dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o sensowne rozwiązanie z jedną kamerą

    Jestem zupełnie zielony, jeśli chodzi o systemy alarmowe, ale jestem po SSZ i teraz mam wykonywane tynki.
    Wkrótce dom będzie miał dostęp do internetu. Skoro nie mieszkając jeszcze przez najbliższy rok i tak będę płacił abonament internetowy, to chciałbym go jakoś pożytecznie wykorzystać i zamontować jakąś kamerę, dzięki której mógłbym mieć podgląd na żywo (również w nocy) i ewentualnie nagrywać obraz w pętli na dysk.
    Nie wiem, czy należałoby taką kamerkę zamontować na kominie z widokiem 360 stopni (np. obrotowa, ale taka raczej nie obejmie widoku tuż obok domu), czy może skierowana bardziej na front, a może na tył?
    W sumie wschód i południe jest ogrodzone. Został tylko zachód i północ (front). Może zatem coś szerokokątnego w narożniku północno-zachodnim?
    Może ktoś coś doradzi?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_172223a.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	457315

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A czemu to ma służyć? Jak czy był kurier czy o której przyszedł wykonawca - to skieruj na furtkę. Jak z wewnątrz, to będzie tańsza kamerka.

  3. #3

    Domyślnie

    To ma służyć sprawdzeniu, czy ktoś niepowołany nie kręci się po działce lub nie próbuje wejść do środka. Albo już po fakcie - kto wtargnął na teren.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    To ma służyć sprawdzeniu, czy ktoś niepowołany nie kręci się po działce lub nie próbuje wejść do środka. Albo już po fakcie - kto wtargnął na teren.
    W takim przypadku sprawdziła by się kamera obrotowa z czujnikiem ruchu. Mamy taka taką zamontowana w pracy i śledzi każdego kto wejdzie czy porusza się po placu. zresztą można ją zaprogramować różnie wg potrzeb.

  5. #5

    Domyślnie

    A jaki to konkretnie model macie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A jaki to konkretnie model macie?
    Szczerze nie wiem bo to wynajęta firma zakładała. W birze szef ogląda monitoring na tv i może tez ręcz ie sterować za pomocą joysticka. Acha, i jeszcze jedno, kamera jest zamontowana na maszcie bo 360 stopni obrót i cyfrowy zoom który tez można sobie wybiórczo zaprogramować albo ręcznie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W takim przypadku sprawdziła by się kamera obrotowa z czujnikiem ruchu.
    Nawet, jak dasz na rogu na wysięgniku to masz dwie ściany nie objęte. Nie da się jedną kamerą ogarnąć całego terenu. A do tego da się do takiej kamerki podejść poza jej zasięgiem i "unieszkodliwić".

    Czterema będzie trudno to ogarnąć.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Przecież piszesz, że nie mieszkasz tam i nie masz ogrodzenia z frontu więc to jak zaproszenie dla nocnych turystów do zwiedzania a kamera pokaże Ci co wynieśli/zniszczyli. Proponuję na początek podstawowy system alarmowy do budynku z możliwością późniejszej rozbudowy, oświetlenie otoczenia budynku z prostą automatyką, ukryte bariery podczerwieni wokół posesji z powiadomieniem naruszenia i ostatecznie fotopułapka w dobrym miejscu dla rejestracji zdarzeń. To tyle na początek.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  9. #9

    Domyślnie

    No to już trochę dużo. Chociaż jakieś tam kabelki cieniutkie mam rozprowadzone pod ewentualną instalację alarmową w przyszłości.

    Rzeczywiście z dwóch stron nie ma stałego ogrodzenia, ale na szczęście są panele siatkowe i brama zamykana na kłódkę, więc potencjalny złodziej musi jednak podjąć dodatkowe działania, żeby się dostać na teren, co odstraszy większość osób, z wyjątkiem kogoś bardzo zdeterminowanego.
    Wolałbym to jakąś jedną kamerką załatwić w tej chwili. Na pewno nie będę jej umieszczał na wysokim sztylu na kominie na dzień dzisiejszy. Wysięgników też nie chcę. Niech się raczej nie rzuca w oczy. Czyli zostają mi 2 opcje. Jedna kamerka, która złapie obraz od frontu (północ) i ewentualnie coś od zachodu.
    A druga opcja, to jakaś kamera w środku, która wyłapie ruch i pokaże obraz w nocy.
    Fajnie by było, gdybym mógł mieć podgląd na żywo na żądanie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kamera wyłapie ducha vel insze zjawiska nadprzyrodzone = straszy! W 99% wszelkie duchy, to po prostu kuna buszująca na strychu lub w budynku. Jeśli wlazła kiedykolwiek, to w każdym pomieszczeniu oznaczy swą obecność kałużą lub dwójeczką . Byłam tu! Moje terytorium!

  11. #11

    Domyślnie

    To na szczęście chyba jej jeszcze nie było, bo żadnych kałuż ani dwójek nie spostrzegłem.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Zerknij na tą https://www.youtube.com/watch?v=caqKtdmgnMg

    Może jest jakiś nowszy model, bo ten ma już grubo ponad rok.

  13. #13

    Domyślnie

    To ciekawa propozycja, chociaż prawie nigdzie w internecie nie można nic o niej poczytać.
    Nie wiem tylko, czy daje możliwość ciągłego nagrywania w pętli na jakiś dysk online? Albo na jakiś dysk podpięty do routera w tym samym budynku?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 25-06-2021 o 23:41

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Nagrywa w pętli na kartę SD, oraz alarmy przesyła na serwer. Ten sam koleś robił materiał z funkcjonalności. Chyba podobna kamerkę ma Xiaomi i kilka innych firm.
    W tej kamerze nie ma chyba opcji podpięcia czegoś po wifi, ale nie jestem tego pewny.
    Ostatnio edytowane przez Emtebe ; 27-06-2021 o 13:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony