dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie syfonu pod pex

    Hej, doświadczenia w hydraulice nie mam, a jednocześnie chciałbym zaoszczędzić i wykonać połączenie sam, ale mam problem z doborem odpowiednich przyłączy.
    Chcę podłączyć sobie zmiękczacz wody i mam podejście pod kanalizację wykonaną z pexa fi20, do którego chciałbym podłączyć ten syfon https://allegro.pl/oferta/bwt-syfon-...acz-7497142566 . No i mam zagwozdkę jak odpowiednio zrobić redukcję z kanalizacyjnego fi40 na pexa fi20. Mogę prosić o skompletowanie mi całego zestawu przejściówek aby to porządnie połączyć?

  2. #2

    Domyślnie

    Co mogę ci doradzić to wywal tego pexa śr 20 mm bo on ie nadaje się do odpływu. Ktoś zrobił Ci niezłego bubla. Do odpływu rura pcv śr 32 a najlepiej śr 50 mm.
    Redukcje jak już chcesz tak bardzo zastosować to musisz improwizować i udać się do sklepu z armatura i tam dopasowywać, sztukować aby zgrać wszytko w całość.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam go jak wywalić. Muszę rzeźbić w tym co mam. Ten pex będzie używany tylko i wyłącznie do odprowadzenia popłuczyn więc nie sprawdzałem co mi montują, bo uznałem, że takie ilości wody przepchnę przez dowolną rure.
    Ostatnio edytowane przez carlo497 ; 20-06-2021 o 21:13

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    Nie mam go jak wywalić. Muszę rzeźbić w tym co mam. Ten pex będzie używany tylko i wyłącznie do odprowadzenia popłuczyn więc nie sprawdzałem co mi montują, bo uznałem, że takie ilości wody przepchnę przez dowolną rure.
    Ten syfon nie jest "szczelny" więc przy ciśnieniu popłuczyn ze zmiękczacza i takiej redukcji rury możesz uzyskać słaby efekt...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten syfon nie jest "szczelny" więc przy ciśnieniu popłuczyn ze zmiękczacza i takiej redukcji rury możesz uzyskać słaby efekt...
    Myślisz, że niecały cal nie poradzi sobie z odprowadzeniem takiej ilości wody? W takim wypadku mógłbym na przykład dołożyć w górę przykładowo 50 centymetrów rury kanalizacyjnej fi40 żeby przyjąć część wody przed przepchnięciem jej przez rure. Mam miejsce na kombinacje tylko jak to ze sobą szczelnie połączyć

  6. #6

    Domyślnie

    W razie problemów jak wyżej mógłbym też dodać sobie osobne wyjście na awaryjny odpływ ze zbiornika solanki.

  7. #7

    Domyślnie

    A musi być obowiązkowo ten syfon co pokazałeś go w pierwszem poście? Możesz zastosować kawałek rury alupexa wygiętego w syfon rurowy ale za to będziesz miał szczelne połączenie bo do alupexa kupisz spokojnie złączki/redukcje skręcane.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A musi być obowiązkowo ten syfon co pokazałeś go w pierwszem poście? Możesz zastosować kawałek rury alupexa wygiętego w syfon rurowy ale za to będziesz miał szczelne połączenie bo do alupexa kupisz spokojnie złączki/redukcje skręcane.
    A w takim przypadku nie wystarczyłoby zrobić spadku na samych kolankach?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    A w takim przypadku nie wystarczyłoby zrobić spadku na samych kolankach?
    O jakich kolankach mówisz? o Ślączkach/kształtkach do łączenia rur?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    O jakich kolankach mówisz? o Ślączkach/kształtkach do łączenia rur?
    O czymś takim https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...833979097.html
    Użycie takiego czegoś zrobi mi naturalnie spadek. Pytanie czy to nie będzie za mało?
    Ostatnio edytowane przez carlo497 ; 21-06-2021 o 10:05

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    O czymś takim https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...833979097.html
    Użycie takiego czegoś zrobi mi naturalnie spadek. Pytanie czy to nie będzie za mało?
    Sorki za ten uśmiech ale nie wiesz co to syfon. Zobacz sobie jak wygląda syfon rurowy wtedy zobaczysz o co tu chodzi. Uwierz mi, jak chcesz zrobić dobrze i aby nie było przecieków zrób sobie tak jak pisałem wyżej.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Sorki za ten uśmiech ale nie wiesz co to syfon. Zobacz sobie jak wygląda syfon rurowy wtedy zobaczysz o co tu chodzi. Uwierz mi, jak chcesz zrobić dobrze i aby nie było przecieków zrób sobie tak jak pisałem wyżej.
    Myślałem, że w syfonie chodzi głównie o miejsce, w którym pozostanie woda tworząc przy tym izolację od powietrza. Dobra, zrobię to w takim razie porządnie. Myślę, że przy takim poziomie skomplikowania czyli po prostu połączenie pexa ze zmiękczaczem bez syfonu, który wstawiłem wyżej, to losowy pracownik sklepu budowlanego już będzie potrafił mi dobrać kilka złączek, które stworzą szczelną instalację, bo tu już operujemy cały czas w okolicach 1"

  13. #13

    Domyślnie

    Syfon zrobisz spokojnie wyginając rurkę alupexa w kształt U. Dobrze mówisz o syfonie ale ta złączka 90 stopni nie nada się jako syfon, jest za mała.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    Myślisz, że niecały cal nie poradzi sobie z odprowadzeniem takiej ilości wody? W takim wypadku mógłbym na przykład dołożyć w górę przykładowo 50 centymetrów rury kanalizacyjnej fi40 żeby przyjąć część wody przed przepchnięciem jej przez rure. Mam miejsce na kombinacje tylko jak to ze sobą szczelnie połączyć
    Problemem może być moment rozprężenia. Popłuczyny lecą pod ciśnieniem, a potem mają sobie spłynąć grawitacyjnie. Takie przejście przy tak niewielkiej średnicy może być "wąskim gardłem" i powodować spiętrzenie wody. Dodatkowa rura na "bufor" wody na pewno nie zaszkodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony