dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ława fundamentowa

    Witam, jakiś miesiąc temu zalewałem ławy fundamentowe 60x60 zbrojone 6 drutami fi 14 do tego 4 "L" w narożnikach ,wibrowany betonem B20 niestety przeliczyłem się z ilością betonu, a węzeł zamkneli prawie wszystkie druty zostały nadlane betonem min. 5-10 cm, tylko na odcinku około 10m musiałem nadlac z betoniarki gdzieś około 5-10 cm niestety nie posiadając żwiru ponieważ wszystkie składy były pozamykane , a na kolejny dzień zapowiadali deszcze. Pytanie czy może to mieć jakiś wpływ na fundament czy nic się z nim nie stanie, dodam że ława pod schody 2m została zalana tylko zaprawą.

  2. #2

    Domyślnie

    Cóż to ukręciłeś więc w betoniarce? Cement z piaskiem?
    To powinien oglądnąć kierownik.
    Straszna partyzantka.
    Może trzeba będzie podkuć i nadlać ponownie warstwę z nowym zbrojeniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, po obwodzie wszystko zalane B20 przez środek fundamentu idzie ława również zalana B20 tylko na odcinku kilku metrów niestety brakło betonu druty nadlane ok 5-10cm betonem B20 a kolejne 5-10 niestety zaprawą, mówisz że coś ukręciłem w betoniarce a 1 warstwę bloczków i resztę bloczków też się coś tam ukręca i na tym wszystko stoi. Jestem na to zły ale już po fakcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ławy są szersze i wyższe o 10 cm, więcej o 2 druty niż w projekcie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Zależy jak przygotowano powierzchnię wcześniej wylanego betonu z nadlewką. Niesądzę aby stosowano preparaty szczepne, więc jest pewne ryzyko, że nadlewka kiedyś odpadnie nawet bez większego kucia.
    Takie uzupełnienia należy wykonać materiałem jak najbardziej zbliżonym parametrami do oryginalnej konstrukcji. Nadlewka nie może być ani zbyt mocna ani zbyt słaba. Nie sądzę aby beton kręcony w betoniarce był zbliżony do betonu towarowego B20, tak więc też pewne ryzyko, że pod wpływem pracy konstrukcji będzie tam pękać.
    Funkcja zaprawy pod bloczkami jest zupełnie inna niż funkcja betonu w ławie fundamentowej.

    Ostatecznie to KB powienien zarobić na tą michę ryżu i pofatygować się na budowę. Tylko organoleptycznie można ocenić jak duży to jest problem.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Nadlewka była w ten sam dzień beton z betoniarni nawet nie zdążył zastygnąć.
    Wolę spytać o opinie wielu ludzi.
    Mój dziadek 80 letni, KB z 30 letnim doświadczeniem powiedział, że jedyny błąd jaki popełniłem to nie dałem foli do wykopu, ale z przymrużeniem oka traktuje jego opinię.������
    Ostatnio edytowane przez Jackass1989 ; 18-06-2021 o 13:18

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jackass1989 Zobacz post
    Nadlewka była w ten sam dzień beton z betoniarni nawet nie zdążył zastygnąć.
    Wolę spytać o opinie wielu ludzi.
    Mój dziadek 80 letni, KB z 30 letnim doświadczeniem powiedział, że jedyny błąd jaki popełniłem to nie dałem foli do wykopu, ale z przymrużeniem oka traktuje jego opinię.������
    To wrzuć tą folie do wykopu i będzie po problemie. Opisać problemu nie potrafisz, a ławy trzeba było zrobić zgodne z projektem może by betonu starczyło? Liczyć tez nie umiesz

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie wypowiadaj. Ja wiem że ty co do cm3 byś dobrze obliczył ilość betonu w wykopie bez szalunku. Temat można zamknąć.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jackass1989 Zobacz post
    Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie wypowiadaj. Ja wiem że ty co do cm3 byś dobrze obliczył ilość betonu w wykopie bez szalunku. Temat można zamknąć.
    Chciałeś poznać opinie wielu osób więc ją dostałeś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony