dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    W łodzi i zduńskiej masz propartnerów panasonika
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hefciu Zobacz post
    Ponieważ nikt nie daje konkretnych namiarów zakładam że chyba takich ofert nie ma..
    Namiary.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hefciu
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Cedrowice-Parcela
    Kod pocztowy
    95-035
    Dzielnica
    Ozorków
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ok, do kilku się zgłosiłem na ten moment oferty sporo wyższe cenowo niż za Sinclair, jednak jeszcze czekam

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hefciu Zobacz post
    Ok, do kilku się zgłosiłem na ten moment oferty sporo wyższe cenowo niż za Sinclair, jednak jeszcze czekam
    poszukaj na olx albo allegro ze swojego woj. może jakiś partner na wolne moce przerobowe i ciśnienie na sprzedaż.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hefciu Zobacz post
    Ja na ten moment nie dostałem oferty która byłaby równie atrakcyjną cenowo jak Sinclair.

    Ponieważ nikt nie daje konkretnych namiarów zakładam że chyba takich ofert nie ma..
    No to ja się może udzielę...
    12 czerwca 2021 uruchomiłem u siebie pompę Sinlclair, split 8kW.
    Sama pompa z montażem to był koszt niecałych 13 tysięcy (zakup w kwietniu 2021), do tego zasobnik CWU 300l (3,2m2) + bufor 100l (w domu niestety są grzejniki), filtr, zaworki, kształtki, fitr magnetyczny i inne duperele (całą miedzianą instalację w kotłowni przeniosłem na inną ścianę).
    Sterownik został mi z kotła na ekogroszek (eCoal), pompy w instalacji także już miałem.
    Ogólnie całość zamknęła się w 20 tysiącach przy czym całe podłączenie hydrauliczne robiłem sam, "temi rencami".
    Na rury otulina Rockwool 20mm i wio, poszło.
    Na ten moment zużycie roczne to około 5300kWh przy czym pompa chodziła non stop, także latem (grzanie CWU). Do tego jeszcze przez około tydzień bawiłem się chłodzeniem (osobiście nie polecam, komfort średni).
    W styczniu jakoś stwierdziłem, że zobaczę co to jest tryb cichy, ponoć wtedy pompa idzie na pół gwizdka czy jakoś tak - w każdym razie komfort cieplny w domu nie spadł, spadło za to zużycie prądu o jakieś 25%
    Ogólnie całość zamknęła się w 20 tysiącach przy czym całe podłączenie hydrauliczne robiłem sam, "temi rencami".
    Na rury poszły otulina Rockwool 20mm i wio, poszło.
    Na ten moment zużycie roczne to około 5300kWh przy czym pompa chodziła non stop, także latem (grzanie CWU). Do tego jeszcze przez około tydzień bawiłem się chłodzeniem (osobiście nie polecam, komfort średni).
    W styczniu jakoś stwierdziłem ,że zobaczę co to jest tryb cichy, ponoć wtedy pompa idzie na pół gwizdka czy jakoś tak - w każdym razie komfort cieplny w domu nie spadł, spadło za to zużycie prądu o jakieś 25%
    No i hałas - pompa jak wchodziła na maksymalne obroty (a potrafiła przy grzaniu CWU gdy starała się nadrobić duży spadek) to jednak w kompletnej ciszy bywała delikatnie słyszalna, zwłaszcza nocą. Nic strasznego w porównaniu z piecem i pracą podajnika

    A co ogrzewam? Dom o wewnętrznym obrysie 7x10m, poddasze użytkowe. Na dole grzejnik w jednym pokoju + drabinka w łazience (chodzi cały rok), reszta to sama podłogówka. Na górze 3 grzejniki + drabinka w łazience (chodzi cały rok) + podłoga w łazience.
    Na elewacji 20cm styro (białe) + 28cm wełny lambda 35 w dachu. Pod podłogą 12cm zwykłego styro. Ot, dom jak dom.
    Aha, grzejniki przewymiarowane (kiedyś marzyłem, że mi gaz podłączą ).

    I co? Nie da się na niedrogiej pompie?
    Gwarancji mam 5 lat.

    No to teraz czekam na linczowanie ze strony forumowych speców teoretyków i sprzedawców "markowych" pomp.

    P.S.: U mnie w firmie klimy Sinclair'a jadą już 12 rok, latem chłodzą, zimą grzeją i nic się z nimi nie dzieje, na jakieś 30 sztuk ANI JEDNA jeszcze nie uległa awarii. U mojej żony mają 6 Sinlairów z 2008 roku i 5 LG z okolic 2016. Wszytskie LG były już serwisowane z powodu różnych usterek, SINCLAIR dalej nie chce odejść na złom
    Dziwne, no nie?

    P.S.: Sinclair w PL aktualnie niedostępny (pompy rzecz jasna), wyprzedał się co do sztuki, to co teraz płynie z Dalekiego Wschodu też już rozdysponowane
    Ostatnio edytowane przez Pigmey ; 10-05-2022 o 13:52

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    No to ja się może udzielę...
    ...

    No to teraz czekam na linczowanie ze strony forumowych speców teoretyków i sprzedawców "markowych" pomp.

    ...

    I po co ta żółć ? - mało popularna nieznana firma.

    Sinclair https://www.sinclair.pl/o-firmie/historia.html
    Firma Chińska założona w 2002 roku z magazynem w Czeskim Brnie, dystrybutor na Polskę jest w Zabrzu. Ot cała informacja.

    W plikach do pobrania są instrukcje DTR, w nich jest ukryta tabela współczynnika mocy, podana tylko do -15*C. https://www.sinclair.pl/oferta/pompy-ciepla.html
    Wykres z danych wychodzi taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Siclair_6_8_10_kW.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	459293

    a tak w porównaniu z innymi P.C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sinclair_Haier_Galmet_Daikin_Panas.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	459294

    Sinclair wypada trochę wyżej niż przeciętna, zdecydowanie lepszy od Haiera, nieco lepszy od Galmeta.
    Ale do markowych P.C. już mu brakuje.

    Czy można go polecać do III i IV strefy klimatycznej ? Nie wiem bo nie podaje wydajności przy -20*C.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 11-05-2022 o 00:07
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    I po co ta żółć ? - mało popularna nieznana firma.

    Sinclair https://www.sinclair.pl/o-firmie/historia.html
    Firma Chińska założona w 2002 roku z magazynem w Czeskim Brnie, dystrybutor na Polskę jest w Zabrzu. Ot cała informacja.

    W plikach do pobrania są instrukcje DTR, w nich jest ukryta tabela współczynnika mocy, podana tylko do -15*C. https://www.sinclair.pl/oferta/pompy-ciepla.html
    Wykres z danych wychodzi taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Siclair_6_8_10_kW.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	459293

    a tak w porównaniu z innymi P.C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sinclair_Haier_Galmet_Daikin_Panas.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	459294

    Sinclair wypada trochę wyżej niż przeciętna, zdecydowanie lepszy od Haiera, nieco lepszy od Galmeta.
    Ale do markowych P.C. już mu brakuje.

    Czy można go polecać do III i IV strefy klimatycznej ? Nie wiem bo nie podaje wydajności przy -20*C.
    A co tam pracujesz w branży Hvac ,że piszesz "mało popularna"? W moim mieście w sklepie dino pracują co prawda nie pompy ciepła ale 3sztk klim 24h wiosna, lato ,jesień ,zima , od kilku lat i nie ma z nimi żadnego problemu .Zamiast tych wykresów które robią wodę z mózgu o wydajności pomp to zrób wykresy opłacalności kiedy ta tańsza zrówna się z ceną tej droższej bo różnice w cenach kosmiczne. Taki kaisai monoblok 8kW można kupić za około 16tyś a firma columbus sprzeda ci za 52 -54tyś DDD
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #28

    Domyślnie

    Ceny każdy może sam sprawdzić. A najlepiej pytać o oferty, a nie patrzeć na ceny katalogowe.
    Jedna firma zawoła 30 tyś. z montażem, a inna za tą samą P.C. 38 tyś., a cwaniaki nawet do 42 tyś. są w stanie dobić.
    Mi montaż Daikina wyceniono taniej niż ceny katalogowe, przy tym 60% kosztów pokryło mi dofinansowanie z Czystego Powietrza.

    Natomiast taki wykres obrazuje pracę i wydajność P.C., którą trudno porównać na podstawie gołych tabelek.

    A co do Sinclair - nie jestem z branży i dlatego firmy nie znam.
    Pod biurowcem firmy w której pracuje stoją 4 takie klimatyzacje. Ale firma państwowa, to równie dobrze mogła zadecydować łapówka, że stanęły pod firmą takie, a nie inne kompresory. Jak często są serwisowane lub czy były już kiedyś naprawiane - tego nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 13-05-2022 o 17:28
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony