dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Alternatywne sposoby wykończenia sufitu

    Mam taki problem, że w mieszkaniu pękają na sufitach tynki, tynk odpadł już w dwóch miejscach, ubytki duże 2-4m2. Najprawdopodobniej wszystko jest do skucia i w związku z tym mam pytania czy są jakieś sposoby inne niż tynkowanie na wykończenie sufitów gdy już skujemy tynk? Obawiam się ponownego tynkowania a konkretnie tego, że te tynki też prędzej czy później spękają i będą tak samo odpadać. Zastanawiamy się nad sufitem podwieszanym, ale niestety w dwóch pomieszczeniach mamy szafy w zabudowie do samego sufitu i nie wiemy jak to rozwiązać inaczej niż po prostu zlikwidowaniem tych szaf. Proszę o jakieś porady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Panele styropianowe. Np. takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20210622094046-13.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	457265

  3. #3

    Domyślnie

    Jak skujesz tynk, zabezpiecz sufit jakąś membraną przez ew oberwaniem się jakiś pozostałości i zleć montaż sufitu napinanego. Kumpel to robi i jest to mega. Generalnie jest to rozwiązanie, którego właśnie szukasz. Nie wypowiem się na temat cen czy kosztów, ale robi to wrażenie i stosuje się nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Jakby coś to w wiadomości prywatnej mogę dać namiar. Jeden z lepszych w kraju. serio

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Jak kolega wyżej napisał, sufit napinany będzie chyba najlepszą opcją w Twoim przypadku.
    Tego nie pomalujesz (:

  5. #5

    Domyślnie

    Patrzyłam na te sufity napinane i wygląda na to, że przy nich także trzeba trochę obniżyć, bo montowane są na profilach. Czyli wynika z tego, że szafy w zabudowie tak czy tak do wyrzucenia ? Panele styropianowe niestety wydają mi się jakieś takie bardzo niemodne.

  6. #6

    Domyślnie

    Profil możesz przykręcić do obudowy szafy - chyba drzwi szafy nie otwierają się przy samym suficie

  7. #7

    Domyślnie

    Skuć tynk i przykleić płytę g-k do sufitu. Jak dobrze się wymierzy to nawet szafy powinny pasować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony