dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Farba lateksowa ślady po wałku - szlifowanie

    Witam,
    zgodnie z artykułem https://tikkurila.pl/dla-profesjonal...slady-po-walku, aby naprawić wadliwie pomalowaną ścianę ze śladami po wałku należy ją najpierw przeszlifować. W moim przypadku chodzi o farby lateksowe Beckers Designer Colour i Beckers Designer White. Są naprawdę mocno lateksowe, powłoka jest wręcz gumowa. Próbowałem szlifować ręcznie pierwszą z tych farb i jest to bardzo trudne. Farba nie szlifuje się na pył, a raczej w większości zwija w "gumowe wałeczki". Efekt po całym dniu pracy jest mizerny. Czy farby lateksowe również się szlifuje? Jeżeli tak, to czy można do tego użyć szlifierki ręcznej do gipsu albo żyrafy? Obawiam się, czy nie zostałaby ona zapchana "gumowymi" fragmentami farby lateksowej. Jeżeli farby lateksowej się nie szlifuje, to jak postąpić w takim przypadku? W jaki sposób zmatowić wadliwie położoną farbę i jak naprawić ślady po wałku?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę aby farbę lateksowa szlifować. Jak już to zeskrobać. Jakie te ślady po wałku że musisz farbę usuwać? Tynk pod farbą czy gładź?

  3. #3

    Domyślnie

    Pod nowo nałożoną warstwą farby jest stara farba. Nie jestem pewien co jest pod starą farbą. Ślady po wałku są typowe, widoczne pod światło, aczkolwiek dość mocno.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale te ślady po starym malowaniu mają wyraźny ślad ,na powierzchni ściany widać wyraźną fakturę wałka?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, stara farba jest w porządku. Nowa farba została źle nałożona - widać ślady po wałku pod światło. Chodzi o korektę warstwy wierzchniej.

  6. #6

    Domyślnie

    Użyj walka z krótszym włosiem i pomaluj jeszcze raz.

  7. #7

    Domyślnie

    Taka była pierwotna koncepcja. Jednak po przyjrzeniu się z bliska różnicom w fakturze po ostatnim malowaniu mam obawę, że kolejna warstwa nałożona bezpośrednio na ścianę w obecnym stanie może nie zniwelować tych różnic. Stąd porada na stronie Tikkurili o przeszlifowaniu wydała mi się sensowna. Aczkolwiek wygląda na to, ciężko realizowalna w przypadku farby lateksowej. Uważasz, że kolejna warstwa zamaskuje ślady wałka? Wolałbym uniknąć nakładania większej ilości kolejnych warstw farby.

  8. #8

    Domyślnie

    Wygląda na to, że farby lateksowe również można szlifować. Może być to jednak utrudnione lub niemożliwe przed ich całkowitym wyschnięciem, w przypadku Beckers Designer Colour, zgodnie z danymi producenta, jest to 28 dni. Ale z czasem faktycznie jest to bardziej wykonalne i daje oczekiwane efekty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony