dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ile za montaż belek nadproża

    Witam, czy za montaż belek nadproża (ytong) jest jakaś śednia cena ??? U mnie majstry wymyślili sobie kwote 140 zł/mb ale że idą dwa po 12 cm bo ściana jest z pustaka 24 to liczą podwójnie, czy to jest fear ???.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Inne majstry murują ściany a inne majstry montują nadproża ??
    Ile płacisz za murowanie ścian?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    ci sami murują tylko biorą dodatkowo za montaż nadproża 140/mb. murowanie 37zł za m2 z ytong 11.5 .

  4. #4

    Domyślnie

    Ładnie podziękuj i zrób to sam z pomocą szwagra, Za zaoszczędzoną forsę kub dobra flaszkę i wypij w gronie majstrów

  5. #5

    Domyślnie

    Ceny to ceny, nie ma ustalonych. Ty zapłacisz tyle inni inaczej.
    Czy jest fear że że prowadząc działalność nie ma się prawa do urlopu?
    W kalkulacjach przyjmuje się koszt nadproża w cenie otworu pod nim, czyli dwa metry ściany.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ładnie podziękuj i zrób to sam z pomocą szwagra, Za zaoszczędzoną forsę kub dobra flaszkę i wypij w gronie majstrów
    Odliczają powierzchnie otworów - okna , drzwi?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Ceny to ceny, nie ma ustalonych. Ty zapłacisz tyle inni inaczej.
    Czy jest fear że że prowadząc działalność nie ma się prawa do urlopu?
    W kalkulacjach przyjmuje się koszt nadproża w cenie otworu pod nim, czyli dwa metry ściany.
    Prawo do urlopu - płatnego / bezpłatnego masz.
    Prowadząc JDG niestety nie masz stażu pracy.

    Kalkulacja murowania - nadporoże = pow. otworu masz rację!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    M2 za drzwi odliczają , to są tylko ściany działowe, okien nie ma.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    M2 za drzwi odliczają , to są tylko ściany działowe, okien nie ma.
    Wiem, że nikt nie pracuje za darmo ale tych majstrów to poniosła fantazja i zachłanność. Skoro murują całość to jaka dodatkowa cena za ułożenie nadproża? U mnie majstry nie wydzielali tylko od całości bylem z nimi umówiony w tym było między innymi murowanie komina systemowego i wentylacyjnego.. Rozumiem gdyby były to kształtki U ale położyć belkę to tak jak położyć bloczek.
    Ja bym nic im dodatkowo nie płacił a jak im się nie podoba to niech piszą do "Przyjaciółki", gdy będą się upierać to jak wyżej koledzy pisali, sam je położysz.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Kiedyś Majster murował płot z klinkieru i liczył za ułożenie jednej cegły tyle ile kosztuje jedna cegła.
    Za położenie gotowego ceramicznego daszka chciał tyle ile za 20-30 cegieł.
    Pewnie tyle ile kosztował sam daszek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kiedyś Majster murował płot z klinkieru i liczył za ułożenie jednej cegły tyle ile kosztuje jedna cegła.
    Za położenie gotowego ceramicznego daszka chciał tyle ile za 20-30 cegieł.
    Pewnie tyle ile kosztował sam daszek.
    To ja słyszałem od znajomego który wziął płytkarza do ułożenia płytek w łazience że ten majster bierze tyle ile kosztuje m2 płytek. To ja mówię jak m2 kosztuje np 200 zł to tyle on będzie brał, a on że majster powiedział jak kogoś stać na płytki za 200 m2 to musi go stać za położenie

  12. #12

    Domyślnie

    niby tak bo budowałeś całość jako dom, a ja muszę zrobić same ścianki bo z poprzednim wykonawcą zakończyłem współpracę. Miałem potem ekipę co zrobili mi tylko na dole i też poszli w cholere . Masakra, że nikt nie potrafi wymurować ścianek z równiutkiego ytonga ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    niby tak bo budowałeś całość jako dom, a ja muszę zrobić same ścianki bo z poprzednim wykonawcą zakończyłem współpracę. Miałem potem ekipę co zrobili mi tylko na dole i też poszli w cholere . Masakra, że nikt nie potrafi wymurować ścianek z równiutkiego ytonga ?
    Ok, ale to nie zmienia faktu że ci wykonawcy są łapczywi na kasę. Bo za ułożenie metra nadproża które zajmuje nawet 10 min wołają 140 zł, toszto na zachodzie n ie ma takiej stawki.

  14. #14

    Domyślnie

    no wiem, nawet nie znalazłem nigdzie takich cenników. Rozumiem wykonanie nadproża lanego czy z betonu ze zbrojeniem ale położenie belki i tyle to już przesada.
    Jednak na pustaku 24 musiałem położyć dwa koło siebie to doliczyli jako x dwa.
    Jeżeli tak będzie wyglądała budowlanka to za 5 lat będzie trzeba płacić po 2 mln za 100m2 klitke bo cwaniaki zawyżają ceny.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    no wiem, nawet nie znalazłem nigdzie takich cenników. Rozumiem wykonanie nadproża lanego czy z betonu ze zbrojeniem ale położenie belki i tyle to już przesada.
    Jednak na pustaku 24 musiałem położyć dwa koło siebie to doliczyli jako x dwa.
    Jeżeli tak będzie wyglądała budowlanka to za 5 lat będzie trzeba płacić po 2 mln za 100m2 klitke bo cwaniaki zawyżają ceny.
    No właśnie, o tym pisałem wyżej, gdyby były te nadproża robione z kształtek U lub lane w szalunkach to ok, dodatkowa praca i dłużej schodzi ale jak sam zauważyłeś położenie jednej czy dwóch nadproży które zajmuje kilka, kilkanaście minut wołać stawkę jaka nawet chyba dyrektor porządnego przedsiębiorstwa nie ma to już lekka przesada.
    Jak nie chcesz im tyle zapłacić (ja bym na pewno nie zapłacił) to dogadaj się z nimi bo widzę że oni podłapali że nie znasz się na budowlance więc chcą Cie doić jak dojna krowę.

  16. #16

    Domyślnie

    Źle do tego podchodzicie, nie chcesz płacić 140 to nie płać i zrób sam, rozkminianie kto ile zarabia prowadzi w złą stronę.
    Budowlanka to jeden z mniej popłatnych zawodów porównując nakład pracy. I tak po prawdzie jakby stosować wszystkie przepisy bhp i WT to koszt budowy domu byłby dwa razy wyższy jak teraz,

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    140 zł nie jest uczciwą ceną.
    Albo wykonawca nie zna się na tym co robi i na cennikach albo jest nieuczciwy i zdziera z inwestora.

    Murowanie w ustalonej cenie za 1m2 ścian zawiera także położenie elementu zwanego nadprożem.
    I koniec tematu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony