dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 133 z 133
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No to spróbuję Ci o to zapisać jak powinieneś zrozumieć kończąc matematykę w podstawówce: @Maciej Murawski podzielił sezon grzewczy na okresy :
    ilość energii jaką potrzebuje dom w czasie w którym temperatura zewnętrzna jest powyżej 7 stopni ,i jest to 20 % ( da się to z tych danych obliczyć)
    ilość ,kiedy temp jest pomiędzy 7stopni a -3 stopnie , i jest to 25% ( da się to również policzyć)
    i okres poniżej -3 stopni ,i jest to 55%. Daje to razem 100% ? Przecież to jest kompromitacja , system szkolnictwa powinien Ci odszkodowanie zapłacić za to ,że nie opanowałeś zadań z treścią. Powodzenia tym bardziej...
    Uważałem że jesteś mądrzejszy. Myliłem się.
    Nie zamierzam tłumaczyć formy zapisu jak powinno być a o zadaniu z treścią to zapewne słyszałeś.
    Cyt.Tylko że w Polsce 80% ciepła dom potrzebuje wtedy kiedy jest poniżej 7 C a 55% ciepła kiedy jest poniżej -3 C.
    I to jest dla ciebie dobry zapis? OK
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-07-2021 o 21:07
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    A czemu nikt nie bierze pod uwagę Samsunga EHS na R32 8kw?

  3. #123

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma dostęp do dokumentacji technicznej, celem wykonania stopy fundamentowej pod pompę Aquarea 9 kW Seria J?

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma dostęp do dokumentacji technicznej, celem wykonania stopy fundamentowej pod pompę Aquarea 9 kW Seria J?
    Na youtube poszukaj nagrań i zdjęć, dokumentacja nie jest potrzebna to tylko kawałek betonu przy domu.

    https://www.youtube.com/watch?v=bNJLJ7L_wjE


    Ze swojego doświadczenia moge dodać bo sam robiłem fundament, że ten otwór ściekowy warto zrobić na całej długości między nogami pompy (jeśli wiadomo gdzie będzie dokładnie stała) niż jeden okrągły, u mnie część skroplin wpada tylko tylko centralnie do otworu, reszta z boków ścieka w dół wzdłuż fundamentu, małe detal który można zrobić lepiej
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 31-07-2021 o 08:52

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @Fanek, pozaklejaj silikonem otworki przygotowane pod mocowania opcjonalnego kabla grzewczego , to będzie Ci lecieć w jednym miejscu.
    Rura 110 to stanowczo przesada , ja mam 40mm wkopaną na głębokość 1,2m , po czym podłączoną do 4m odcinka 80mm rury drenażowej.
    Rurka 40mm na zewnątrz jest ocieplona , przez co ciepło z gruntu wystarcza ,żeby nic w niej nie zamarzało. Testowane podczas ostatnich mrozów -23 stopnie. Rurka wymierzona tak , żeby idealnie celowała w ten otwór pod pompą , i nigdzie dookoła pompy woda nie kapie.

    Jednorazowo podczas defrostu dla jednostki dwuwentylatorowej to lekko poniżej 5l ( osobiście zmierzyłem) .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma dostęp do dokumentacji technicznej, celem wykonania stopy fundamentowej pod pompę Aquarea 9 kW Seria J?
    Czy to ( J ) czy ( H ) stopa jest taka sama. Po za tym to instalator powinien ci dać schemat wykonania fundamentu. Ja tak miałem Dziś już nie dam rady bo muszę wyjechać jak będziesz miał dalej problem to zaradzimy ale nie dziś.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #127

    Domyślnie

    Mig25 słyszałem o tym patencie z zalepianiem otworów, ale nie chce nic zalepiać, u mnie nie jest to problem bo pompa stoi z boku nie na przejściu i będzie to spływało w grysik, wole aby było lepsze odprowadzanie tych skroplin.

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał merain Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma dostęp do dokumentacji technicznej, celem wykonania stopy fundamentowej pod pompę Aquarea 9 kW Seria J?
    Generalnie to:
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy to ( J ) czy ( H ) stopa jest taka sama. Po za tym to instalator powinien ci dać schemat wykonania fundamentu. Ja tak miałem Dziś już nie dam rady bo muszę wyjechać jak będziesz miał dalej problem to zaradzimy ale nie dziś.
    Ale tu nie ma co dumać. Ludzie ustawiają nawet na 3 bloczkach fundamentowych wkopanych i stoi.
    Ale jak chcesz tak na mur beton porządnie to np. dwie stopy [20 x 60 x głębokość przemarzania], rozstaw osi stóp dostosowany do stojaka (różne są).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    5l wody co 1 godzinę w grysik.... Oczami wyobraźni widzę ,że przy ujemnych temperaturach robi się lodowisko na tym grysiku.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #130

    Domyślnie

    2/3 skroplin wpada do otworu, 1/3 spływa, pompa stoi zakamarku przy domu gdzie rosną winogrona, do okoła fundamentu bedzie wysypane grysikiem, nikt tam nie chodzi.

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Generalnie to:


    Ale tu nie ma co dumać. Ludzie ustawiają nawet na 3 bloczkach fundamentowych wkopanych i stoi.
    Ale jak chcesz tak na mur beton porządnie to np. dwie stopy [20 x 60 x głębokość przemarzania], rozstaw osi stóp dostosowany do stojaka (różne są).
    Nie wiem do kogo ty piszesz?I komu radzisz?
    Tak na marginesie- PC postawiona na bloczkach i przy sporych mrozach przestawi PC od pionu. Juz w tym sezonie grzewczym ktoś właśnie o takim zdarzeniu pisal.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    I komu radzisz?
    Pytającemu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #133

    Domyślnie

    Oki.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony