dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rura gazowa dn63 średniego ciśnienia wzdłuż na działce wdłuż granicy

    Otrzymałam niedawno pismo z zakładu gazowego, że jest planowany na mojej działce gazociąg średniego ciśnienia, rura dn63 mm średnicy. Przewód wkopany na głębokość > 1 m. Plan gazociągu jest poprowadzony po mojej działce (1 metr od jej granicy) wzdłuż drogi gminnej. Jak widzę gmina ma w planach poszerzenie drogi gminnej (kosztem mojej działki, ze 2 metry mi wchodzą kreski z planu) i jak sądzę ten gaz to już naprzód rozrysowali po mojej działce. Strefa wyłączenia terenu to po 0,5 metra od nitki gazowej.

    Co do gazu w drodze to jestem na tak, widzę duże korzyści, ale kurcze ten gaz będzie prowadzony de facto po mojej działce. Gazownia w piśmie zastrzega sobie prawo, że wszelkie roboty muszą być uzgodnione z gazownią. Pytanie:

    1. Jakie mogą być kłopoty i utrudnienia w związku z tym gazociągiem, gdybym chciała postawić ogrodzenie albo doprowadzić wodę z drogi?
    2. Czy taki gazociąg zostanie wpisany jako ograniczenie/obostrzenie (służebność przesyłu) do księgi wieczystej mojej działki?

    Poradzi ktoś?
    Ostatnio edytowane przez karolinawarzycha ; 25-06-2021 o 17:51

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    A czy gazociągu lub poszerzenia drogi nie było w planach gdy kupowałaś działkę ?
    Jeśli nie to odkupią od Ciebie część na drogę i gaz a jeśli nie to służebność przesyłu.
    Może to byś jednorazowe wynagrodzenie gdyż grunt de facto traci na wartości a wszelkie roboty ziemne będą potem musiały być konsultowane z gazownią
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony