dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Folia na chudziaku pod styropian ...

    Witam serdecznie...
    Jak to się powinno w końcu robić z tą folią na chudziaku,..wywijać na ściany, czy wsuwać pod izolację poziomą.Będę za niedługo kładł styro i znowu mętlik w głowie
    Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekf34 Zobacz post
    Jak to się powinno w końcu robić z tą folią na chudziaku,..wywijać na ściany, czy wsuwać pod izolację poziomą.
    Bez znaczenia. Zamiast folii możesz chudziaka skropić wodą święcona - skuteczność w zakresie hydroizolacji podobna.


    Cytat Napisał janzar Zobacz post

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bez znaczenia. Zamiast folii możesz chudziaka skropić wodą święcona - skuteczność w zakresie hydroizolacji podobna.
    Ta folia którą tak namiętnie wrzucasz wszędzie gdzie pojawia się podobny wątek jest cienka bo ma tylko 0,2 mm, nawet na zdjęciu widać że jest cienka i miękka. Jak dobrze widzę z cytowanego wątku to była tylko w jednej warstwie, a do tego musiała być położona na gruz patrząc po dziurach i wgłębieniach po kamieniach. Może nawet ktoś nie pokwapił się żeby odkurzyć chudziaka przed położeniem folii...

    Wracając do tematu to ja kładę folię 0,4 mm z atestem w dwóch warstwach i wywijam na ściany bo mam zaniżony chudziak :/ Ale jak by był na normalnym poziomie i spod ścian wystawałaby folia czy coś innego to kleiłbym do tego co wystaje. Są specjalne kleje do szczelnego klejenia folii + do tego taśma na łączeniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, żeby rozwiać swoje wątpliwości czy nie dać i tak podwójnie i wtedy pierwsza pod izolację poziomą a druga wywinięta na ściany... Czy aby nie przedobrzone ???

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekf34 Zobacz post
    Tak sobie myślę, żeby rozwiać swoje wątpliwości czy nie dać i tak podwójnie i wtedy pierwsza pod izolację poziomą a druga wywinięta na ściany... Czy aby nie przedobrzone ???
    Gdzieś czytałem argumentację żeby nie wywijać bo robi się wanna i jak woda ci się skądś dostanie do środka to tam zostanie bo przez górę będzie mogła mieć ciężko wyjść bo jest folia pod rurkami ogrzewania podłogowego, bokami też nie ucieknie bo wywinięta folia. Z drugiej strony skoro nie ucieknie to skąd ma się tam wziąć...
    Tak czy tak jeżeli miałbym równy chudziak i spod ścian ładnie by coś wystawało to bym nie robił wanny. Z autopsji wiem też że wywijanie na ściany i układanie do tego styropianu nie jest najprzyjemniejsze bo gruba folia jest sztywna i ciężko obrobić rogi :/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony