dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PauOsm

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja pozioma ław betonowych pod bloczki keramzytowe

    Witam. Dopiero zaczynam naszą przygodę z budowaniem domu. Jestem na etapie izolacji poziomej ław betonowych. Kupiłam papę 4,2 zgrzewaną i na to bloczki keramzytowe. Dziś zobaczyłam że ława została posmarowana dysperbitem a na to papa termozgrzewana została złożona na pół ( mam teraz posypkę z dołu i z góry) i bez zgrzewania położone na tym bloczki. Szczerze nie tak to sobie wyobrażałam. Gdyby pan nie zadzwonił że zabrakło papy to wogole bym się dowiedziała po fakcie że tak to zostało położone. Czy takie położenie będzie dobrą izolacją poziomą ławy? Nie wiem czy Panowie nie zauważyli że to papa zgrzewaną czy poprostu tak się teraz robi. Papę dokupie ale proszę o opinie innych osób.

  2. #2

    Domyślnie

    Niektórzy stosują folię, której też się nie przykleja. Ciężar całego budynku i tak ją sprasuje że posypka zniknie i zespoi się z ławami.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Izolacja na poziomie ławy nie ma sensu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał PauOsm Zobacz post
    Witam. Dopiero zaczynam naszą przygodę z budowaniem domu. Jestem na etapie izolacji poziomej ław betonowych. Kupiłam papę 4,2 zgrzewaną i na to bloczki keramzytowe. Dziś zobaczyłam że ława została posmarowana dysperbitem a na to papa termozgrzewana została złożona na pół ( mam teraz posypkę z dołu i z góry) i bez zgrzewania położone na tym bloczki. Szczerze nie tak to sobie wyobrażałam. Gdyby pan nie zadzwonił że zabrakło papy to wogole bym się dowiedziała po fakcie że tak to zostało położone. Czy takie położenie będzie dobrą izolacją poziomą ławy? Nie wiem czy Panowie nie zauważyli że to papa zgrzewaną czy poprostu tak się teraz robi. Papę dokupie ale proszę o opinie innych osób.
    Dysperbit jako grunt pod papę jest OK i niczemu nie szkodzi. Papę wystarczy zgrzewać na zakładach, nie ma potrzeby całopowierzchniowo.
    Ale problemy są co najmniej dwa:
    - do izolacji poziomej fundamentów należy stosować papę podkładową (bez posypki) a nie wierzchniego krycia... ewentualnie z posypką drobnoziarnistą, ale większość producentów, którzy w opisach piszą "posypka drobnoziarnista" to de facto jest to posypka średnioziarnista.
    - złożenie na pół niczemu nie służy (papa o grubości 4mm jest wystarczająca w jednej warstwie) a dodatkowo tworzy z jednej strony zawinięcie, które może utrudnić szczelne połączenie z izolacją pionową ściany fundamentowej.
    -
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony