dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja dachu nad pokojem.

    Dzień dobry. Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich przywitać i prosić o cierpliwość i zrozumienie problemu.
    A mianowicie remontuje dom. Lokalizacja - UK.
    Chciałbym zaizolować dach nad pokojami. A dokładniej to budynek 1 piętrowy ze strychem. Z tym, że część pokoju znajduje się pod owym strychem a część od okna w (chyba tak to się nazywa) wykuszu. Czyli nie mam skosów w pokoju. I problem jest w tych wykuszach. Zrobiło się ciepło na zewnątrz, to szybko się pokoje nagrzewają. Wyciołem otwór i wygląda to tak, patrząc od dołu:
    -płyta karton gips (sufit w pokoju)
    -pusta przestrzen
    - styropian tak byle jak włożony (są duże szczeliny)
    - pusta przestrzen
    -deski pokryte od góry papą.
    O teraz myślę, czy by nie wyciąć kilka takich otworów i nie wpuścić tam piany. A dokładniej między sufit a styropian. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Piana przy pęcznieniu może Ci wypchnąć płyty i powstaną pęknięcia.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Też o tym myślałem. Ale piana powinna raczej do góry unieść steropian.
    Z drugiej strony poradziłem się lokalnego budowlańca. Twierdzi, że będzie się wilgoć w domu zbierać. Zalecił zerwanie płyt, wywalenie styropianu i wepchnięcie tam płyt celotex/kingspan. Do tego zaklejenie belek pomiędzy (2 płyty z belką po środku) jakąś folią metalizowaną.
    Ale rąk na chłopski rozum, to jeden grzyb czy dam tam celotex, czy wpuszczę pianę i zostawię styropian. Nad którym jest pusta przestrzeń i wilgoć może uchodzić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony