Jak rozwiązać problem z bramą garażową widoczną na zdjęciach? Chodzi o nieszczelności bo ciężko nazwać to mostkami termicznymi. Jest to brama Wiśniowskiego Makropro. Sprawa była zgłaszana i regulacja bramy miała nastąpić po wykonaniu wylewki. Tak też się stało, jednak było to niedługo przed upływem gwarancji. Po przyglądnięciu sie dokładniej "tematowi" widzę że to nie kwestia regulacji a samego wykonania bramy.
Każdy z punktów "łamania" panela to dziura przez które wiucha w zimie zimne powietrze. Na zdjęciach właśnie widać po prawej stronie wpadające światło przez 4 punkty (1 dolny przysłania samochód), po lewej stronie analogicznie. Czy ja w swojej sztuce nie mam jakiegoś elementu zamontowanego w to miejsce czy po prostu poszli po bandzie i produkują konstrukcyjnie dziurawe bramy? Jeśli tak, to jak przeszły dopuszczenie?

Od góry MOŻE można sytuację poprawić, uszczelka przylega bezpośrednio do nadproża (jakaś listwa aluminiowa czy coś w tym stylu) ale uszczelka jest strasznie sztywna ale najgorsza sprawa jest po bokach - otwór jest między panelami a szyną bramy, nic nie jest wygięte ani odkształcone, jest najzwyczajniej w świecie dziura.

Oglądałem bramy w wersjach "domowych" - tam konstrukcja uszczelek jest delikatniejsza - są miększe. Na łączeniach paneli są jakby nakładki które przysłaniają miejsce w którym ja mam otwór "powietrze wewnętrzne - powietrze zewnętrzne".
Brama w wersji przemysłowej ze względu na nietypowy rozmiar oraz wysokość nadproża.

Dołączam zdjęcia z różnym... kontrastem?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	457144
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	457145
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	457146
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A4.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	457147