dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Temat: elewacja

  1. #1

    Domyślnie elewacja

    jak formowicze wykończyliście swoje domu od zewnątrz? jakie macie dachy, kolory elewacji itp. a może ktoś okładał kolumny albo ściany klinkierem?

    pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    styropian, tynk, farba.
    Pozdrawiam

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    mamy starą chałupke stuletnią z cegły. Dookoła mamy taką wzmacniającą opaskę betonową. Ponieważ dom jest pod ochroną konserwatora zabytków to musimy się zastosować do jego zaleceń. A więc - okna nowe białe i ze szprosami, dachówka betonowa w kolorze ceglastym, rynny w ciemnym brązie. Ściany (będą teraz) ocieplone styropianem, na to tynk i farba również w kolorze cegły...i pozostawienie świadków (to takie miejsca gdzie widać starą cegłę), kominy mamy wymurowane od połaci cegłą klinkierową ( nie chcieliśmy starych tynkować i zostawiać na biało), pozostaje nam jeszcze położenie płytek klinkierowych na opaskę betonową. Werandy obite deskami, ale zastanawiamy się na kolorem tych desek ...to chyba na tyle...
    pozdrawiam - ania
    ps
    okna, dach, rynny, komin już mamy....pozostały do zrobienia ściany z opaską i werandy...to już za 2-3 tygodnie
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  5. #5

    Domyślnie

    Nie zakładam nowego wątku mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy. Remont się zaczął.Za chwilę zostanie zamówiony dach w kolorze czekoladowy brąz do tego mają pójść kominy z cegły klinkierowej piasek pustyni, elewacja to będzie jakiś jasny kolor rozważam ( kawa z mlekiem, albo bardzo rozbielany żółty lub krem) Drewniana weranda oczywiście czekoladowa, otwory mam białe w koło okien mam mieć białe bonie. Nie mogę się zdecydować z czego wykonać cokół wokół domu, a jak cokół to jeszcze słup podpierający dach i jaki ma być taras (ciemny czy jasny). Pasowało by mi też zabezpieczyć przy drzwiach wejściowych tynk bo ten jasny bardzo szybko będzie upaćkany przez dzieciaki(niekoniecznie moje) Może ktoś ma podobnie.

  6. #6

    Domyślnie

    mnie irytuje że nie potrafię przełożyć koloru tynku na domu na odpowiedni numer z wzornika kolorów producenta tynków.
    A chciałbym biało-piaskowo-kremowy tynk do miedzianej dachówki i cokołu w klinkierze.

  7. #7

    Domyślnie

    widziałam ostatnio bardzo fajny tynk kamyczkowy, to jest taki tynk wykonany z bardzo grubych kamyków, osobiście najbardziej podoba mi się zrobiony z kamieni o różnych odcieniach brązu i chyba u nas właśnie taki bedzie, bo pasuje do okien, dachu i wszystkich pozostałych elementów na działce.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki może jeszcze ktoś coś mi podpowie.Ten tynk z kamyków widziałam.Tylko ja osobiście chciałabym zachować zasadę,żeby było jak najmniej zastosowanych materiałów Żeby nie było napaćkane.I tak jest
    1)drewno ( weranda i podbitka drewniana )
    2)tynk na budynku
    3) cegła kominy

    i co dalej czy być konsekwentnym i ten cokół zrobić też z płytek imitujących cegłę,czy wprowadzać kolejny materiał (kamień, kamyki)

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Ten dół budynku nie daje mi spokoju.Coraz bardziej jestem zdecydowana na płytki klinkierowe -kolor piasek pustyni do tego czekoladowa ale nie za ciemna fuga. Taki sam byłby słup podpierający jeden róg dachu zabezpieczenie ściany przy drzwiach wejściowych i na tarasie obok drzwi tarasowych.Elewacja zdecydowanie jaśniejsza,żeby się nie zlało.Po południu za pomocą kredek przeniosę to na papier.Zobaczymy.Ciemna opaska moim zdaniem sprawdza się przy niskich budynkach, rozbudowanych daje poczucie estetyki ładu.

  10. #10

    Domyślnie

    jest wiele rodzajów tynków na elewacje, popatrz w hurtowniach wybór naprawdę spory, ale błagam tylko nie nic jaskrawego!! wybierz stonowany kolor, zawsze bedzie ładny

  11. #11

    Domyślnie

    Tego jestem pewna będzie bardzo stonowany i łagodny,bo taki jest chyba zawsze na czasie.Ja najpierw budowałam teraz remontuję trochę widziałam. I nikt mnie nie przekona klasyka to klasyka.To się nie zmieni i zawsze będzie modne.
    Wychowałam się w takim drewnianym wiejskim domu masę w nim było stołów ,szaf komód,kredensów.Jak się urządzałam pierwszy raz to oczywiście stawałam na współczesność i modę.Bo wydawało mi się że to co stare sprawdzone to be.Teraz już tak nie zrobiłabym.Szybko mi się znudziły te niepraktyczne nowoczesne rozwiązania.We wszystkim należy zachować umiar.
    Dlatego wydaje mi się że taki domek z czekoladowym dachem drewnianą brązową werandą z jasnym delikatnym tynkiem i trwałymi wykończeniami z płytki kinkierowej kolor berz będzie ok.

  12. #12

    Domyślnie

    Eluś z jakiej jesteś części lubelszczyzny?

  13. #13

    Domyślnie

    Informacja poszła na prv.Elewacja zacznie się robić 10 października mam nadzieję,że pogoda dopisze.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eluś
    Informacja poszła na prv.Elewacja zacznie się robić 10 października mam nadzieję,że pogoda dopisze.
    oj jak ja ci zazdroszczę - naszą elewację mieli robić od 30 września, ale delikatnie mówiąc wypieli się na nas i fachowiec nie przyjechał, co więcej nawet nie zadzwonił że nie przyjedzie to się nazywa "profesjonalizm" no nie ??
    teraz musimy zaczynać poszukiwania od nowa a teraz tak strasznie ciężko znaleźć kogoś dobrego

    buuuuuu

  15. #15

    Domyślnie

    Skarbie nie masz mi czego zazdrościć. Remont miał się rozpocząć na wiosnę najdalej w maju, później miał być lipiec. A jak w końcu uporaliśmy się z papierkami to zrobił się koniec września. A pracy jest tyle że strach pomyśleć. O ile ja już rzeczy pytałam, jeździłam po sklepach a później ogarnęła mnie taka niechęć że przez 3 miesiące w ogóle nie interesowałam się tematem nawet na forum nie zaglądałam bo mnie nosiło. A teraz decyzje trzeba podejmować szybko, bo aura nagli.
    W tym tygodniu ma został zrobiony dach. Coś się już zaczęło dziać ale do końca to jeszcze daleko. Dobrze, że słoneczko mi zagląda przez okno to mnie pesymizm nie ogarnia. Potem elewacja, zobaczymy. Na razie cieszę się że w ogóle coś się dzieje.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    obecnie goły poroterm w przyszłosci będzie oblicówka z grubych dech sosnowych...cokół domu z "baranka" min. 2,5 mm ciemno-szarego

  17. #17

    Domyślnie

    U nas dół budynku z surowej cegły czerwony. Elewacja juz jutro bedzie robiona( mam nadzieje, bo to juz 3 termin, kiedy mają przyjść fachowcy), tynk biały. Dachówka czerwona Brass, rynny i parapety brązowe. Ona złoty dąb, podbitka i wykonczenia drewniane mahoń. Myślę, że powinno być ok, chociaż troche boje się tego białego tynku na elewacji, mąz mnie jednak przekonał, no ale zobaczymy juz niedługo jak to wszystko razem będzie wyglądało.
    ja też z lubelszczyzny....

  18. #18

    Domyślnie

    Moim zdaniem do czerwonego dachu tylko biały tynk to jest to. Mąż ma rację.Będziesz zadowolona.Aż w oczy kuje jak ludzie robią czerwone dachy a później elewacja jest żółta.

  19. #19

    Domyślnie

    my też mamy czerwony daszek, właściwie ceglasty ale "główny inwestor" uparł się na jasny żółty...i co tu zrobić?? muszę chyba pójśc na kompromis jak chcę mieć podłogę z drewna egzotycznego i tak to się u nas kręci


    ps. w poniedziałek zaczynają robić elewacje...hurrraaa!

  20. #20

    Domyślnie

    Mam ok 40% ścian obłożonych klinkierem kosmo wienerbergera. Klinkier jest na różnych wysokościach Pozostała część elewacji tynk mineralny malowany w kolorze kremowym Dachówka kasztanowa. Efekt to oczywiście kwestia gustu ale mnie pasuj.e

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony