dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czas oczekiwania na fachowców

    Witam.
    Niestety nie mogę znaleźć podobnego tematu. Jeśli jest - ten proszę usunąć.
    Jaki jest (oczywiście w mocnym przybliżeniu) czas oczekiwania na poszczególnych fachowców?

    Słyszałem od znajomych, że na hydraulika do położenia instalacji w całym domu czeka się nawet półtora roku. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mocno mnie to przeraziło.
    Póki co umówiona ekipa do SSO i do dachu. Z resztą czekaliśmy , ale nie wiem czy słusznie?

    Podpowiedzcie jak to wyglądało w waszym przypadku.

  2. #2

    Domyślnie

    Lubelskie: U mnie hydraulik na początku roku ustawiony, że ma do zimy skończyć. Elektryk min 4 miesiące wcześniej, tynkarze to samo. Wylewki trochę szybciej (ze 2 miesiące do przodu), ocieplenie z rok do przodu trzeba szukać.

  3. #3

    Domyślnie

    No to nieźle.

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to wygląda logistycznie ? Przykładowo mam elektryka na styczeń z założeniem że skończy do lutego. W lutym wchodzi ekipa od tynków.
    Elektryk przykładowo ma 2 tyg obsuwy i co wtedy? Czy takie rzeczy należy przewidywać i pomiędzy jednym a drugim fachowcem dodawać jakiś "bufor bezpieczeństwa"?

  4. #4

    Domyślnie

    Bufor musisz mieć. U mnie murarz powiedział, że ściany parteru postawi w 2 tygodnie, a robił równe 4. A to pogoda przeszkadzała, a to samochód mu się popsuł, a to na materiał trzeba bylo czekać. A czas uciekał.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko się przesuwa.
    I nie licz że ktoś Ci przyjdzie punktualnie.
    2 tygodnie opóźnienia to "na czas", miesiąc czy dwa to lekka obsuwa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony