dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy można w domu mieć okna dwóch różnych producentów?

    Głupie pytanie, ale sytuacja jest taka: chcę bdb okna do sypialni (48-51 dB Rw tłumienności akustycznej na wypadek imprez sąsiedzkich, etc.), ale "zwykłe" okna wszędzie indziej i jestem trochę w kropce, bo chcąc zrobić jedną firmą napotykam na problem:

    tania firma: fajne ceny okien, ale najlepsze w ich ofercie to 43-44 dB, całkowity koszt 10k. Zaznaczam, że "tania" firma to nie jest jakiś noname, tylko np. Salamander.

    droga firma: są w ofercie 48 dB, ale "zwykłe" okna są u nich 3x droższe, całkowity koszt 25-30k.

    Najchętniej zrobiłbym miksa: kupno i montaż okna dźwiękoszczelnego u drogiej firmy, zwykłe rozwiązania od innych firm. Można tak? wiadomo, że będą różne klamki wtedy, co niektórym będzie to wadzić, ja to miałbym gdzieś osobiście. Pytanie, czy się z uwagi na nieco inną estetykę okien nie przyczepi ktoś z gminy, że niezgodnie z planem, nieharmonijna stolarka albo inne głupoty...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post

    tania firma: fajne ceny okien, ale najlepsze w ich ofercie to 43-44 dB, całkowity koszt 10k. Zaznaczam, że "tania" firma to nie jest jakiś noname, tylko np. Salamander. .
    Dla mnie takie określenie, to właśnie firma no name. Profil nie gwarantuje dobrego okna!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	202407144_2597426723895354_8564895373352575946_n.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	457225
    To jest okno na profilach Brugmann-Salamander znanej firmy z Podlasia. Widuję takie często. Różnice w tonacji występują niezależnie od producenta, czyli winny jest raczej profil. Ale pościąganą okleinę przy słupku (na innych oknach znacznie bardziej) głównie u tego producenta. Fota z wczoraj.

    Nie ma żadnego nakazu kupowania różnych okien. W tym bardzo tanich. Nie wierzę jednak, w taką różnicę. Musisz mieć KOMPLETNIE inny zakres wyceny.
    Różnica w podobnych firmach rzędu 10% może wystąpić. Więcej - zawsze odbije się kosztem "jakości".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam bardzo duży rozstrzał wycen, powiem szczerze. Od 11k do 25k (okien nie mam dużo, mały dom).

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Głupie pytanie, ale sytuacja jest taka: chcę bdb okna do sypialni (48-51 dB Rw tłumienności akustycznej na wypadek imprez sąsiedzkich, etc.), ale "zwykłe" okna wszędzie indziej i jestem trochę w kropce, bo chcąc zrobić jedną firmą napotykam na problem:

    tania firma: fajne ceny okien, ale najlepsze w ich ofercie to 43-44 dB, całkowity koszt 10k. Zaznaczam, że "tania" firma to nie jest jakiś noname, tylko np. Salamander.

    droga firma: są w ofercie 48 dB, ale "zwykłe" okna są u nich 3x droższe, całkowity koszt 25-30k.

    Najchętniej zrobiłbym miksa: kupno i montaż okna dźwiękoszczelnego u drogiej firmy, zwykłe rozwiązania od innych firm. Można tak? wiadomo, że będą różne klamki wtedy, co niektórym będzie to wadzić, ja to miałbym gdzieś osobiście. Pytanie, czy się z uwagi na nieco inną estetykę okien nie przyczepi ktoś z gminy, że niezgodnie z planem, nieharmonijna stolarka albo inne głupoty...
    Proponuję rozpatrzyć kilka zagadnień przed podjęciem decyzji, bowiem akustyka czegokolwiek to pojęcie mocno złożone, i z racji zaostrzenia walki z hałasem, dochodzi ostatnio do, chyba największych manipulacji na tym polu, z racji niewiedzy lub celowego działania.
    Popularne Rw, samo w sobie niewiele znaczy, ważniejsze są te ujemne cyferki w nawiasie (c, ctr), które obniżają wyjściowe Rw i pokazują rzeczywistą ochronę, więc:
    - jakie źródło hałasu może być naszym głównym utrapieniem? ? Imprezy dyskotekowe i ruch uliczny to średnia i wysoka częstotliwość, czyli tzw. Ra2- ale może w pobliżu budynku jest lotnisko czy autostrada, czyli tzw. Rw-c=Ra1
    - podana izolacja akustyczna powinna dotyczyć całego okna a nie szyby- tak jak w tym przypadku, bowiem nie spotkałem okien pvc o izolacji nawet "ważonej" Rw w granicach 50 db....
    - do Ra2=34 db, zgodnie z normą 14351,można deklarować na podstawie dostępnych badań dla szyby, powyżej należy posiadać własne lub kaskadowe i wskazane jest aby producent takowe przedstawił przed zakupem.

    Zastanawiające jest, aby przy porównywalnym systemie okiennym, wyposażeniu, sposobie montażu, etc. różnica w ofertach wynosiła 10 -> 25 czy 30 tysięcy... Proszę dokładnie obejrzeć propozycje.

    Ktoś z gminy (czy innego zarządcy budynku, np. wspólnoty) mógłby się przyczepić tylko w przypadku zmiany np. koloru czy podziału okien w stosunku do istniejących w bloku, ewentualnie konserwator zabytków w przypadku budynku wpisanego na takową listę.
    Wpływu koloru czy kształtu klamek lub profilu na samopoczucie użytkowników raczej nie wyjaśnię...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony