dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z podmakaniem scian funamentowych

    Witam


    Mam problem z namakaniem jednej ściany w piwnicy w dwóch rogach. Dom jest nowy wybudowany kilka lat temu. Wybudowany jest na spadzie około 10 % tak że piwnica prawie w całości jest nad ziemią, ziemia wkoło to glina. Wokół domu wykonano izolacje na to jest styrodur i folia kubełkowa a także wokół całego domu przy fundamencie jest odwodnienie z ujściem do studzienki. Zawsze był problem z podmakaniem tych rogów jednak po tej zimie podmokły te rogi ściany najbardziej ponad 1,3 metra. Najgorzej właśnie podmakają po zimie zaraz na wiosnę. Po dużych opadach takich jak były teraz wtorek i czwartek podmokły tylko w niewielkim stopniu. Ściany wykonane są z pustaków szalunkowych zalewanych zwykłym betonem. Odwodnienie zostało tak wykonane że rura odwodnienia 100 jest w kamieniu otoczaku a całość owinięta jest geowłóknina. Na jednej z ścian jest male okno i drzwi staram się je często otwierać , ale mimo to te ściany długo i ciężko wysychaj nie wiem czy to nie za słaba wentylacja

    Czy po paru latach mogło się zamulić / zatkać odwodnienie ? Jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie tego ? Czy pomogła by tutaj jakaś iniekcja w mur jeśli tak to jakiego środku by tu użyć większość środków nadaje się tylko do ceramiki itp a nie do betonu jak szukałem. Mam wrażenie ze ta woda pochodzi z fundamentów i ściany zaciągają te wodę do góry

    pozdrawiam dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnicaaa.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	457344

    Ten róg jest najmniej obsypany ziemią na zewnątrz drugi jest bardziej obsypany prawie do połowy i zacieki wyglądają podobnie
    Ostatnio edytowane przez Michu2021 ; 25-06-2021 o 16:56

  3. #3

    Domyślnie

    wyprofiluj tą glinę w rowek którym woda będzie mijała dom i ściekała poniżej, a mokra ściana będzie wspomnieniem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony