dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 133
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co to da, jak za oknem jest te 70-80%?
    Jak na zewnątrz jest 30 czy 20 st.C?

  2. #102
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Jak na zewnątrz jest 30 czy 20 st.C?
    Kaizen jest oderwany od rzeczywistości,typowy wyznawca cyferek i legend
    Może kasę z tego czerpie, któż to wie...
    Wg jego teorii,dzisiaj musiałbym wylewać wodę z domu wiadrami bo od 8 lat działa u mnie reku bez odzysku wilgoci

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Jak na zewnątrz jest 30 czy 20 st.C?
    Np. Jak 4 lipca - klik wybierz 4 lipca, poniżej temperatury dodaj wilgotność. Niestety, forum świruje i nie mogę wstawić obrazka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-07-2021 o 11:47

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Np. Jak 4 lipca - klik wybierz 4 lipca, poniżej temperatury dodaj wilgotność. Niestety, forum świruje i nie mogę wstawić obrazka.
    Ale tutaj przez większość dnia temperatura była poniżej 20 stopni. Po co w takim dniu schładzać powietrze?

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Ale tutaj przez większość dnia temperatura była poniżej 20 stopni. Po co w takim dniu schładzać powietrze?
    A no dlatego, że w mieszkaniu masz bardzo często cieplej niż na zewnątrz - przez zyski bytowe i słoneczne. W samochodzie to jeszcze lepiej widać - nawet przy 15* za oknem masz ponad 30* jak jedziesz w słońcu.

    Ale w tym wykresie chodzi o to, że nawet jak masz 26* na zewnątrz to wilgotność nie spada poniżej 71% - więc wentylacją nie osuszysz domu.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    jedynie zdredukowabiu temp. podczas upałów o te 3st.C w stosunku do tego co mam teraz czyli ok. 28st.C na piętrze wieczorem.
    Za oknem mam teraz 13*. Wiesz, że Panas by teraz nie chłodził, bo ma zakres 16-43? Daikin lepiej, bo chłodzi od 10*. Więc przez noc nie zgromadzisz chłodu, bo go nie wyprodukujesz. A w dzień przez ograniczoną temperaturę GZ też nie za bardzo powstrzymasz przegrzewanie.

  7. #107
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za oknem mam teraz 13*. Wiesz, że Panas by teraz nie chłodził, bo ma zakres 16-43? Daikin lepiej, bo chłodzi od 10*. Więc przez noc nie zgromadzisz chłodu, bo go nie wyprodukujesz. A w dzień przez ograniczoną temperaturę GZ też nie za bardzo powstrzymasz przegrzewanie.
    Za oknem mam obecnie 16st.C ..
    Panas nie chlodzi bo nie ma takiej potrzeby .
    Mam stałą temp.

    Dlatego, że nie mam badziewia domu jak Kaizen

    Człowieku, zważ na priorytety bo dom z Bk już Ci walnę.

    Weź się nie narażaj ..
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 11-07-2021 o 03:33

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za oknem mam teraz 13*. Wiesz, że Panas by teraz nie chłodził, bo ma zakres 16-43? Daikin lepiej, bo chłodzi od 10*. Więc przez noc nie zgromadzisz chłodu, bo go nie wyprodukujesz. A w dzień przez ograniczoną temperaturę GZ też nie za bardzo powstrzymasz przegrzewanie.
    Seria J chłodzi od 10 st.C

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Seria J chłodzi od 10 st.C
    Pytanie jest o konkretny model w którego instrukcji na 3 stronie stoi:
    Zewnętrzna temperatura otoczenia (°C)(Min. / Maks.) [...] 16 / 43

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pytanie jest o konkretny model w którego instrukcji na 3 stronie stoi:
    Zewnętrzna temperatura otoczenia (°C)(Min. / Maks.) [...] 16 / 43
    Odniosleś się ogólnie do Panasonica i Daikina bez podania modelu. Seria J Panasonica chłodzi od takiej samej temp. co Daikin Altherma III, więc w przypadku obecnie dostępnych urządzeń nie jest do argument.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Odniosleś się ogólnie do Panasonica i Daikina bez podania modelu.
    Bo odpowiadam na pytanie o konkretne modele. Kontekst jest wyznaczony pierwszym postem i jak nie cytuję, to odnoszę się bezpośrednio do tematu.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo odpowiadam na pytanie o konkretne modele. Kontekst jest wyznaczony pierwszym postem i jak nie cytuję, to odnoszę się bezpośrednio do tematu.
    Heh. To po co kilka stron postów w których dzięki pomocy @Andrzej5101 zdecydowałem o wyborze Panasonic 9 kW serii J zamiast serii H 9 kW 3-fazowej jak Ty cały czas jesteś przy 1 post'cie Daikin Althermq III 8 kW dawno temu odpadł z powodu ceny, która w moich oczach nie uzasadnia różnicy 6k PLN pomiędzy Panasonicem 1-fazowym 9 kW serii J. To się nie zwróci, szczególnie że parametry tych urządzeń są bardzo zbliżone.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Seria J chłodzi od 10 st.C
    W servce manual od seri J jest podana temp.minimalna dla chłodzenia 16st.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W servce manual od seri J jest podana temp.minimalna dla chłodzenia 16st.
    MDC Panasonic seria J 9 kW ma temp. zew. chłodzenia 10-43st.C (jest wprost w katalogu). W przypadku SDC, opieram się o informację reklamową Panasonica, ale takiej informacji nie ma wprost w katalogu.

  15. #115

    Domyślnie

    Mdc ma faktycznie 10st ale sdc 16st

  16. #116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej Murawski

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-848
    Posty
    5

    Domyślnie Narzędzie do porównania kosztów eksploatacji pomp ciepła

    Każda pompa ciepła jest dobra do temperatury 7 C czyli przy eksploatacji bez rozmrażania. Poniżej zaczyna się rozmrażanie które obniża efektywność COP pompy. W jednych bardziej w innych mniej. Tylko że w Polsce 80% ciepła dom potrzebuje wtedy kiedy jest poniżej 7 C a 55% ciepła kiedy jest poniżej -3 C. Nie ma sensu porównywanie pomp wg ich mocy katalogowej. Trzeba dopasować moc grzewczą z tabeli HC i moc elektryczną PI do zapotrzebowania na energię cieplną [kWh] w poszczególnych miesiącach i dniach - czyli do profilu zapotrzebowania na energię cieplną. Tylko w ten sposób można uzyskać wiarygodną prognozę zużycia prądu przez dany model pompy ciepła. Mam na to gotowego excela. Proszę o kontakt na priv to prześlę i powiem jak z tego korzystać.

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Murawski Zobacz post
    Każda pompa ciepła jest dobra do temperatury 7 C czyli przy eksploatacji bez rozmrażania. Poniżej zaczyna się rozmrażanie które obniża efektywność COP pompy. W jednych bardziej w innych mniej. Tylko że w Polsce 80% ciepła dom potrzebuje wtedy kiedy jest poniżej 7 C a 55% ciepła kiedy jest poniżej -3 C. Nie ma sensu porównywanie pomp wg ich mocy katalogowej. Trzeba dopasować moc grzewczą z tabeli HC i moc elektryczną PI do zapotrzebowania na energię cieplną [kWh] w poszczególnych miesiącach i dniach - czyli do profilu zapotrzebowania na energię cieplną. Tylko w ten sposób można uzyskać wiarygodną prognozę zużycia prądu przez dany model pompy ciepła. Mam na to gotowego excela. Proszę o kontakt na priv to prześlę i powiem jak z tego korzystać.
    Cały czas myślałem że całość to 100%
    A tu proszę -coś czego nie wiedziałem 80%+ 55%=135% Więc całość to 135% ?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Cały czas myślałem że całość to 100%
    A tu proszę -coś czego nie wiedziałem 80%+ 55%=135% Więc całość to 135% ?
    To przeczytaj tekst jeszcze raz geniuszu , i spróbuj zrozumieć , czy trzeba te wartości dodawać ,czy może 55% ma się zawierać w 80% ( to taka wyższa matematyka , zadana z treścią , których nie opanowałeś).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To przeczytaj tekst jeszcze raz geniuszu , i spróbuj zrozumieć , czy trzeba te wartości dodawać ,czy może 55% ma się zawierać w 80% ( to taka wyższa matematyka , zadana z treścią , których nie opanowałeś).
    Właśnie tak jak napisałem. Okres grzewczy tak samo jak jakakolwiek całość --czy to jabłko czy chleb to 100% całości. Tak samo ma się do okresu grzewczego, czy on będzie od 1 września do 31maja czy od 1 października do 1 kwietnia --to jest całość W rozumieniu jako okres grzewczy . Czyli 100%
    Tak to wyższa matematyka -dla niemoków to 3x3 stanowi problem.
    A skoro operujesz oznaczeniami matematycznymi -to Matematyka jest jedna i nie ma coś takiego jak 80%+55%=całość
    I zapewniam że geniuszem nie jestem. Lecz problemów z liczeniem nie miałem
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-07-2021 o 23:46
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Właśnie tak jak napisałem. Okres grzewczy tak samo jak jakakolwiek całość --czy to jabłko czy chleb to 100% całości. Tak samo ma się do okresu grzewczego, czy on będzie od 1 września do 31maja czy od 1 października do 1 kwietnia --to jest całość W rozumieniu jako okres grzewczy . Czyli 100%
    Tak to wyższa matematyka -dla niemoków to 3x3 stanowi problem.
    A skoro operujesz oznaczeniami matematycznymi -to Matematyka jest jedna i nie ma coś takiego jak 80%+55%=całość
    I zapewniam że geniuszem nie jestem. Lecz problemów z liczeniem nie miałem
    Powodzenia.
    No to spróbuję Ci o to zapisać jak powinieneś zrozumieć kończąc matematykę w podstawówce: @Maciej Murawski podzielił sezon grzewczy na okresy :
    ilość energii jaką potrzebuje dom w czasie w którym temperatura zewnętrzna jest powyżej 7 stopni ,i jest to 20 % ( da się to z tych danych obliczyć)
    ilość ,kiedy temp jest pomiędzy 7stopni a -3 stopnie , i jest to 25% ( da się to również policzyć)
    i okres poniżej -3 stopni ,i jest to 55%. Daje to razem 100% ? Przecież to jest kompromitacja , system szkolnictwa powinien Ci odszkodowanie zapłacić za to ,że nie opanowałeś zadań z treścią. Powodzenia tym bardziej...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony