dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie Ocieplenie dachu

    Jestem w trakcie ocieplania dachu ( dwuspadowy, pełne deskowanie, blachodachówka, szczelina wentylacyjna). Dwie warstwy wełny skalnej 20 i 10 cm. Sufity planuje zrobić do jętek. Nad jętkami nie ma pomieszczenia, stryszku itd., do kalenicy dachu jest ok 1 m. Zastanawiam się czy ocieplać do kalenicy lub nieco ponad jętki. Wiadomo sufit również będzie ocieplony jak dach. Kalenica jest otwarta dodatkowo planowana jest kratka wentylacyjna w szczycie ściany.

  2. #2

    Domyślnie

    Ociepl po jętkach. Nie ma sensu ocieplać do kalenicy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Tak właśnie planowałem. Chciałem jeszcze się doradzić.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeżeli przestrzeni nad jętkami jest tylko 1m to biorąc pod uwgę wszystkie uwarunkowania raczej bym się decydował na ocieplenie do kalenicy.
    Pierwsze pytanie to dlaczego wata? Ale nic to, zawsze można za kilka lat wymienić na piankę.
    Do meritum. Rozwiązanie z ociepleniem po stropiku jest dobre ale wymusza rozwiązania kilku problemów: klapa termoiziolacyjna nad drabinką strychową, ocieplenie ścian szczytowych od środka oraz kominów. Jeżeli planowana jest wentylacja w ścianach szczytowych to koniecznie jest prawidłowe zaizolowanie oraz zabezpieczenie przed penetracją kun. Nie uważam że niezbędne jest wykonywanie dodatkowych otworów jeżeli kalenica jest otwarta. Co innego jeżeli jest zamknięta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony