dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To chyba oczywiste.

    W bloku zlecasz sporo roboty innym osobom którym za wykonywana prace należy zapłacić , w domu te prace sam robisz.
    Na ewentualne remonty wszyscy się składają i wtedy koszty napraw nie "szokują" , w przypadku napraw w domu czasami koszty mogą zszokować i samemu trzeba je pokryć
    Czyli wg Twego rozumowania wartość prac "które sam robisz" są darmowe ?
    ... u mnie wychodzi to trochę inaczej, w czasie prac które "sam bym robił" bardziej opłacalna dla mnie jest praca w wykonywanym zawodzie, wolę wiec zatrudnić fachowców i im zapłacić.
    unde venis et quo tendis

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W bloku płacimy nie tylko za to, co w domu robimy sami ale tez za to, czego w domu nie trzeba opłacać. Np. coroczny przegląd ogólnobudowlany, sprawozdawczość, deklaracje podatkowe, organizację zebrań, rozliczanie, prowadzenie książki obiektu budowlanego, serwis ppoż, często windy (serwis + UDT), przeglądy placu zabaw i sporo innych drobiazgów.
    Do tego w domu sam decyduję, czy chcę fontannę, remont elewacji czy malowanie trawy na zielono - w bloku decyduje większość, a wszyscy muszą za fanaberie płacić.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To chyba oczywiste.

    W bloku zlecasz sporo roboty innym osobom którym za wykonywana prace należy zapłacić , w domu te prace sam robisz.
    Na ewentualne remonty wszyscy się składają i wtedy koszty napraw nie "szokują" , w przypadku napraw w domu czasami koszty mogą zszokować i samemu trzeba je pokryć
    A jak nie masz ochoty sam robić?

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ale w domu szanse na np. awarie kanalizacji są zbliżone do zera, gdyż domownicy raczej wiedzą że do muszli nie wyrzuca się udek kurczaka, artykułów higieny osobistej lub klocków Duplo. Po jednym takim "wyczynie", rodzina na pokolenia ma utrwalone nawyki. W kanalizacji wypływającej z bloku nie takie cuda można zobaczyć, o ile "toto" wypłynie a nie zaczopuje się wcześniej, zaś treść rozmów nie wybije przez porcelanowy telefon na parterze .

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post


    No i znowu piszesz oczywistą bzdurę.
    .
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha - znów piszesz nieprawdę, a kiedy to prostuję, zarzucasz mi "dywersję".
    I co nabrałeś wody w usta, inni użytkownicy od postu #46 potwierdzili moje słowa które Ty z góry nazwałeś bzdurami i kłamstwem więc czekam na odszczekanie tych oszczerstw rzucanych pod moim adresem.
    Dobrze że są inni bardziej obiektywni userzy z którymi można normalnie pogadać.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A na przykład w poście 55potwierdza się to, o czym pisałem.
    A bzdury tyczyły "prezesa, sekretarki itp, itd"
    Bo w małych wspólnotach takich brak.

    Faktem jest, że nie wziąłem pod uwagę, że w innych częsciach kraju mogą obowiązywać inne stawki niż w regionie w którym mieszka moja rodzina.
    No, ale nie będę się głupio tĺumaczył, że napisałem bzdurę, bo mi "wyskakująca reklama styropianu przeszkadzała"

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #67

    Domyślnie

    A jednak jesteś chamidło i to jeszcze w dodatku łgarz.
    Ja pisałem ogólnie, koledzy opisywali indywidualnie jak jest u nich, Ty perfidnie poprzez pryzmat nienawiści do mnie napisałeś że piszę bzdury i kłamstwa.
    Długo będziesz trząś o tej rękojmi?? Malo Ci że Cię przeprosiłem i przyznałem rację i na dokładkę dałem reputację ale tobie widocznie to mało.
    Ja w przeciwieństwie do Twoich niektórych durnych wywodów potrafię przyznać się do błędu, bo rzeczą ludzką jest się mylić ale tobie honor bliżej nieokreślony na to nie pozwala bo przecież jesteś najlepszym doradcą i to ujma na honorze aby najlepszy doradca się mylił
    Jak pisałem, dobrze że są tu inni użytkownicy z którymi można normalnie, bez uniesień i uprzedzeń pogadać i wymienić poglądy, nawet gdy są one zgoła odmienne.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A jednak jesteś chamidło i to jeszcze w dodatku łgarz.
    Ja pisałem ogólnie, koledzy opisywali indywidualnie jak jest u nich, Ty perfidnie poprzez pryzmat nienawiści do mnie napisałeś że piszę bzdury i kłamstwa.
    Długo będziesz trząś o tej rękojmi?? Malo Ci że Cię przeprosiłem i przyznałem rację i na dokładkę dałem reputację ale tobie widocznie to mało.
    Ja w przeciwieństwie do Twoich niektórych durnych wywodów potrafię przyznać się do błędu, bo rzeczą ludzką jest się mylić ale tobie honor bliżej nieokreślony na to nie pozwala bo przecież jesteś najlepszym doradcą i to ujma na honorze aby najlepszy doradca się mylił
    Jak pisałem, dobrze że są tu inni użytkownicy z którymi można normalnie, bez uniesień i uprzedzeń pogadać i wymienić poglądy, nawet gdy są one zgoła odmienne.
    Ależ Henryku, spokojnie. Nie warto się tak podniecać. Nikt tutaj nie używa tego pryzmatu nienawiści!

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amu-r Zobacz post
    A jak nie masz ochoty sam robić?
    Jak nie ma problemów z kasą , to zatrudniasz fachowców od wszystkiego a Ty leżysz tylko na kanapie i pachniesz

    U nas to co jestem w stanie sam zrobić to robię , to czego nie to wzywam fachowca.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Trzeba zmienić nazwę tematu, bo będzie myliła przyszłych szukających jakiejś porady.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Trzeba zmienić nazwę tematu, bo będzie myliła przyszłych szukających jakiejś porady.
    Tak na marginesie.
    Ostatnio to jest tu modne, prawie w co drugim temacie należałoby zmienić jego nazwę bo treść dyskusji znacznie odbiega od głównego wątku tematu, nie tylko w tym temacie.

  12. #72

    Domyślnie

    Dyskusja się wywiązała nie na temat kompletnie więc wróćmy do tematu . Odnoszę wrażenie po waszych wpisach że jeśli nie jestem osobą co zna się na tynkowaniu, malowaniu, kładzeniu płytek itd. to nie mogę mieszkać w domu. Nie wiem masa ludzi buduję domy co się nie zna i chyba jakoś ich domy wybudowali trochę lepiej czy trochę gorzej.
    Druga sprawa, jeśli już bym zlecał budowę to przeczekać ten okres banki z tymi kosmicznymi cenami za materiały?

  13. #73

    Domyślnie

    A któż to wie czy bańka czy duże wzrosty cen powodowane różnymi czynnikami. Na rozpoczęcie swojej budowy czekałem z 6 czy 8 lat... Co roku czy kilak razy w roku czytałem różne wróżby w kwestii cen materiałów, robocizny, rynku nieruchomości, różnych wskaźników ekonomicznych niezwiązanych z budową, ale z finansami owszem. Chyba nigdy żadne "przepowiednie" się nie spełniły. Jak posłuchasz ekonomistów czy innych fachowców to okazuje się, że każda ze stron będzie w stanie uzasadnić skrajnie różne scenariusze na najbliższe lata. Każdy z nich będzie wydawał podobnie realny.

    Podsumowując, jeśli nie masz zamiaru ciągnąć całej budowy na kredycie, sam kredyt to nie jest twoja maks zdolność kredytowa to działaj. Ja stan deweloperski buduje za gotówkę. Reszta za kredyt. Kredyt to będzie maks 15% moich i żony miesięcznych dochodów. Czy za rok czy dwa będzie taniej? Nikt nie wie i ci nie powie.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belemit Zobacz post
    Dyskusja się wywiązała nie na temat kompletnie więc wróćmy do tematu . Odnoszę wrażenie po waszych wpisach że jeśli nie jestem osobą co zna się na tynkowaniu, malowaniu, kładzeniu płytek itd. to nie mogę mieszkać w domu. Nie wiem masa ludzi buduję domy co się nie zna i chyba jakoś ich domy wybudowali trochę lepiej czy trochę gorzej.
    Druga sprawa, jeśli już bym zlecał budowę to przeczekać ten okres banki z tymi kosmicznymi cenami za materiały?
    Bo widzisz, tak się rodzą legendy i mity. ktoś kto naczyta się się teorii i to jeszcze pokazanie w świetle nienegatywnym potem wypisuje herezje.
    Gdyby tak było to dlaczego tysiące ludzi się buduje? czyżby uwielbiają sadomaho budowlane??

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belemit Zobacz post
    Nie wiem masa ludzi buduję domy co się nie zna i chyba jakoś ich domy wybudowali trochę lepiej czy trochę gorzej.
    Druga sprawa, jeśli już bym zlecał budowę to przeczekać ten okres banki z tymi kosmicznymi cenami za materiały?
    Znasz powiedzenie, ze pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie? Dzięki internetowi każdy może nauczyć się błędów, które popełniłby przy budowie pierwszego i drugiego i od razu zbudować trzeci (ale na ideał wtedy też nie licz, bo takie nie istnieją - zawsze coś przegapisz czy będzie drogo naprawialne a akceptowalne).

    Jest też powiedzenie, że pańskie oko konia tuczy. Bardzo dobrze pasuje do budowania domu. Już samo chodzenie, patrzenie na ręce i robienie zdjęć poprawia jakość budowania. Oczywiście majster nie zrobi lepiej, niż umie a partacz jest masa, ale przynajmniej będzie starał zrobić na tyle dobrze, na ile umie.
    Jak do tego wrzucisz choćby na FM i wrócisz z uwagami, to może jeszcze ich czegoś nauczysz. Oczywiście konsultować warto od samego początku - założenia projektowe, wybór działki itd.

    Teraz masz bardzo tanie kredyty i drogą robociznę i materiały. Ceny kredytów będą rosły, ceny robocizny i materiałów też nie spadną znacząco (jak zawsze będą jakieś wahania, ale trend się nie zmieni). Więc im później zaczniesz i skończysz, tym drożej dom wyjdzie. Do tego odkładając budowę będziesz ponosił koszty najmu czy męczył się mieszkając kątem u rodziny.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ale w domu szanse na np. awarie kanalizacji są zbliżone do zera, gdyż domownicy raczej wiedzą że do muszli nie wyrzuca się udek kurczaka, artykułów higieny osobistej lub klocków Duplo. Po jednym takim "wyczynie", rodzina na pokolenia ma utrwalone nawyki. W kanalizacji wypływającej z bloku nie takie cuda można zobaczyć, o ile "toto" wypłynie a nie zaczopuje się wcześniej, zaś treść rozmów nie wybije przez porcelanowy telefon na parterze .
    Jak ładnie i kulturalnie można napisać o przyziemnych sprawach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #77

    Domyślnie

    Mieszkanie czy dom... wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji.

    Generalnie za podobną kwotę zazwyczaj można mieć większy metraż w domu + działkę. Natomiast zazwyczaj użytkownik mieszkania ma wszędzie bliżej i nie musi nic robić w związku z utrzymaniem nieruchomości.

    Dom jest fajną opcją dla ludzi, którzy lubią ciszę, spokój, spory metraż i komfort w przystępnej cenie (bo np. apartament 200m2 będzie droższy od domu 200m2). Jednak ja uważam, że bardzo ważna jest lokalizacja i bliskość centrum miasta.

    Mieszkanie będzie tańsze (o metrażu mniejszym niż dom), o nic nie trzeba dbać, można sobie poradzić bez auta, wszędzie blisko - to też są duże plusy.

    Ja wybrałem dom i jestem zadowolony.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony