dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie PILNE - Ściana odspojona od wieńca

    Dzień Dobry

    Jesteśmy w trakcie murowania ścian zewnętrznych na piętrze ( wieńcu ). Podczas odklejanie jednego z pustaków ( było za dużo kleju ) okazało się ze cała sciana się buja ( to mało powiedziane ) jak bym ją popchnął to by bez żadnego problemu poleciała.

    W ścianie słupy co ok 1,5m/2m

    Powiedzcie mi proszę czy ściana powinna być związana z wieńcem ?

    Jak to uratować ? Czy cała ścianka od nowa. ??

    Pomóżcie proszę jak najszybciej.

  2. #2

    Domyślnie

    W zasadzie na ścianę nie działają siły boczne tak jak to Ty zademonstrowałeś ale nie powinna tak eis zachowywać. Zbyt słaba zaprawa między wieńcem a pierwszym pustakiem , tak nie powinno być.
    Dawno była ta ściana murowana?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mi jak murarze wymurowali taką kiwającą się ścianę, to, jak poszli do domu. kopnąłem ją
    Rano mieli minę srającego kota. Okazało się, że klej rozcieńczyli za bardzo, bo z deszczówką z wiadra. Robili na nowo.
    Nic nie może się kiwać. A jak przyjdzie wiatr i ścianka się przewróci komuś na dole na łeb, to kto odpowie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Murowana ok 2 tyg temu. Myśle może żeby potraktować ją zaprawą w pianie ( cały dom w tej technologii budujemy )

    Przechylić ścianę jest to wykonalne wąska ścianka. Wpuścić zaprawy i powinno dobrze trzymać ( powinno )

    Druga opcja która trochę mnie załamuje to popchnięcie scianki i od nowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozwalaj bo szkoda materiału, w końcu to Twój materiał. Stanowczo powiedz fachowcom ze mają to zrobić tak aby nic się nie kiwało.

    Czym jest murowana pierwsza warstwa od wieńca na zaprawę czy na klej albo na zaprawę w pianie? Bo wcześniej pisałeś ze było za dużo kleju a teraz wspominasz o zaprawie w pianie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest gotowa zaprawa z wora Atlas. Wiec proporcje na 100% ok woda była lana tak jak producent napisał.

    Warstwy wyglądają następująco:
    -Wieniec
    -Zaprawa Atlas
    -Bloczek BK
    -Zaprawa wyrównująca Klej biały do BK
    - Wszystkie następne warstwy na zaprawę w Pinanie

    Dodam ze jest to ścianka która z dwóch stron ma słupy a na niej jest posadowione okno.

    Więc nie będzie przenosić dużych obciążeń ( od tego są słupy )

    Dlatego wydaje mi się ze danie zaprawy w pianie pod ścianę(odspoiła się od bloczków nie od wieńca ) powinno uratować sytuacje.

    Raz już próbowałem oderwać pustaka po przyklejeniu tą zaprawą po 30 min nie było szans.

  7. #7

    Domyślnie

    Warstwy wyglądają następująco:
    -Wieniec
    -Zaprawa Atlas
    -Bloczek BK
    -Zaprawa wyrównująca Klej biały do BK
    - Wszystkie następne warstwy na zaprawę w Pinanie
    Dość dziwne te warstwy. Ktoś lubi sobie komplikować życie.
    W zasadzie to od wieńca stropowego muruje się na zaprawę cementową pierwszą warstwę wyrównując poziom a potem już kolejne warstwy na klej czy na tą pianę.

  8. #8

    Domyślnie

    Musiało to być tak zrobione bardzo długa historia i dosyć zawiły projekt.

    Ale jak uważasz czy zaprawa w pianie zda egzamin ?

  9. #9

    Domyślnie

    Zaprawa w pianie łapie dwa takie same materiały bo jest stosowany do ceramiki i bk ale czy złapie cement z bk? nie wiem być może.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak się nad tym zastanowić, to jest to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

    Wytrzymałość wydaje mi się ze będzie nawet większa niż docelowo miałaby zaprawa.

    Kier budowy zaakceptował

  11. #11

    Domyślnie

    Czy ściana postawiona na folii izolacyjnej, na papie będzie się kiwać?
    Nie macie wiele pojęcia o murowaniu. Czy czyściłeś beton przed położeniem zaprawy? Czy zwilżałeś go?

    Albo inaczej zapłacę 10 tyś, jeżeli ktoś wymuruje ściankę z czegokolwiek o wymiarach 2 na 2 metry a ja przyjadę i nie dam rady jej przewrócić.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Czy ściana postawiona na folii izolacyjnej, na papie będzie się kiwać?
    Nie macie wiele pojęcia o murowaniu. Czy czyściłeś beton przed położeniem zaprawy? Czy zwilżałeś go?

    Albo inaczej zapłacę 10 tyś, jeżeli ktoś wymuruje ściankę z czegokolwiek o wymiarach 2 na 2 metry a ja przyjadę i nie dam rady jej przewrócić.
    Nie porównuj kawałka muru postawionego na izolacji do całości po obwodzie ściany która jest powiązana.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post

    W ścianie słupy co ok 1,5m/2m

    .
    Te slupy to rdzenie ? Są zabetonowane i się kiwa?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Albo inaczej zapłacę 10 tyś, jeżeli ktoś wymuruje ściankę z czegokolwiek o wymiarach 2 na 2 metry a ja przyjadę i nie dam rady jej przewrócić.
    Chyba żartujesz. Jest różnica między "dam radę ją przewrócić" a "jak bym ją popchnął to by bez żadnego problemu poleciała".
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Te slupy to rdzenie ? Są zabetonowane i się kiwa?
    Między słupami ściana jest ruchoma, ja tak zrozumiałem bo inaczej to tragedia jakby jeszcze słup się ruszał.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Te slupy to rdzenie ? Są zabetonowane i się kiwa?
    Nieeeee , no bez przesady. Jeszcze nie mamy wylanych słupów ani wieńca.

    Tak są to rdzenie. Startery od wieńca wysokość ok 2,5m 24x24 ( nawet wiecej bo jest przewiązanie z murem )

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Między słupami ściana jest ruchoma, ja tak zrozumiałem bo inaczej to tragedia jakby jeszcze słup się ruszał.
    Dobrze zrozumiałeś, jest to ściana pomiędzy słupami.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Nieeeee , no bez przesady. Jeszcze nie mamy wylanych słupów ani wieńca.

    Tak są to rdzenie. Startery od wieńca wysokość ok 2,5m 24x24 ( nawet wiecej bo jest przewiązanie z murem )
    Wg mnie napisałeś wcześniej to nie jasno. Na chwile obecną rdzenie nie ma więc zalej rdzenie nic się nie będzie ruszać. Po to one są by usztywnić ścianę w płaszczyźnie prostopadłej.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Dobrze zrozumiałeś, jest to ściana pomiędzy słupami.
    Nie pomiędzy słupami tylko pomiędzy dziurami na słupy, rdzenie.

  20. #20

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jeszcze czy w takich ściankach powinny być strzępie, tzn. wcięcia w murze przy trzpieniach które pomagają we właściwym przewiązaniu ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony