dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Gładź a malowanie

    Witam. Były u mnie robione tynki cw, na to 3 razy gładź. Ściany oraz sufity były idealnie gładkie. Jeden pokój zagruntowalem wałkiem i niestety czuć już chropowatość. Czy popełniłem błąd nakladając grunt wałkiem (jakaś farba gruntująca biała śnieżka).
    Chciałbym uzyskać po malowaniu idealnie gładkie ściany, coś jak lustro. Czy to w ogóle możliwe? Jakich farb oraz gruntu powinienem użyć?

  2. #2

    Domyślnie

    Podzieli się ktoś opinią na ten temat?

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam że farba gruntująca to nieporozumienie, najlepiej użyć grunt albo Atlasa który jest uniwersalny i sprawdzony albo dedykowany dla danej farby.
    To że pojawiły się chropowatości może być przyczyna nie odpowiedniego oczyszczenia powierzchni po szlifowaniu.
    Walek do malowania powinien być z krótkim włosiem aby nie zostawiał "struktury" włosa.
    Malowałeś już farbą? Nie wiem jakiej wielkości ta chropowatość, jeżeli niewielka to jest w porządku bo tak wychodzi po gruncie po to aby farba miała lepszą przyczepność do podłoża, jak pomalujesz walkiem to powinno to zniknąć.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Nie wiem nie znam się na tym ale z doświadczenia u mnie , farba nakładana wałkiem czy pędzlem zawsze zostawi jakiś tam wzór , może nie sprawdziłem wszystkich rodzai wałków i źle dobrałem . Ale farby są gęste i nie zrobi się efektu lustra , chyba żeby poszukać jakichś specjalnych ? dosyć rzadkich farb i malować natryskowo .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #5

    Domyślnie

    Pędzlem to jedynie można ewentualnie gruntować. Dzisiejszymi farbami nie maluje się pędzlem tylko walkiem i wałek dobiera się do podłoża.
    Farby są "gęste"? nie są. Są takiej konsystencji jakiej powinny być a efekt "lustra" uzyskasz i to bez natrysku, po prostu musisz kupić farbę z połyskiem a nie satynę, mat czy półmat.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Nakładanie farby wałkiem zawsze sprawi, że na ścianie pojawi się jakaś drobna struktura. To nieuniknione. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby najpierw dokładne odpylenie gładzi oraz jej zagruntowanie cienką warstwą gruntu polimerowego, np. Śnieżka Acryl-Putz® GU40, co pozwoli jeszcze „zebrać” pozostałości pyłu z powierzchni. Dla uzyskania efektu „lustra” zalecam użycie farby nawierzchniowej o wykończeniu z połyskiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Problem jest taki, ze nie mogę znaleźć farby białej z połyskiem. Tylko mat i półmat. Pomoże ktoś?

    Ze śnieżki jest tylko do drewna i metalu.

  8. #8

    Domyślnie

    Po sklepach mamy chodzić ? odpal google z wpisem swej miejscowości i zamów do domu

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Odpalam Twój link i nie widzę tam z połyskiem. Jest farba matowa. Na stronie beckers brak farby z połyskiem (nawet nie ma takiej kategorii), jest półpołysk. Więc o jakie dokładnie farby chodzi? Pokaż choć jedna biała farbę połysk, obojętnie jaka firma.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja używam często Dekorala i oni na pewno mają połysk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony