dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ile styropianu można dokleić do istniejącej elewacji

    Witam,

    Planuje montaż pompy ciepła i po licznych poradach zdecydowałem się najpierw ocieplić ściany zewnętrzne dodatkową warstwą styropianu czyli tzw. dokleiką. Posiadam ścianę trójwarstwową od zewnątrz: 5cm styro > 20cm pustaka zuzlobetonowego ręcznie robionego > 4cm styro w szczelinie > 12cm suporek. Czyli ogólnie 9cm styro. Wyliczyli mi że współczynnik przenikalności ciepła to około 0.3 w obecnym stanie. Policzyłem i mam około 312m2 do ocieplenia i przyjmując koszt 130zł za materiały z robocizną wychodzi około 40tys. zł.
    Prosiłbym o poradę doświadczonych użytkowników:
    1) Ile maksymalnie cm będę można dokleić do istniejącej 5cm? Zastanawiam się aby dać dodatkowo 15cm żeby już było te 20cm czyli tak jak się teraz robi. A może dać 20cm i mieć zrobione jak się już najlepiej da? Najważniejsze żeby mi się to nie odkleiło i było na lata.
    2) Czy takie ocieplenie mi się zwróci? 40tys. to bardzo duży koszt. A może ktoś ma jakieś argumenty aby zostawić to co mam? Wiadomo pompa mniej energii zużyje ale czy będzie wystarczająca różnica żeby te 40tys. się zwróciło? Wiadomo skorzystam z programu Czyste Powietrze więc będzie jeszcze korzystniej.
    3) Ile lat takie docieplenie powinno pracować?
    Z góry dziękuję za każdą pomoc w tym temacie.

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem, że masz zagwozdkę.
    Niestety nie doradzę, ale byłbym bardzo ostrożny przy obecnym stanie ocieplenia aby nie przedobrzyć, tzn. aby koszty doocieplenia i ewentualnej trwałości doklejki były opłacalne.

  3. #3

    Domyślnie

    Zapytaj producenta styropianu.
    A poza tym zrób sobie analizę cieplno-wilgotnościową, żeby sobie glonów i grzybków nie narobić.
    To tak nie działa, że dokładasz samemu styropian i jest cacy.

  4. #4

    Domyślnie

    To może inny rodzaj modernizacji zamiast doklejki na ściany. Wydaje mi się że rekuperacja byłaby tańsza i prawdopodobnie straty byłyby ciepła mogłyby być mniejsze niż po dociepleniu ścian. Tylko czy w starym domu to się opłaca? Mam poddasze nieużytkowe więc mogę tam zabudować conieco.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony