dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Który producent okien jest naprawdę (ma okna) "premium"

    Dzień dobry.
    Których ogólnopolskich producentów można nazwać producentami stolarki PCV "premium".
    Albo inaczej jaki profil + okucie da okno lub drzwi balkonowe premium.
    Domyślam się że wiele zależy od miejscowych Panów montażystów, ale to całkiem inna inszość.

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    "Premium" czyli co ?
    Najdroższe ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarek36 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Których ogólnopolskich producentów można nazwać producentami stolarki PCV "premium".
    Albo inaczej jaki profil + okucie da okno lub drzwi balkonowe premium.
    Domyślam się że wiele zależy od miejscowych Panów montażystów, ale to całkiem inna inszość.
    Same dwa składniki "profil+okucie" to jest zbyt duże uproszczenie, by można było do niego sprowadzić temat. Wtedy wystarczyłoby zestawić ze sobą dwa komponenty i każdy byłby premium..
    Nie wypada mi wymieniać marki, ale mogę zaznaczyć parę szczegółów, np.: w wyreklamowanym profilu X systemodawca stosuje zgrzewalną uszczelkę PVC, która w narożniku robi się twardym glutem odpychającym szybę. Potem widzimy w necie foty okien z brudem między uszczelką a szybą. Ludzie widzą brud, a taki portal bazujący na badaniach okien widzi tam gorszą szczelność (bo jak nie dolega, to i powietrze przenika). Są firmy które wywalają tą systemową uszczelkę i dają "starą" z EPDM, trwalszą i bardziej elastyczną. A ciągle mamy ten sam profil...

    Kolejny przykład - wzmocnienie okna. Ostatnio dostałem pismo związane z podwyżkami. Fabryka umożliwiła samodzielny wybór stali. Do tej pory nie miałem żadnej informacji. Jak się okazuje domyślnie była stal 1,8mm, teraz mogę wybrać w pewnym dopuszczalnym zakresie wymiarów zastosować 1,5mm (taniej o...1%). A pomyśl że są producenci, dający stal 1 czy 1,2mm.
    Okucia też: możemy mieć tej samej marki, ale inny "garnitur", czyli w tańszym oknie zabraknie przedłużek, dodatkowych zaczepów itp.

    Wszystko się sprowadza do jednego: ten sam profil+okucie a zupełnie inne parametry szczelności. Sorry, wiem że oczekiwałeś prostej odpowiedzi, kilku marek.. ale mam nadzieję, że rozszerzyłem okienne horyzonty
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony