dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś tutaj z powodzeniem zbudował własny dom (zaczynając bez doświadczenia)

    Nie mówię o wszystkim, jak ręczne kopanie szamba czy coś takiego.

    Starzeję się i domy są jak wszystko inne... nie są już dobrze zrobione... więc myślałem o budowie domu z kamienia. Jestem jedną z tych osób, które nie mają nic przeciwko płaceniu za coś, co jest dobrze wykonane... ale domy są dziś zrobione ze śmieci. OSB? Naprawdę? Kamienne domy w Europie w ostatnich stuleciach... bez ubezpieczenia od ognia, nie, potrzeba ochrony przed termitami... więc myślałem o zbudowaniu jednego metodą ślizgową. Nie mam pojęcia, w co się pakuję. Czy ktoś wcześniej z powodzeniem zbudował własny dom?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarateGites Zobacz post
    Czy ktoś wcześniej z powodzeniem zbudował własny dom?
    https://forum.muratordom.pl/forumdis...SAMOROB%C3%93W

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Lightbulb

    Witam
    Sama myśl o samodzielnej budowie domu jest już odwagą, ale od czegoś trzeba zacząć. Sam na początku zadawałem sobie takie same pytania czy warto...
    Z perspektywy czasu odpowiedzi jest jedna TAK, lecz jest jeszcze zawsze ALE:
    czy dam radę;
    czy starczy mi pieniędzy;
    czy wszystko wiem,
    itp.
    Jedno co trzeba pamiętać to samodzielna budowa to zaangażowanie się na 110%,
    jak się zacznie to bierzesz ogromną odpowiedzialności na siebie, a przy okazji kształtujesz osobisty charakter na problemy jakie Cię spotkają.
    Planowanie i liczenie pieniędzy oraz na siebie to najlepsza recepta na samodzielne budowę domu, jeszcze jedno jeżeli sobie ufasz i nie masz wątpliwości to buduj dom taki nie generował dużych kosztów. https://forum.muratordom.pl/showthre...m-wzg%C3%B3rzu

    Życzę powodzenia w budowie domu. w przypadku wątpliwości pytaj się.

    Pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony