dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AdelaidaR1

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-062
    Posty
    0

    Domyślnie przesiadka z samochodu do autobusu

    W celach ekologicznych. Czy gdziekolwiek taka akcja zakończyła się sukcesem?
    Dużo się mówi o stanie powietrza, dbaniu o zdrowie swoje i innych. A jak przychodzi co do czego, to wygoda okazuje się istotniejsza. Mi na przykład aktualny rozkład jazdy kompletnie by nie pasował w ramach dojazdu do pracy. Trzeba by poświęcać dodatkową godzinę na czekanie.
    A jak Wy podchodzicie do takich propozycji, żeby zostawić auto w garażu i korzystać z komunikacji miejskiej?

    EDIT
    Popatrzcie na przykład na https://www.mlawa.pl/artykuly/mlawsk...ja-miejska-mkm - dalibyście się skusić na taką przesiadkę?
    Ostatnio edytowane przez AdelaidaR1 ; 21-06-2021 o 09:59

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.356

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdelaidaR1 Zobacz post
    W celach ekologicznych. Czy gdziekolwiek taka akcja zakończyła się sukcesem?
    Dużo się mówi o stanie powietrza, dbaniu o zdrowie swoje i innych. A jak przychodzi co do czego, to wygoda okazuje się istotniejsza. Mi na przykład aktualny rozkład jazdy kompletnie by nie pasował w ramach dojazdu do pracy. Trzeba by poświęcać dodatkową godzinę na czekanie.
    A jak Wy podchodzicie do takich propozycji, żeby zostawić auto w garażu i korzystać z komunikacji miejskiej?
    Jeśli to zrobić to tylko z powodu ekonomicznego jeśli kompromis czas cena będzie zadowalający. A co do motywacji eco
    Ja jak jeszcze mieszkałem w mieście i pracowałem to codziennie chodziłem 7-8km do roboty. I bilet miesięczny był zaoszczędzony
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Gdybym miał przesiąść się na autobus to sam dojazd do i z pracy autobusem trwałby 1,5h.
    Autem robię to w pół godziny (18km w jedną stronę)..
    Dla mnie to ma znaczenie bo co najmniej godzinę wcześniej musiałbym wstawać a na to nie pójdę

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Do mnie takie akcje przesiadki z auta do autobusu nie przemawiają. Mam darmowy bilet po całej Warszawie, ale z niego nie korzystam, bo wygodniej i szybciej mi jeździć autem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Na forum budowlanym to raczej ciężki temat, bo większość pewnie pobudowana na przedmieściach albo w małych miejscowościach ze szczątkową komunikacją. Trend przesiadkowy dotyczy ludzi robiących od 8 do 16 w jednym miejscu na terenie miasta.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Czyli wszystkich urzędników, których pojazdy używane od 7-8 i od 16-17 blokują miejsca parkingowe w centrum miasta. Howgh!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mógłbym się przesiąść pod warunkiem, że czas dojazdu taki sam jak samochodem i brak przesiadek.
    Ale to tak deklaratywnie, w praktyce z wygody pewnie przesiadłbym się pod powyższymi warunkami i tylko na pociąg/metro.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Czyli wszystkich urzędników, których pojazdy używane od 7-8 i od 16-17 blokują miejsca parkingowe w centrum miasta. Howgh!
    Miejsca parkingowe w centach miast to się ogólnie robi gorący temat, bo coraz więcej osób zadaje pytanie po co je budować dla mieszkańców ościennych wiosek. A przesiadają się nie tylko urzędnicy ale nauczyciele, pracownicy administracyjni, korpoludki. Tyle, że na rowery.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    To jest fajny temat.
    Ja uważam, że komunikacja publiczna powinna wyglądać tak, żeby opłacało się z niej korzystać.
    TZN. Mieszkasz w dużym mieście. Wsiadasz w pociąg i 2-3x szybciej niż własnym samochodem w dodatku jeszcze nie stoisz w korkach jesteś w górach czy nad morzem.
    Wtedy tak. Poważnie się zastanowię czy jest sens bujać się samochodem.
    A jaka rzeczywiśtość? Samochodem jest szybciej.
    To samo powinno dotyczyć miast. Czyli komunikacja nie dzieląca dróg z samochodami. Tramwaje i Metra. Komunikacja podwieszona lub podziemna.
    Ale to kosztuje.... co z tego, korki też kosztują.
    Tylko wtedy to wypali. A tak mamy... utrudnianie sobie życia nawzajem.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdelaidaR1 Zobacz post
    W celach ekologicznych.
    Ja przez pandemie zupełnie zrezygnowałem z komunikacji publicznej. A szkoda, bo pociągiem mam szybciej, taniej i można coś w czasie jazdy porobić.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    To samo powinno dotyczyć miast. Czyli komunikacja nie dzieląca dróg z samochodami. Tramwaje i Metra. Komunikacja podwieszona lub podziemna.
    Ale to kosztuje.... co z tego, korki też kosztują.
    Tylko wtedy to wypali. A tak mamy... utrudnianie sobie życia nawzajem.
    Tylko że koszt budowy metra bezpośrednio ponosi państwo i samorząd (oczywiście obywatele także - pośrednio) a koszty korków ponoszą obywatele bezpośrednio a "państwo" którego urzędniki liczyć nie potrafią ma to w rzyci.

  12. #12

    Domyślnie

    eee ekonomia jest po stronie transportu publicznego . Auta wykorzystuje max przez parę godzin na dojazdy do roboty zakupy. Potem auto stoi i generuje koszty.

    Ale wykonanie przez biurwy do niczego. Od doopy strony zaczęli. Zamiast postawić na częste odjazdy i terminowe dojazdy . Utrudnia się życie kierowcom w nadziei że sami zrezygnują. U mnie biurwy zlikwidowali pasy parkingowe wzdłuż ulicy na korzyść dwumetrowego pasa rowerowego. Rowerzyści korzystają z wału - skraca drogę o 2 kilometry

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    a "państwo" którego urzędniki liczyć nie potrafią ma to w rzyci.
    Potrafią. Przecież większa część ceny benzyny to podatki. Więc w interesie państwa jest, żeby jak najwięcej auta spalały - a trudno spalić więcej, niż stojąc w korku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony