dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Mały zestaw fotowoltaiczny do oświetlenia altany

    Mam w ogrodzie altanę, którą chciałbym oświetlić tak, żeby można było np. poczytać wieczorem. Niestety, nie pociągnąłem prądu z domu. Pomyślałem o fotowoltaice. Czy są jakieś gotowe zestawy do takich rzeczy? Albo czy można taki zestaw skompletować samemu?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:38

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    A może coś takiego wystarczy.

    https://www.ledstyl.pl/lampa-uliczna...zienna-id-1406

    Mam przed domem troszkę większą ale nie moglem jej znaleść. Wystarczy na kilka godzin świecenia a wszystko jest w jednej obudowie.

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:39

  5. #5

    Domyślnie

    Na razie bez fotowoltaiki zainwestuj w bufor w postaci akumulatora żelowego czy pary 6 V. Do tego standardowa instalacja i para żarówek LED o mocy 5W czy "bajerancko" taśma led . Do imprez całonocnych latem przez te kilka dni starczy. Bez pomocy Słoneczka. Jak masz auto to masz i prostownik czy ładowarkę

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie rady;
    Gnago, jaki akmulator? jestem zielony w tych sprawach.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  7. #7

    Domyślnie

    Żelowy, Zdolny wytrzymać rozładowania których nie wytrzyma zwykły kwasiak. ale dołożysz kilka stówek i masz z z Aliexpres lipo o tej samej pojemności ale o wiele lżejszy.
    Jeśli jedynie do oświetlenia bez radia to 20 Ah starczy z naddatkiem- cięzar kilka kilo max. Ale i 10 Ah też starczy.
    https://www.google.com/search?client...UTF-8&oe=UTF-8

    Z tym że wymaga do ładowania odpowiedniej ładowarki?prostownika
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 27-06-2021 o 06:40 Powód: dopis

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki. A co to jest ten akumulator lipo?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  9. #9

    Domyślnie

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Akumul...owo-polimerowy to stary artykulik bo juz są gotowe ogniwa nie tylko fabryczne do aut , ale i na wolnym rynku. Zaleta leciutkie i gabarytowo małe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony