Witajcie Muratorzy,

Chcę kupić połówkę bliźniaka od dewelopera, i chciałbym jak najwięcej rzeczy zaplanować sobie jeszcze na etapie, kiedy nie ma tynków i istnieje dowolność w kładzeniu kabli.

Deweloper w standardzie daje kocioł Immergas Victrix Zeus 25, ja jednak chciałbym go zamienić na model Victrix Zeus Superior 25, ze względu na nieco większy zasobnik oraz niższą moc maksymalną.

Największy problem mam ze sterowaniem tym wszystkim. Myślałem, że uda mi się to zrobić tylko na automatyce kotła, ale najprawdopodobniej to niemożliwe.

Układ domu:
Parter:
Salon+kuchnia 3 pętle + wyprowadzenie na grzejnik panelowy
Pom. gospodarcze 1 pętla + grzejnik drabinkowy
Garaż - grzejnik panelowy
Wiatrołap 1 pętla

Piętro:
Korytarz 1 pętla
Łazienka 1 pętla + grzejnik drabinkowy
Sypialnia1 1 grzejnik panelowy
Sypialnia2 1 grzejnik panelowy
Sypialnia3 1 grzejnik panelowy

Poddasze - wyprowadzenie na grzejnik panelowy

Powierzchnia użytkowa to około 116m2. 2 rozdzielacze, na dolnym poziomie 2 pompa dla podłogówki + zawór mieszający, na piętrze podłogówka na RTL'ach. Na górze chciałbym zamienić RTL'e na RTL-Boxy, które umożliwiają plus minus sterowanie temperaturą powietrza w pomieszczeniu. Nie chcę też totalnie przebudowywać instalacji przygotowywanej przez instalatora.

I teraz do meritum.

Chciałbym mieć możliwość kontroli temperatury w pomieszczeniach, na początek tylko salon+kuchnia oraz łazienka na piętrze, ale z możliwością rozbudowy o kolejne pomieszczenia w przyszłości, jak znajdę kilkaset zł na drodze z pracy do domu

Myślałem, że będę w stanie robić to za pomocą dedykowanego sterownika CARv2, ale on nie jest w stanie sterować siłownikami termoelektrycznymi...

Czy w takim razie najlepiej byłoby zamontować listwę np Tech lub Afriso (lub jeszcze coś innego) w skrzynce rozdzielacza na parterze i pociągnąć kable w okolice planowanych termostatów pokojowych, do drugiego rozdzielacza i w pobliże kaloryferów? Docelowo chciałbym móc zaprogramować dobowe programy temperaturowe, czyli standardowo, nieznaczne (2,3oC obniżenie temp. na czas poza domem + na noc. Chciałbym również mieć możliwość zdalnego uruchomienia i wyłączenia ogrzewania w przypadku np. nagłego ochłodzenia lub zmiany planów wyjazdowych (czyli sporadycznie, ale nie chciałbym być zdany tylko na ręcznie zaprogramowany cykl tygodniowy). Czy da się tym jakoś inaczej sterować? Czy takie "zewnętrzne rozwiązania pozwolą na zmianę parametrów pracy kotła? Przykładowo zmiana temperatury C.O w zależności od temperatury zewnętrznej, czy tu zdać się na pogodówkę kotła?

Załączam również zdjęcia rozdzielaczy, z poprzedniego, nieco innego etapu realizowanego przez tego dewelopera. Będę wdzięczny za każdą pomoc, nie chciałbym musieć robić doktoratu z tego tematu