dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To na czym opierasz te swoje opinie?? Bo dla mnie są bez sensu aby były one argumentem aby się nie budować.

    Te opinie są bałamutne i nieprawdziwe.
    Wystarczy popatrzeć po okolicy aby się przekonać ilu ludzi się buduje i na pewno nie mają takiego pesymistycznego podejścia do budowy domu jak Ty.
    Jak jest się leniem to oczywiście te opinie w 100% są prawdziwe, albo jak się nie ma kasy.
    Do budowy domu trzeba dorosnąć, to nie jest budowa domku z klocków.
    Chcesz mieć wszystko dostarczone na złotej tacy? to musisz za to zapłacić a nie histeryzować.
    Rozumiem, dla Ciebie moje opinie sa bez sensu, bałamutne i nieprawdziwe. Dobrze wiedziec jaki jest Twoj punkt widzenia. Ciesze sie ze taka wydales ocene.

    Ludzie na pewno nie maja takiego podejscia - jak mowisz wystarczy popatrzec w Twojej okolicy: usmiechy na twarzach i optymizm tryska. Teraz zauwazylem, ze pewnie sie pomylilem w mojej opini poniewaz nie bylem w Twojej okolicy. Jak Cie odwiedze, to moze nawet usune ten temat z forum? Kto wie.

    Jak sie jest leniem lub sie nie ma kasy to przerabane. A jak sie jest leniem bez kasy to szkoda mowic. Calkowicie sie zgadzam!!

    Do budowy trzeba dorosnac. Bardzo dobra obserwacja. Na przyklad pewnie dobrze jest byc pelnoletnim. Bedac dzieckiem moglo by byc to wyzwaniem.

    Trzeba placic a nie histeryzowac. Zgadza sie - trzeba placic. Swietny punkt, trudno dyskutowac! Logiczne!

    Jednym slowem moj drogi Henryku zlote slowa. Wygladasz mi na kogos kto jest bardzo doswiadczony i ma w sobie mnostwo madrosci zyciowych. Bardzo sie ciesze, ze tutaj mi odpowiedziales na forum, zebym mogl sie czegos nauczyc. Darmowa wiedza. Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze Ci wszystkiego najlepszego. Duzo zdrowia przede wszystkim!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Moja nauczycielka japońskiego powiedziała, że w Japonii nikt nie buduje sam, tylko bierze do tego firmę. Koszty są gigantyczne, wręcz zaporowe dla zwykłego Japończyka. Moim zdaniem należy się cieszyć, że w Polsce jeszcze można budować samemu, tylko, żeby przy tym nie przedobrzyć z metrami kwadratowymi. Moi znajomi budują, sąsiad trzy działki dalej właśnie zaczyna budowę - widocznie pieniądze mają. Ekipy też są - w cym problem? Jest drożej, ale kiedy było taniej?
    Rozumiem, ze chodzi o taka firme, gdzie widzisz jakis projekt, podoba Ci sie, placisz i pozniej (po chwili) wchodzisz do swojego domu?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Rozumiem, dla Ciebie moje opinie sa bez sensu, bałamutne i nieprawdziwe. Dobrze wiedziec jaki jest Twoj punkt widzenia. Ciesze sie ze taka wydales ocene.

    Ludzie na pewno nie maja takiego podejscia - jak mowisz wystarczy popatrzec w Twojej okolicy: usmiechy na twarzach i optymizm tryska. Teraz zauwazylem, ze pewnie sie pomylilem w mojej opini poniewaz nie bylem w Twojej okolicy. Jak Cie odwiedze, to moze nawet usune ten temat z forum? Kto wie.
    !



    Jeżdżę nie tylko po mojej okolicy ale po całej Polsce i widzę ile domów się buduje.
    Oczywiście, wg Twojego pesymistycznego punktu widzenia to co drugi budujący podcina sobie żyły żyletką bo budowa to katorga dla nich.

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Do budowy trzeba dorosnac. Bardzo dobra obserwacja. Na przyklad pewnie dobrze jest byc pelnoletnim. Bedac dzieckiem moglo by byc to wyzwaniem.

    !
    No, jeszcze nie widziałem aby dziecko budowało dom To że trzeba dorosnąć nie oznacza że trzeba być pełnoletnim to tak gwoli doprecyzowania. Tak jak do każdego etapu życia, trzeba dorosnąć aby być świadomym podjęcia słusznej decyzji.
    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze Ci wszystkiego najlepszego. Duzo zdrowia przede wszystkim!
    !
    Ja Tobie też i życzę abyś bardziej optymistycznie spoglądał na temat budowy domu.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżdżę nie tylko po mojej okolicy ale po całej Polsce i widzę ile domów się buduje.
    Oczywiście, wg Twojego pesymistycznego punktu widzenia to co drugi budujący podcina sobie żyły żyletką bo budowa to katorga dla nich.
    Henryku, to bardzo teatralne wyolbrzymienie, mnostwo dramatu, ale skoro tak myslisz top oczywiscie - masz racje. Pisze te slowa z trudnoscia, staram sie trzymac klawiature z dala od kapiacej krwii, zeby nie przestala dzialac.


    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No, jeszcze nie widziałem aby dziecko budowało dom To że trzeba dorosnąć nie oznacza że trzeba być pełnoletnim to tak gwoli doprecyzowania. Tak jak do każdego etapu życia, trzeba dorosnąć aby być świadomym podjęcia słusznej decyzji.
    Ja jestem bardzo mlody, wiec prawdopodobnie jeszcze nie dojrzalem do prawdziwej, meskiej i dojrzalej budowy. Ciesze sie ze mam rozmowe z takim doroslym, dojrzalym i doswiadczonym weteranem budowania jak Ty. Niesamowite doswiadczenie!!

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja Tobie też i życzę abyś bardziej optymistycznie spoglądał na temat budowy domu.
    To takie typowe: Ty mi zyczysz tego czego Ty chcesz, ale bardzo ladne zyczenia. Dziekuje Ci serdecznie. Po rozmowie z Toba juz prawie calkowicie zmienilem zdanie i zabieram sie za budowe, na poczatek mysle o takiej prostej: zaporze na rzece - z kamieni.

  5. #45

    Domyślnie

    Wiesz, Ty nie dojrzałeś ty jesteś niepełnoletność, bo dorosły normalny człowiek nie pisał by takich banialuków. A tak w ogóle to w Twoje wypowiedzi trąca ironią więc jaki sens jest polemizować z Tobą? Żaden.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Gdybym szukal porady to wyraznie dal bym o tym znac. Tymczasem to nie jest prosba o porade tylko moja opinia.

    Nie podoba Ci sie moja opinia? To nie czytaj. Wracaj na swoja budowe wydawac pieniadze.
    ja ci nic nie radzę tylko wyrażam swoją opinię. wracaj pisać swój dekalog nieudacznika
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    ja ci nic nie radzę tylko wyrażam swoją opinię. wracaj pisać swój dekalog nieudacznika
    Przecież jestem w swoim wątku. Ty mnie tu odwiedzasz a nie ja Ciebie.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Przecież jestem w swoim wątku. Ty mnie tu odwiedzasz a nie ja Ciebie.
    Nie to nie Twój wątek, Ty jesteś jego autorem a właścicielem jest tego wątku Murator.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz, Ty nie dojrzałeś ty jesteś niepełnoletność, bo dorosły normalny człowiek nie pisał by takich banialuków. A tak w ogóle to w Twoje wypowiedzi trąca ironią więc jaki sens jest polemizować z Tobą? Żaden.
    To co tu robisz?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie to nie Twój wątek, Ty jesteś jego autorem a właścicielem jest tego wątku Murator.
    No tak, ale czemu Wy tutaj tracicie czas? Nie macie jakich rzeczy zwiazanych z budowa do zrobienia?

  11. #51

    Domyślnie

    Po prostu lubimy karmić trolli takich jak ty
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    To co tu robisz?
    Pomagam innym którzy budują czy remontują swoje cztery kąty i nie są tak zdołowani jak Ty budową domu.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    No tak, ale czemu Wy tutaj tracicie czas? Nie macie jakich rzeczy zwiazanych z budowa do zrobienia?
    Przestrzegamy innych przed takimi jak Ty którzy wypisują dyrdymały na podstawie bliżej niekreślonej teorii.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przestrzegamy innych przed takimi jak Ty którzy wypisują dyrdymały na podstawie bliżej niekreślonej teorii.
    Acha, to ok. Przestrzegajcie.
    Ale musze Was ostrzec, ze prowadzac tutaj dyskusje automatycznie promujecie ten temat podnoszac go wyzej na forum, gdzie wiecej uzytkownikow ma szanse go czytac. Wiec nie jestem pewien czy ta strategia jest dobra?

    PS. Umiescilem Wasze cytaty w pierwszym poscie.
    Ostatnio edytowane przez Amu-r ; 19-06-2021 o 22:42

  15. #55

    Domyślnie

    Dowartościowuj się dalej, tylko w deprechę nie popadnij.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dowartościowuj się dalej, tylko w deprechę nie popadnij.
    Dzieki Henryku, bede na siebie uwazal. Zdrowie psychicznej jest bardzo wazne.

  17. #57

    Domyślnie

    Tobie już nic nie pomoże. Pokazałeś swoją prawdziwą nature w innym temacie.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tobie już nic nie pomoże. Pokazałeś swoją prawdziwą nature w innym temacie.
    Zgadza sie Henryku. Nie da sie tego lepiej ujac. Gdybym mogl to by Cie usciskal za Twoja szczera pomoc! Jak to mowia jestes fenomenalnie wystrzalowym forumowiczem

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    Najbardziej zastanawiające jest to, że większość autorów na tym forum twierdzi, że tylko budowanie dla siebie gwarantuje dobrą jakość ale nie da się kupić domu dobrej jakości. Wygląda na to, że Ci co budują nigdy nie sprzedają lub budują złej jakości po to, żeby sprzedać?
    Budowałem pierwszy dom. Ale patrząc na ręce. Pierwsza wtopa pt. "yetico" na fundamencie spowodowała, że przestałem ufać idealnym wykonawcom. Uważam, że pomimo kilku wtop (np. brak uziomu fundamentowego, totalna masakra z wykonawcą elewacji skończona sprawą sądowa którą przegrał, niedociągnięciami wykonawcy dachu która naprawił - do ideału brakuje mi z 10-12%). Obawiam się, że pomimo doświadczenia gdybym budował kolejny dom wcale nie wyjdzie lepiej - bo generalnie miałem szczęście do wykonawców. Wcześniej sam kupiłem mieszkanie, żona dwa, brat jedno a oglądałem i dla siebie, i razem z nimi dobre killkadziesiat nieruchomości. "Budowałem" będąc w liceum dom rodziców. Nie. Budowanie sobie nie gwarantuje dobrej jakości. Ale budowanie komuś gwarantuje słabą jakość.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-06-2021 o 22:31

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Powiedzenia "Trzymaj ścianę, ja biegnę do kasy!" albo "Nie żałuj materiału, lej piasek, syp wodę!" nie biorą się z niczego. To tylko uważna obserwacja życia.


    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 19-06-2021 o 22:42

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony