dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić w tym wypadku podpitke?

    Witam.
    Chciałbym zaraz zabrać się za podbitke dachową i zrodził się problem, którego wcześniej nie przemyślałem. Chciałbym zrobić podbitke równolegle do krokwi jak na zdjęciu linia żółta, ale nie wiem jak to zakończyć na desce czołowej. Takową mam zrobioną już ze struktonitu i on jest za "krótki" aby podbitka pcv poszła wzdlu krokwi brakuje około 7 cm.
    Jak według Was to można rozwiązać. Macie jakieś pomysły? Ja nie mam pojęcia jak byłoby najlepiej. Struktonitu nie wydłużę jest jak jest. Myślałem o jakiejś metalowej blasze, ale jak ja zamontować i co mi to da de facto. Każda sugwsta mile widziana.
    Dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210624-220149_Gallery.jpg
Wyświetleń:	676
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	457324

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dasz podbitkę do samego czoła to będzie wystawał pod płytkami struktonitu, bynajmniej tak to wygląda.
    Dlaczego wzdłuż a nie w poprzek krokwi?
    Jak chcesz tak zrobić jak to zaznaczyłeś to musisz na końcu każdej krokwi dokręcić przedłużkę krokwi aby kończyła się równo z czołem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Chciałbym zrobić podbitke równolegle do krokwi jak na zdjęciu linia żółta, ale nie wiem jak to zakończyć na desce czołowej.
    Nie dogadałeś się z dekarzem. Mnie od razu pytał, jak będzie robiona podbitka i odpowiednio dociął krokwie.




    Czemu upierasz się do równoległej podbitki, jak masz już docięte pod poziomą? Pozioma to oszczędność na elewacji (co schowane pod podbitką nie trzeba tynkować).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Docięcie korkiw.jpg
Wyświetleń:	1532
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	457329  

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja dasz podbitkę do samego czoła to będzie wystawał pod płytkami struktonitu, bynajmniej tak to wygląda.
    Dlaczego wzdłuż a nie w poprzek krokwi?
    Jak chcesz tak zrobić jak to zaznaczyłeś to musisz na końcu każdej krokwi dokręcić przedłużkę krokwi aby kończyła się równo z czołem.
    może i być w poprzek. Jak zrobię przedłużkę to właśnie te 7 cm około będzie poniżej końca struktonitu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    może i być w poprzek. Jak zrobię przedłużkę to właśnie te 7 cm około będzie poniżej końca struktonitu.
    Ja tak właśnie mam zrobione ale ja dałem struktonit płytka 25 cm i krokwie zacięta tylko w pionie na końcu, podbitka przykręcona do krokwi zrównała się praktycznie z dolną krawędzią płytki. Wiem że teraz nie dasz większej płytki to byś musiał wszystko zrywać ale możesz dać w poprzek krokwi a ostatni rząd podbitki przykręcić do krokwi równolegle do podłoża.
    Coś na wzór jak na zdjęciu, zwróć uwagę na zakończenie krokwi gdzie podbitka przykręcona do krokwi przechodzi w druga płaszczyznę przy czole krokwi.
    https://www.spryciarze.pl/storage/te...334164foto.jpg
    https://i.pinimg.com/originals/5f/87...da6b5a8be7.jpg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony