dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Smile fikuśny komin czym i jak tynkować?

    Witam.
    W mojej niekonwencjonalnej budowie przyszedł czas na równie niekonwencjonalny komin. Chciaiłbym żeby komin nawiązywał do elewacji , która nie ma kątów prostych. Chciałbym zrobić coś takiego jak na zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	457311 (nie dosłownie bez tych nadbudówek). Aktualnie pustak kominowy oklejony jest jakimś klejem z wtopioną w niego siatką. Chciałbym otynkować go w nieregularny sposób nakładając w różnych miejscach różne gróbości tynku (nawet do 5 cm) żeby dało efekt nieregularnego kształtu z obłymi narożnikami. Następnie chciałbym pomalować sobie ten twór białą matową silikonową farbą.
    Proszę o podpowiedz czym mogę to otynkować? i czy wklejać tynk na siatce w kilku warstwach? Chciałbym wykonać to w taki sposób, żeby nie wchodzić na dach za dwa lata by poprawiać kruszejący tynk.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł jeżeli to nie komin dymowy to te góry bym robił w czymś w rodzaju styropian/styrodur/pianka na to tynk cienkowarstwowy z siatką.

  3. #3

    Domyślnie

    Takie kominy robi się inaczej, zwłaszcza że chcesz na wiele wiele lat, robi się to z betonu, czyli kończysz kominy ( pustaki) wcześniej, wkład wyciągasz jak masz zaplanowane i robisz szalunek w sposób jaki chcesz ( rzeźbiony sryropian np.) i zalewasz betonem.
    Wykonywałem taki komin w grilo wędzarni ogrodowej wyszedł bez błędy.
    Możesz też taniej.... Siatka rabitza i ręcznie narzucany tynk cementowy, wygładzany ręką odzianą w rękawiczkę

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Nie chodzi mi o te domki tylko o kształt owalny narożników i efekt ręcznie rotmowanego komina (przypominającego starodawny tynk wapienny)
    "Siatka rabitza i ręcznie narzucany tynk cementowy, wygładzany ręką odzianą w rękawiczkę" - ta opcja mi się podoba! - proponujesz jakiś gotowy tynk cementowy? czysty cementowy czy cementowo -wapienny?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jaką farbę na to proponujecie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony