dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Drewniana brama garażowa - jak usunąć farbę.

    Nie wiem czy to właściwy dział - proszę o przeniesienie jeśli "źle trafiłem".

    Mam do pomalowania drewniane wrota do garażu. Pomalowane emalią, która zaczęła odpadać - widać pod nią drewno.

    Problem:
    Jak w miarę szybko usunąć łuszczącą się farbę?
    Skrobanie skrobaczką - upierdliwe i czasochłonne
    Szlifierka kątowa z tarczą z papierem ściernym, jest szybka, ale produkuje tumany pyłu, którego większość wyląduje w garażu - chciałbym tego uniknąć.

    Czy macie jakieś inne pomysły?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Myjka ciśnieniowa, piaskowanie.
    Po takim zabiegu drewno może nie być gładkie, może mieć powierzchnię " szczotkowaną. "
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebasto Zobacz post
    Nie wiem czy to właściwy dział - proszę o przeniesienie jeśli "źle trafiłem".

    Mam do pomalowania drewniane wrota do garażu. Pomalowane emalią, która zaczęła odpadać - widać pod nią drewno.

    Problem:
    Jak w miarę szybko usunąć łuszczącą się farbę?
    Skrobanie skrobaczką - upierdliwe i czasochłonne
    Szlifierka kątowa z tarczą z papierem ściernym, jest szybka, ale produkuje tumany pyłu, którego większość wyląduje w garażu - chciałbym tego uniknąć.

    Czy macie jakieś inne pomysły?
    Jest jeszcze opcja opalarka+szpachelka albo zastosować chemie do usuwania starych powłok.

  4. #4

    Domyślnie

    Po opalarce drewno może być miejscami przypalone -zależy od precyzji i jasności koloru krycia ostatecznie.

    Uważam, ze szlifierka jest najlepsza o ile powierzchnia jest płaska w korzystny wietrznie dzień.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma możliwości aby opalarką a mowa o opalarce elektrycznej aby przypalić drewno ( w zasadzie jak chce to się wszystko da) bo zasada jest taka jak farba zaczyna "bąbelkować" i robi się elastyczna to szpachelką ja ścioagami. Po zabiegu opalania w razie potrzeby potrzeba przeszlifować papierem ściernym.
    Ktoś kto nie robił tego wcześniej może nazwa wydawać się myląca bo opalanie kojarzy się z ogniem

  6. #6

    Domyślnie

    Albo faktycznie chemia zastosować i po odczekaniu ściągnąć dokładnie i szybko szpachelką . Bo chemia ulatnia się z tego co pamiętam

  7. #7

    Domyślnie

    Chemia byłaby tym rozwiązaniem które autor oczekuje bo inne sposoby mechaniczne odrzucił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony