dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Multisplit do mieszkania

    Witam serdecznie!

    Planuję montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Chodzi tutaj o multisplit'a do trzech pomieszczeń (dwa po 10 m2, jedno 20 m2). Przewidywany maksymalny budżet do wydania na sprzęt to 13 - 15 tys. netto. Robocizny w to nie wliczam.

    Zaproponowano mi następujące jednostki:
    1. Samsung WindFree Comfort lub Avant: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 6,8 kW.
    2. LG Standard Plus lub Deluxe: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,0 kW.
    3. Haier Flexis: 2,6 kW + 2,6 kW + 3,5 kW + agregat 7,0 kW.
    4. Gree Amber Standard: 2,7 kW + 2,7 kW + 2,7 kW + agregat 6,1 kW.
    5. AUX J-Smart: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,9 kW.
    6. Panasonic Etherea 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,2 kW.
    7. Mitsubishi Premium 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,0 kW.

    Spodobał mi się system WindFree od Samsung'a. Czy to rozwiązanie faktycznie działa? Czy jest sens dopłacać do jednostek Avant lub Elite względem Comfort'a? Jak jest z głośnością tych urządzeń?

    Podoba mi się również nie wypisana wyżej seria U-Crown od Gree, ale podobno mają awaryjne tace, które lubią pękać...

    Z całego tego zestawienia Mitsubishi jest wyraźnie droższy i raczej nie biorę go pod uwagę, chociaż jakościowo wypada chyba najlepiej...

    Jako, że jesteście bardziej doświadczeni w kwestii klimatyzacji, to doradźcie mi proszę, jakie sprzęty będą najlepsze w zaproponowanym budżecie. Czytam opinie o poszczególnych jednostkach klimatyzacji i nie widzę dobrego rozwiązania (każdy sprzęt ma jakieś wady).

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam multisplit na 3 pomieszczenia, ale firmy Midea - widzę że nie bierzesz pod uwagę na swojej liście. Jednostki wewnętrzne kanałowe. Cena promocyjna z montażem 2 lata temu: 15 tys. zł brutto (8% VAT).
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mnie to dziwi że nie założysz jednego spita gdzieś centralnie zapłacisz 2,5-3 k i będzie akceptowalnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Za duże moce agregatów.
    Taka klima potrafi bardzo szybko schłodzić nagrzane mieszkanie, ale będzie się męczyć, gdy potrzebne będzie minimum mocy i cisza (nocą)
    Wybieraj spośród agregatów o jak najniższej mocy - 5 KW to maks. co będziesz potrzebował, przy 3 jednostkach wewnętrznych.

  5. #5
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam
    Klimatyzory multisplit Bosch Termotechnika z pewnością spełnia Pana oczekiwania, umożliwiając podłączenie aż do 5 jednostek wewnętrnzych


    Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony