dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doczerwonosci

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Exclamation Szukam porad dom piętrowy, SSO, wada projektu- komin. Etapy?

    Cześć, podjąłem decyzję o kupnie domu w stanie surowym otwartym. Dom 190m2 powierzchni użytkowej na 19 arowej działce. Podjąłem tę decyzje świadom pewnych mankamentów w postaci wadliwego projektu domu, który nosi nazwę "Mila 2A". https://www.extradom.pl/projekt-domu...-garaz-WRD1200
    Chodzi o komin, który został postawiony w złym miejscu - wyprowadzany najechałby na więźbę dachową.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	199590492-531950827975717-2711704969904764200-n.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	457256

    Załączam tu film ze spaceru po budowie:
    https://www.youtube.com/watch?v=_gMJ...ariaP%C4%99cak

    Jestem kompletnym laikiem. Będę uczył się w trakcie co i jak i chce popełnić jak najmniej błędów.

    Moje pytania:
    1. Czy 215tyś. za dom w takim stanie + działka 19a to dobry interes ?
    2. Jak myślicie ile może pójść pieniędzy przy systemie całkowicie zleconym od stanu na filmie do stanu gdzie zostanie tylko umeblowanie domu biorąc pod uwagę inwestycje w pompę ciepła?
    2. Na czym najlepiej skupić się na poczatku przy budowie na tym etapie ? Od czego zacząć ? Jak rozłożylibyście to na etapy od tego stanu ?
    2. Jak dobierać ekipy ? Jedna ekipa, ktora zajmie sie caloscia czy kilka "wyspecjalizowanych" (dodam, ze z czasem u mnie krucho, z wiedzą i umiejętnościami budowlanymi jeszcze gorzej)
    2. Chce pozbyć się tego wymurowanego komina (1:27 w filmie ) i ogrzewać dom i wodę pompą ciepła. Wychodzi na to, że nie będę miał w ogóle komina. Czy przy tym metrażu(190m2) to nie będzie jakiś majątek na inwestycje ? Zmieszczę się do 35k? Zastanawia mnie czy brak komina nie spowoduje jakieś wady wentylacji domu ? Jak to ugryźć ?
    3. Chce zamienić pomieszczenia. Tam gdzie miał być pokój ( 1:03 w filmie ) chce zrobić kuchnie. W tym pokoju jest miejsce na duże drzwi na taras. Normalnie to idzie podmurować ?

    Z góry dzięki za poświęcony czas
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	199590492-531950827975717-2711704969904764200-n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	457255  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ile wykończenie tego ? takie minimum to ze 3 tyś/m2. Filmu na sekundy nie będę oglądał i komentował.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doczerwonosci Zobacz post
    1. Czy 215tyś. za dom w takim stanie + działka 19a to dobry interes ?
    To jeszcze zależy od lokalizacji, ale jeśli dom nie ma poważnych wad - to raczej tak.

    Cytat Napisał Doczerwonosci Zobacz post
    2. Na czym najlepiej skupić się na poczatku przy budowie na tym etapie ? Od czego zacząć ? Jak rozłożylibyście to na etapy od tego stanu ?
    2. Jak dobierać ekipy ? Jedna ekipa, ktora zajmie sie caloscia czy kilka "wyspecjalizowanych" (dodam, ze z czasem u mnie krucho, z wiedzą i umiejętnościami budowlanymi jeszcze gorzej)
    Jedna ekipa to wygoda, ale też zwykle dużo większe koszty. A też prawie niemozliwe znaleźć ekipę która robi wszystko od A do Z i jeszcze robi to dobrze.
    Jeśli nie planujesz nic robić sam, to najlepiej brać ekipy do poszczególnych etapów, ewentualnie łączyć niektóre prace, bp. często firmy zakładające pompy ciepła mają tez w ofercie wykonanie podłogówki i instalacji wod-kan, firmy od tynków robią również wylewki, itp.

    Cytat Napisał Doczerwonosci Zobacz post
    2. Chce pozbyć się tego wymurowanego komina (1:27 w filmie ) i ogrzewać dom i wodę pompą ciepła. Wychodzi na to, że nie będę miał w ogóle komina. Czy przy tym metrażu(190m2) to nie będzie jakiś majątek na inwestycje ? Zmieszczę się do 35k? Zastanawia mnie czy brak komina nie spowoduje jakieś wady wentylacji domu ? Jak to ugryźć ?
    35 tyś na PC powinno styknąć. Pytanie też jakie planujesz ocieplenie bo od tego będzie zależeć ile będziesz energii potrzebował do ogrzania domu.
    Komin do pieca nie służy do wentylacji. Powinieneś mieć kominy do wentylacji grawitacyjnej albo wentylacje mechaniczną (znacznie lepsze rozwiązanie)

    Cytat Napisał Doczerwonosci Zobacz post
    3. Chce zamienić pomieszczenia. Tam gdzie miał być pokój ( 1:03 w filmie ) chce zrobić kuchnie. W tym pokoju jest miejsce na duże drzwi na taras. Normalnie to idzie podmurować ?
    Myślę, że bez problemu.

    Nie rzuciło mi się w oczy, masz rozłożoną kanalizę?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doczerwonosci

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie ma rozłożonej kanalizy

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doczerwonosci

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy najbliższe kroki na tym etapie wydaja sie byc w miare racjonalne ?
    1. Ogrodzenie płotem tymczasowym
    2. Wykopanie studni
    3. Wykonanie kanalizy / hydraulika
    4. Wylanie chudziaka

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się że tak
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Po p.1 i p.2 a przed p.3 jakiś alarm + parę kamerek z rejestracją (o ile masz zasilanie z sieci eNN ), chyba ze możesz liczyć na czujność sąsiadów, najlepiej z dwoma zwierzątkami. Mały jako sygnalizator (ujadanie wstępne, pobudka dużego & ludzi), duży jako egzekutor. Jak już się podniesie, to z pustym pyskiem nie wróci. Oj nie!!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    0. To jest dom parterowy.
    1. U mnie cena za samą działkę byłaby atrakcyjna.
    2. Strzelam 750k
    2. Polecanych przez sąsiadów co się niedawno zbudowali. Jak mają termin w tym roku - unikaj.
    2. Nie zmieścisz się. Wentylacja grawitacyjna? To kominów musisz dołożyć.
    3.Kanalizację i tak musisz robić. Qpa kopania i przebijania się.

    Niefajnie, ze nie zrobili chudziaka. Teraz będzie qpa biegania z betonem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony