dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Upały w mieszkaniu w bloku

    Dzień dobry.
    Nadeszło lato, a mnie kończą się pomysły. Mieszkam w bloku na ostatnim, czwartym piętrze. Powierzchnia ok 35m2. Jest 3 mieszkania na jedno piętro i moje jest tym środkowym więc okna ma tylko z jednej strony (brak przewiewu). Budownictwo stare i sufit to najprawdopodobniej tylko płyta betonowa + jakaś papa. Jak na zewnątrz jest 30C i więcej to w środku jest dosłownie piekarnik. Kupiłem klimatyzator przenośny i nie wyrabia. Stoi w największym pokoju i tutaj ma nawet problem żeby zbić temperaturę - wydajność klimatyzacji z tego co pamiętam to ok 30-40m2. Do tego zrobiłem sobie w pracy rolety na wszystkie okna. Zrobiłem je z grubego bannera tak żeby zasłaniały całe okna, a nie tylko szyby. Na chwile obecną w mieszkaniu jest ciemno i pomimo klimatyzacji upalnie Ostatni pomysł jaki mi wpadł do głowy to żeby zrobić jakąś izolacje na suficie. Mieszkanie jest wysokie więc tu nie problem. Pytanie tylko czy coś to da i czy taka izolacja nie sprawi ze sufit zacznie się "pocić" i nie zrobi sie grzyb? Tym bardziej, że wietrzenie mieszkania jest mocno utrudnione. Miał ktoś do czynienia z takim mieszkaniem i mógłby doradzić? Izolacje chciałbym zrobić tylko w tym największym pokoju, bo w nim jest największe okno no i sufit
    Pozdrawiam, ale nie gorąco, bo pogoda to zrobi za mnie

  2. #2

    Domyślnie

    Twój sufit wymaga remontu, oklejenia kasetonami styropianowymi, czy płytami PIR no te parę centów najmniej. U znajomych mieli podobną sytuację stropodach z wypełnieniem żużlem. Po miesiącu upałów sufit grzał niczym ogrzewanie płaszczyznowe ok 45 stopni okleili dekady temu kasetonami o grubości ok cm i nie mają od tych trzech dekad problemów. No i pilnują się aby kasetony były na sufitach przy każdym remoncie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tylko klima split.
    Przenośna to niedziałający, hałaśliwy ćwierćśrodek.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7693236

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety split na 4 piętrze bez balkonu, to niewykonalny proces. Spółdzielnia nie zgodzi się na chłodnice która będzie wisieć na takiej wysokości i do tego nad oknami sąsiadów. Wiem jak działa przenośny klimatyzator i znam jego minusy. Wiem że wywala powietrze z mieszkania, ale to jedyna klimatyzacja która może tutaj być. Nawet nie miałbym miejsca na dwururowa. Wiem też że takie klimatyzatory mają dużo mniejsza wydajność gdy są na poddaszu.

    Gnago. A jak wygląda sprawa pocenia się sufitu? Nie chciałbym żeby się okazało że za parę lat będzie jakis grzyb pod tymi kasetonami.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zodyn Zobacz post
    Niestety split na 4 piętrze bez balkonu, to niewykonalny proces. Spółdzielnia nie zgodzi się na chłodnice która będzie wisieć na takiej wysokości i do tego nad oknami sąsiadów.
    Na moim starym bloku wiszą i pod oknami na 15 piętrze. To mniej niebezpieczne, niż doniczka. Ale jak tak ulegasz spółdzielni - Twój wybór.

  6. #6

    Domyślnie

    30kg chłodnica mniej niebezpieczna niż doniczka? Jakie tam doniczki macie? A tak na serio to nikt w około nie ma klimatyzacji na elewacji. Podejrzewam że chodzi o estetykę a tłumacza się zapewne starym budownictwem. Tak czy siak im więcej myślę o izolacji sufitu, tak mniej jestem przekonany że to coś da. Koszt zbliżony do klimatyzacji więc pewnie ten rok przeboleje w upałach i zacznę męczyć spółdzielnie, to może chociaż na dachu pozwolą zainstalować splita.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zodyn Zobacz post
    30kg chłodnica mniej niebezpieczna niż doniczka? Jakie tam doniczki macie?
    Nieprzymocowane. Jednostka zewnętrzna wisi na przykręconym stelażu, jest do niego przykręcona. Oprócz tego ma dwie dosyć solidne rury i kabel. Każda z tych rzeczy samodzielnie utrzyma to w górze nawet, jak jakimś kataklizmem polegna wszystkie pozostałe.
    Słyszałeś, żeby kiedyś spadła klima? Bo doniczka przed moim blokiem wylądowała niejedna. Największa afera była jak samochód nieźle poturbowała i nie wiadomo było z którego to okna.

    Cytat Napisał Zodyn Zobacz post
    A tak na serio to nikt w około nie ma klimatyzacji na elewacji.
    Jak budynek nie jest wpisany na listę zabytków to nie ma uzasadnienia torturowanie mieszkańców upałem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zodyn Zobacz post
    Dzień dobry.
    Nadeszło lato, a mnie kończą się pomysły. Mieszkam w bloku na ostatnim, czwartym piętrze. Powierzchnia ok 35m2. Jest 3 mieszkania na jedno piętro i moje jest tym środkowym więc okna ma tylko z jednej strony (brak przewiewu). Budownictwo stare i sufit to najprawdopodobniej tylko płyta betonowa + jakaś papa. Jak na zewnątrz jest 30C i więcej to w środku jest dosłownie piekarnik. Kupiłem klimatyzator przenośny i nie wyrabia. Stoi w największym pokoju i tutaj ma nawet problem żeby zbić temperaturę - wydajność klimatyzacji z tego co pamiętam to ok 30-40m2. Do tego zrobiłem sobie w pracy rolety na wszystkie okna. Zrobiłem je z grubego bannera tak żeby zasłaniały całe okna, a nie tylko szyby. Na chwile obecną w mieszkaniu jest ciemno i pomimo klimatyzacji upalnie Ostatni pomysł jaki mi wpadł do głowy to żeby zrobić jakąś izolacje na suficie. Mieszkanie jest wysokie więc tu nie problem. Pytanie tylko czy coś to da i czy taka izolacja nie sprawi ze sufit zacznie się "pocić" i nie zrobi sie grzyb? Tym bardziej, że wietrzenie mieszkania jest mocno utrudnione. Miał ktoś do czynienia z takim mieszkaniem i mógłby doradzić? Izolacje chciałbym zrobić tylko w tym największym pokoju, bo w nim jest największe okno no i sufit
    Pozdrawiam, ale nie gorąco, bo pogoda to zrobi za mnie
    Odkurz podrecznik do fizyki i poczytaj...
    Masz zasłonki?
    Uchyl okna i solidnie zmocz woda "rurzaną" z najblizszego kranu te zasłony.
    Efekt odczujesz po 15 minutach.
    Tym mocniej im mocniej przypieka.

    Co za czasy...
    Ludzie książek nie czytaja i blokowisko ich "zabija"...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Jak to już zrobisz to odpal Google i zobacz jakie jest "ciepło parowania wody".
    Trawnik jaki widziałes?
    Te zielone roslinki TAK WŁASNIE sobie robią dobrze w upały.
    I działa od tysiecy lat...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Adam coś na wzór lasów tropikalnych? Lać wodę i uzasadnić to tym że roślinki są zielone. Nie dzięki. Z fizyki może i głupi byłem, ale nie będę sobie podnosił poziomu wilgotności powietrza w mieszkaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieprzymocowane. Jednostka zewnętrzna wisi na przykręconym stelażu, jest do niego przykręcona. Oprócz tego ma dwie dosyć solidne rury i kabel. Każda z tych rzeczy samodzielnie utrzyma to w górze nawet, jak jakimś kataklizmem polegna wszystkie pozostałe.
    Słyszałeś, żeby kiedyś spadła klima? Bo doniczka przed moim blokiem wylądowała niejedna. Największa afera była jak samochód nieźle poturbowała i nie wiadomo było z którego to okna.



    Jak budynek nie jest wpisany na listę zabytków to nie ma uzasadnienia torturowanie mieszkańców upałem.
    Chciałbym żebyś miał rację. W tyg skontaktuje się ze spółdzielnia. W sumie nie mam balkonu na którym mógłbym jednostkę zew postawić więc może zgodzą się przynajmniej na dach.

  12. #12

    Domyślnie

    Gnago. A jak wygląda sprawa pocenia się sufitu? Nie chciałbym żeby się okazało że za parę lat będzie jakis grzyb pod tymi kasetonami.[/QUOTE]
    Noo sufit jest martwy to się nie poci. Ale jak dach nieszczelny i deszcze ci ci zaleją to kasetony odpadają. A kasetony stanowią taką barierę dla wilgoci że para woli wylecieć oknem czy wentylacją

  13. #13

    Domyślnie

    Teraz to bardzo się ciesze, że zdecydowałem się nad montaż klimatyzacji.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-03-2022 o 17:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony