dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Parapety takie jak okna?

    Witam, cześć, czołem, siema dla na znajomych.
    Przyszedł czas na kombinowanie przy elewacji. Na jesień zamówiona jest ekipa do elewacji ale może się przydarzyć ze będą wcześniej dlatego tez pytam o radę już teraz. Kształt domu każdy widzi. Dach czarny, okna Irish Oak ( jaśniejszy od Winchesteru). Rynny srebrne, błyszczące.
    Tynk chce w kolorze białym i ma dylemat odnośnie koloru parapetów zewnętrznych i cokołu. Cokoł będzie miał 25-30cm więcej nie trzeba.
    Drzwi zewnętrzne będą w kolorze winchester. Jakiego koloru zrobić parapety? Przede wszystkim chciałbym parapety z kamienia ale jeżeli Waszym zdaniem inne niż podobne do okien to zły pomysł to Was posłucham i kupię blaszane winchestery.
    Zastanawiałem się nad jasno szarym granitem strzegomskim. Jak to według Was będzie wyglądało? A może czarne? Albo takie jasno brązowe? Granit wiadomo będzie taki nakrapiany
    A co z cokołem? Chciałbym aby kolor wizualnie obniżył budynek a przynajmniej nie wydawał się wyższy? Ten etap to dla mnie czarna magia.
    Jakieś sugestie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Co do parapetów, to czarnych na zewnątrz nie polecam. Ciągle widać na nich brud.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czarne parapety na zewnątrz jak kolega pisał to dramat. Mam u siebie i człowiek jedzie co chwilę na szmacie bo nie idzie na nie patrzeć

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A jednak zamontowałem czarne z aluminium 1,2mm i jestem zadowolony. Na szmacie nie latam bo nie ma takiej potrzeby. Aluminium jest gładkie i jak coś naleci to szybko samo sfrunie Wycieram przy myciu okien.
    Bardzo jasna elewacja z tymi parapetami i oknami w kolorze Irish Oak wygląda klasycznie ale i efektowanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony