dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wybór kamery IP

    Witam,

    potrzebuję kupić kamerę do monitorowania posesji. Interesuje mnie dobra jakość obrazu: muszę widzieć w miarę dobrze z zasięgu 50m oraz posiadać zasięg podczerwieni 50m. Trochę starałem się o tym poczytać, ale czas nagli muszę dokonać jak najszybciej zakupu.

    Zdążyłem doczytać, że często skaluje się obraz, że obudowy są plastikowe itp.

    Obraz chciałbym tylko nagrywać na kartę SD (12, raczej chciałbym uniknąć rejestratora (też pytanie czy można bezpośrednio przesyłać obraz na komputer bez jego udziału) ew. w razie włączenia czujnika ruchu separować nagrania i móc je potem zgrać na komputer.

    Budżet chciałem się zmieścić w 600zł, ale z tego co widzę może być ciężko, więc ustalam 800-1000 zł z przymrużeniem oka. Sam znalazłem takie propozycje:

    Link

    Link

    Generalnie kamery są bardzo podobne, blow jest z plastiku chyba, ale cenowo mi odpowiada. Oprogramowanie ponoć kiepskie, ale czy da radę?

    Jeśli są jeszcze jakieś rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę to będę wdzięczny.

    Dziękuję za wszystkie porady!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    "Kamera RTX IP PoE Sony Starvis 4Mpx P2P IR 30m"
    coś takiego mam i fajnie daje rade.

  3. #3

    Domyślnie

    Zakupiłem IP DAHUA IPC-HFW1431T-ZS-2812-S4 4 Mpx. Kamera wygląda solidnie na prawdę, zaraz robię pierwsze testy i jak będzie ok to zamontuje u siebie w domu.

    Mam pytanie, jak montowałeś kamerę? Jestem trochę zielony, ojca w domu nie było, to tak dopytuję. Jeśli chodzi o wszelkie odwierty w elewacji z dociepleniem styropianowym. Normalnie ładuję wiertarą na głębokość kołka (5mm), potem wbijam kołek ciasno i dokręcam kamerę i będzie trzymać?

    Dodatkowo w przypadku robienia dziur w elewacji na wylot, żeby przepuścić kabel, dziac ma 2cm średnicy (ethernetowy), to normalnie mogę przewiercać takie rzeczy i nie będzie potem wiało w zimie?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Są też specjalne puszki montażowe do kamer, gniazdo i wtyk rj45 umieszczasz w niej, całość jest zgrabnie schowana. Druga opcja to najtańsza puszka elektryczna, umieść ją w styropianie pod elewacją.
    Co do mocowania, do styropianu stosuj odpowiednie do niego kołki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony