dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie w granicy działki - problem z sąsiadem

    Witajcie, 2 lata temu zakupiłam dom wraz z działką i stanem zastanym a mianowicie odgrodzonym płotem od sąsiada. Teren jest trudny, płot przylega do skarpy (ja jestem wyżej sąsiad niżej). Dziś sąsiad sforsował drogę pod górę, wcisnął głowę przez żywopłot i stwierdził, że płot stoi w granicy jego działki i on prosi o zabranie węża ogrodowego stojącego na podmurówce, no niby jego płotu, po mojej stronie działki. I teraz pytanie co z tym fantem zrobić? Ciężko mi ocenić, na mapie ewidencyjnej, rzeczywiście jakby linia ogrodzenia idzie w granicy jego działki (zresztą podobnie wygląda sytuacja z pozostałymi sąsiadami gdzie granice działki przeplatają się z ogrodzeniami raz na korzyść sąsiadów raz moją), ale (może się mylę) czy to nie lekka przesada? No i co mi grozi za przetrzymywanie węża ogrodowego na jego podmurówce?
    Ostatnio edytowane przez aaaanniiaa ; 20-06-2021 o 20:34

  2. #2

    Domyślnie

    A maki problem masz aby zabrać ten wąż z jego podmurówki? zabierz go i problem będziesz miała z głowy.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Mapa to tylko jest obrazek. Wyjście tanie i proste - zabrać onego węża. Wyjście droższe aczkolwiek ryzykowne jeśli kupowałaś w ciemno - zlecić jednostce wykonawstwa geodezyjnego czynności okazania punktów granicznych. Może nie być tanio! "Miły" sąsiad usiłuje pokazać kto tu rządzi. Znaczy teren jak stary kocur. Oby się nie naciął.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony