dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Poziomica- łata dziwne wskazania

    Mam pewną zagwózdkę o której wcześniej nie wiedziałem. Z jednej strony ściany jak przyłoże łatę to jest "oko" czyli idealnie, obrócę łate na drugą stronę i mierząc w dokładnie tym samym miejscu już ucieka na 2 m - aż 1 cm . To samo dzieje się na 3 innych łatach.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Jak przykładasz łatę do tej samej ściany i oczko ucieka znaczy ze łata się zepsuła.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Łata z poziomicą używana jako kij bejsbolowy nie będzie dokładnie pokazywaniu poziomu lub pionu. Powieś sznurek L=2m obciążony młotkiem, nakrętką lub kluczem oczkowym. Zmierz odległość do ściany na górze i na dole. Jesli będą mocno różne np. 1cm to ściana krzywa, majster do wymiany a robota do poprawy.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak więc zrobiłem wcześniej z tym sznurkiem i na dole ucieka pół centa a na trzech łatach jest OK

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Mam pewną zagwózdkę o której wcześniej nie wiedziałem. Z jednej strony ściany jak przyłoże łatę to jest "oko" czyli idealnie, obrócę łate na drugą stronę i mierząc w dokładnie tym samym miejscu już ucieka na 2 m - aż 1 cm . To samo dzieje się na 3 innych łatach.
    W ten właśnie sposób sprawdza się jakość łat/poziomic. Masz 4 krzywe łaty, albo krzywo osadzone libelle. Jeśli to ten sam producent to trafiłeś na wadliwą partię. Jeśli różnych producentów to aż nieprawdopodobne aby wszystkie miały taką samą wadę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawa wyjaśniona .... łaty są dobre
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 22-06-2021 o 16:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony