dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Prawidłowy montaż parapetu zewnętrznego

    Cześć,
    Deweloper zamontował parapety, na które nie zwróciłem wcześniej uwagi.
    Teraz porównując wydaje mi się, że są źle zamontowane, ponieważ aluminiowa zaślepka jest w całości poza elewacją. Wydaje mi się, że na łączeniu będzie pękać i będzie dostawać się tam woda.

    Patrząc na inne domy, widzę, że parapetr jest dłuższy i zaślepka wchodzi pod elewację, czasami nawet sporo.

    Nie wiem co w tej sytuacji zrobić, bo nie sądzę, że deweloper będzie chciał teraz rozwalić elewację i zamówić dłuższe parapety.
    Waszym zdaniem może to tak zostać czy jednak jest duża szansa na dostawanie się w wody w tych miejscach i nie iść na żadną ugodę z deweloperem w tej kwestii?

    Dziękuje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20210615_153902604.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	457160

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie jest mi wiadomo, by były "normy" na zakrycie zakończeń w parapetach. Dobrym zwyczajem jest ich częściowe schowanie, ale to zwyczaj, więc nie wiem na jakiej podstawie ma być ugoda.
    Z drugiej strony traktowałbym to jako zaletę - jeśli to zakończenia PVC to za parę lat będą wyglądały obskurnie i taki montaż ułatwi ich wymianę.

    Dla siebie uszczelniłbym stok zakończenie z murem jakąś masą, ze szczególnym uwzględnieniem wskazanego strzałką miejsca:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20210615_153902604a.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	457171
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie jest mi wiadomo, by były "normy" na zakrycie zakończeń w parapetach. Dobrym zwyczajem jest ich częściowe schowanie, ale to zwyczaj, więc nie wiem na jakiej podstawie ma być ugoda.
    Dobrze wiedzieć, dziękuje.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z drugiej strony traktowałbym to jako zaletę - jeśli to zakończenia PVC to za parę lat będą wyglądały obskurnie i taki montaż ułatwi ich wymianę.
    To jest aluminium. Nie wygląda to też zbyt dobrze, więc taki montaż zdecydowanie nie jest zaletą.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla siebie uszczelniłbym stok zakończenie z murem jakąś masą, ze szczególnym uwzględnieniem wskazanego strzałką miejsca:
    Tam w rogu (gdzie strzałka) jest dziura, że długopis włoży. Nie zostało to przed montażem zabezpieczone, a wydaje mi się, że powinno być.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifek Zobacz post
    Tam w rogu (gdzie strzałka) jest dziura, że długopis włoży. Nie zostało to przed montażem zabezpieczone, a wydaje mi się, że powinno być.
    Chyba powinno, ale jeszcze nie spotkałem by któryś z producentów parapetów zewnętrznych to zauważył Może Aluron w swoich parapetach, ale on jest wielokrotnie droższy od tanich rozwiązań.

    Dlatego zaznaczyłem, żeby to miejsce szczególnie doszczelnić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony