dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odpająca gładź i farba z taśmą malarską

    Mam problem z odpadającą gaładzią z taśmą malarską.

    Ekipa wykończeniowa na tynki gipsowowe po zagruntowaniu Cersanitem Ct17 położyła gładź Nida Finish. Na nią wykończeniówka położyła farbę emuslyjną Jedynkę. Powiedzili mni wtedy, że "zagruntowali" ( nie powiedzieli, że farbą emulsyjną ; o tym, że nie gruntem dowiedzialałem się teraz). Ekipa zapewniała mnie, że to wystrczy do malowania i nie ma potrezby ponownego gruntowania przed malowaniem.

    Malowaliśmy sami Flugerem, ale po odklejeniu taśmy malarskiej (niebieksiej Tesa) jeszcze tego samego dnia, farba odchodziła z głądzią od ściany w miejscach taśmy, miejscami są to bardzo duże dziury, wręcz płaty np. 7 x 2 cm. Te płaty ochodzą zarowno od powierzchni pomalowanej przez nas Fluggerem jak i powierzchni pomalowanych przez Ekipę farbą emustyjną.

    Wykonwca, który robił nam gładzie twierdzi, że to wina zbyt mocnej taśmy. Oni nie gruntują gruntem tylko "gruntują" farbą emulsyjną bo nie ma potrezby gruntowania po gładziach, wystrczy sama farba emulsyjna - tak mi powiedzieli. Natomiast z tego co czytam to kwestia źle przygotowanego podłoża (odpowiedniego wzmocnienia) i braku gruntowania ścian przed malowaniem.
    Co robić? Gruntować wszystko? Mam dopiero kilika pomalowaych sufitów (niektóre na razie jedną warstwą farby) i dwie ściany pomalowanie "artystycznie", wiec ponowne ich malowanie odpada. Jeśli gruntować, to czy istnieje jakiś dobry grunt, który pozowli mi zabazpieczyć pomalowane artystycznie ściany bez zmiany ich wyglądu (np. świecenia, kolorów),a jednoczęsnie ochroni przed skutkiem działania taśmy (musze je odciąć od innych ścian)?

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez artur__ ; 30-06-2021 o 13:13

  2. #2

    Domyślnie

    Ten wykonawca to jakiś z łapanki. jak nie można gruntować po gładzi??!!! I jeszcze jego opinia ze taśma Tesa ma mocny klej.
    Wina lezy po jego stronie ale nie ma jak to wine od siebie odepchnąć i zwalić na innego.

  3. #3

    Domyślnie

    Wykonaca z łapanki nie był, wręcz sprawdzony przez kilka osób, co jak widać niczego nie gwarantuje.
    Wg ciebie zagruntowanie teraz wszystkiego CT17 zlikiwduje problem?
    Dodam, że w "dziurach" po taśmie, czyli pod warstwą gładzi, na tynku, po przejchenaiu placem jest biały pył (wiec tak średnio odplil śaciny przed gładzią) a malowanie farbą emusyjną było dość powierzchowne.

  4. #4

    Domyślnie

    Przed zagruntowaniem powinien odpylić, sam grunt ten pyl tez w pewnym stopniu pochłonie a gdy nie było zagruntowane to odpowiedź sama się nasuwa.
    Ciekawe czy gruntował przed położeniem gładzi. Dla mnie farba gruntująca to nieporozumienie, sparzyłem się dwa razy na takiej farbie i uważam że zagruntowanie niczego nie zastąpi. Mowa przy malowaniu z użyciem wałka. Gdyby gruntował farba gruntującą za pomocą pistoletu być może nie było takie efektu.
    Czy po użyciu CT17 pomoże, nie wiem bo nie wiem jak i co było zrobione.
    Ale o to powinien martwic się wykonawca, przecież jakąś gwarancje udziela na swoje wykonane prace.

  5. #5

    Domyślnie

    NIe wiem czy odpylał, pytać nie mam co , bo powie co zechce. Wiem, ze biegał z odkurzaczem przemysłowym i tyle.

    Twierdzi, ze gruntował przed gładziami i to chyba jest akurat prawdą, bo kojarzę nie tylko jego słowa na etpie robienia gładzi ale też mam paragony po gruncie.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiesz, paragony czy faktury to każdy może pokazać, pytanie tylko gdzie ten grunt był zastosowany, u Ciebie czy u innego inwestora.
    Dalej uważam, że jeżeli jest coś nie tak to powinien to poprawić wykonawca i nie ważne czy będzie gruntował czy nie, ma zrobić aby efekt końcowy Cie zadowalał.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 21-07-2021 o 10:05

  7. #7

    Domyślnie

    VoIP oznacza Voice Over Internet Protocol.Umożliwia to wykonywanie połączeń przez Internet bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.Usługa voip biznesu korzysta z połączenia szerokopasmowego do wykonywania połączeń za pośrednictwem tabletu, telefonu komórkowego lub laptop a.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ottozhao666 Zobacz post
    VoIP oznacza Voice Over Internet Protocol.Umożliwia to wykonywanie połączeń przez Internet bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.Usługa voip biznesu korzysta z połączenia szerokopasmowego do wykonywania połączeń za pośrednictwem tabletu, telefonu komórkowego lub laptop a.
    O co ci chłopie biega?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony