunku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studnia_cr.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	457178

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    U mnie tak to nie będzie wyglądać, bo wąż nie wychodzi górą studzienki tylko 30 cm pod powierzchnią gruntu przez boczny otwór zrobiony w tej studzience. W otwór wsunięta jest rura kanalizacyjna fi 110, a w niej będzie wąż.
    Wygląda to mniej więcej tak. Na zielono poziom gruntu. Na niebiesko rura kanalizacyjna fi 110, Na pomarańczowo - wąż.
    Chodzi o to jak utrzymać wąż w tej rurze kanalizacyjnej bez względu na chęć opadania węża. Chyba że należy zastosować na tyle sztywny wąż, który zaklinuje się w tej rurze, tak jak na rysunku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studnia_cr.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	457178
    Ja bym Ci polecił zastosować rurę pcv o średnicy 25 albo 32 mm (taką jaką stosuje się do podlacza wody) a na zgięciu wstawić kolano skręcane aby połączyć rurkę pionową z poziomą. Po pierwsze, przy zastosowaniu rurki sztywnej nie ma mowy o załamaniu się jak w przypadku węża, po drugie im większy przekrój rurki odprowadzającej tym lepsza wydajność pompy.

  7. #47

    Domyślnie

    Tak to wyszło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210617_204717a.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	457202

    Nie ma szans, żeby wąż wysunął się z rury.
    Jest dobrze zaklinowany i ma średnicę wewnętrzną 32 mm. Idealnie do pompy Grundfos z przyłączem 1 1/4".

    A co do elektryki to chyba przekonaliście mnie, żeby pompę wpiąć do gniazdka, które wykonam na elewacji. Myślę, że wtyczka dosięgnie, jeśli gniazdko będzie max 20-25 cm nad gruntem.
    Zastanawiam się tylko jak zamontować gniazdko na elewacji. Chyba trzeba będzie je zamocować na długich wkrętach do muru?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez przesady - wystarczy dobry kołek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-06-17_224801.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	457203
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony