dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast - nie uznana reklamacja_pytanie do ekspertów

    dzień dobry, mam wewnątrz pakietu szybowego pionową rysę/zabrudzenie około 1,5 metra. Szczegóły na zdjęciu. Oknoplast uznał reklamację za bezzasadną. Przyznam jestem zaskoczony, czy Waszym zdaniem taka pionowa rysa/zabrudzenie mieści się w normie ? i rzeczywiście reklamacja jest bezzasadna ?
    Dodam, że to jest widoczne gdy z drugiej strony świeci na szybę słońce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknoplast.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	457409

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 30-06-2021 o 18:27

  2. #2

    Domyślnie

    W karcie gwarancyjnej Oknoplastu widnieje taki zapis: Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i termicznych szyb okiennych Produktu, w tym
    pęknięć powstałych podczas użytkowania, jak również naturalnych wad szkła w granicach dopuszczonych przez stosowne normy zakładowe danego producenta szyb.
    Trochę dziwny gdyż Oknoplast sam jest producentem pakietów szybowych a nigdzie nie zamieszcza norm jakościowych. Odpisz dystrybutorowi, iż w karcie gwarancyjnej widnieje zapis o normach zakładowych danego producenta szyb i prosisz o informację jaki producent szyb był w Twoim zleceniu. Jeśli odpiszą, iż produkcja własna to poproś o normę zakładową odnośnie jakości szyb, gdyż w karcie gwarancyjnej powołują się na normę zakładową a nie jest dostępna. Jeśli natomiast otrzymasz informację, iż producent jest zewnętrzny to już każdy większy producent ma normę na swojej stronie i łatwo to sprawdzić. Przykładowe kryteria jakościowe: https://glassolutions.pl/sites/glass...riteria_pl.pdf Zasadniczo jeśli rysa jest od wewnątrz pakietu ma 1,5 metra i widać ją z 2-3 metrów (różnie bywa u danego producenta) to jest to wada niedopuszczalna ale nie wiem co przyjął u siebie Oknoplast.
    Ostatnio edytowane przez michal000 ; 30-06-2021 o 19:57

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    W karcie gwarancyjnej Oknoplastu widnieje taki zapis: Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i termicznych szyb okiennych Produktu, w tym
    pęknięć powstałych podczas użytkowania, jak również naturalnych wad szkła w granicach dopuszczonych przez stosowne normy zakładowe danego producenta szyb.
    Trochę dziwny gdyż Oknoplast sam jest producentem pakietów szybowych a nigdzie nie zamieszcza norm jakościowych. Odpisz dystrybutorowi, iż w karcie gwarancyjnej widnieje zapis o normach zakładowych danego producenta szyb i prosisz o informację jaki producent szyb był w Twoim zleceniu. Jeśli odpiszą, iż produkcja własna to poproś o normę zakładową odnośnie jakości szyb, gdyż w karcie gwarancyjnej powołują się na normę zakładową a nie jest dostępna. Jeśli natomiast otrzymasz informację, iż producent jest zewnętrzny to już każdy większy producent ma normę na swojej stronie i łatwo to sprawdzić. Przykładowe kryteria jakościowe: https://glassolutions.pl/sites/glass...riteria_pl.pdf Zasadniczo jeśli rysa jest od wewnątrz pakietu ma 1,5 metra i widać ją z 2-3 metrów (różnie bywa u danego producenta) to jest to wada niedopuszczalna ale nie wiem co przyjął u siebie Oknoplast.
    dzieki za informacje. Oknoplast przysłał mi taką odpowiedź

    Witaj,
    Twoje zgłoszenie 458300 pt. "rysa wewnątrz pakietu szybowego " zostało rozwiązane.
    Rozwiązanie "Reklamacja niezasadna. Wady szyb oceniamy w odległości 1m patrząc na wprost przy świetle dziennym. W załączniku wytyczne dotyczące oceny zasadności wad szyb."
    Pozdrawiamy

    Dział Serwisu Grupa Oknoplast
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wytyczne szyby 1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	457410

    jestem dość zażenowany odpowiedzią gdyż ta wada jest duża i naprawdę bardzo źle to świadczy o produkcie Oknoplastu.

  4. #4

    Domyślnie

    Zasady są całkiem proklienckie, gdyż standard oceny szyb to obecnie 2-3 metry. Czy przy świetle dziennym stojąc na wprost okna widać wadę z odległości minimum 1 metra?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    Zasady są całkiem proklienckie, gdyż standard oceny szyb to obecnie 2-3 metry. Czy przy świetle dziennym stojąc na wprost okna widać wadę z odległości minimum 1 metra?
    tak, pod warunkiem, że na szybę świeci słońce ( z drugiej strony). Dziś nawet w odpowiedzi do Oknoplastu wysłałem im zdjęcie z 1 metra - wada jest doskonale widoczna

  6. #6

    Domyślnie

    W warunkach oceny pakietów szybowych zawsze jest napisane, iż ocena pakietów musi odbywać się bez bezpośredniego padania promieni słonecznych, tak więc gdyby Oknoplast miał bardziej rozbudowaną kartę gwarancyjną lub kryteria oceny szyb to reklamacja byłaby "słusznie" odrzucona. Tutaj ratuje Ciebie, iż Oknoplast napisał tylko, iż Wady szyb oceniamy w odległości 1m patrząc na wprost przy świetle dziennym i nie wspomniał o oświetleniu. Tak więc w odpowiedz na reklamację napisz, iż okno było oceniany z odległości 1m, wada liniowa jest widoczna z odległości 1m (jest nawet widoczna na zdjęciu) oraz wada liniowa ma długość 1,5 m tak więc jest większa niż dopuszczalna w Państwa wytycznych, które wynoszą (i tu wpisać ile z tabelki w zależności od wielkości szyby). Zważywszy na powyższe proszę o uznanie reklamacji i wymianę pakiety szybowego na wolny od wad. I Oknoplast albo uzna i wymieni albo przyjedzie serwis i powie, że nie widać gdy nie jest pod światło i na podstawie tego odrzuci.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    W warunkach oceny pakietów szybowych zawsze jest napisane, iż ocena pakietów musi odbywać się bez bezpośredniego padania promieni słonecznych, tak więc gdyby Oknoplast miał bardziej rozbudowaną kartę gwarancyjną lub kryteria oceny szyb to reklamacja byłaby "słusznie" odrzucona. Tutaj ratuje Ciebie, iż Oknoplast napisał tylko, iż Wady szyb oceniamy w odległości 1m patrząc na wprost przy świetle dziennym i nie wspomniał o oświetleniu. Tak więc w odpowiedz na reklamację napisz, iż okno było oceniany z odległości 1m, wada liniowa jest widoczna z odległości 1m (jest nawet widoczna na zdjęciu) oraz wada liniowa ma długość 1,5 m tak więc jest większa niż dopuszczalna w Państwa wytycznych, które wynoszą (i tu wpisać ile z tabelki w zależności od wielkości szyby). Zważywszy na powyższe proszę o uznanie reklamacji i wymianę pakiety szybowego na wolny od wad. I Oknoplast albo uzna i wymieni albo przyjedzie serwis i powie, że nie widać gdy nie jest pod światło i na podstawie tego odrzuci.
    bardzo dziękuję - tak zrobię. Będę informował o wynikach

    pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Michał - bardzo fachowe odpowiedzi. Nic dodać, nic ująć.
    Można by bić pianę (co czynię ) na fb producent zostałby zjechany od góry do dołu (niekoniecznie słusznie), ale sam fakt odrzucenia takiej wady nie świadczy najlepiej o serwisie. Ja ze swoim toczę boje o znacznie mniejsze wady (bo też są odrzucane). I zawsze dochodzimy do kompromisu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Michał - bardzo fachowe odpowiedzi. Nic dodać, nic ująć.
    Dziękuję.

    Niestety jakość szkła na rynku jest z roku na rok coraz gorsza a producenci pakietów szybowych dopuszczają naprawdę mnóstwo wad. Rysy, bąble itp. to wg dostawców szkła nie wada lecz cecha produktu. I takie zapisy mają też w swoich warunkach sprzedaży.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bramy-garazowe

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej,
    Odnoszę wrażenie że aktualnie Oknoplast ma tylko 2 działy
    1) Pozyskanie klienta
    2) Odmowa gwarancji.

    Wszystko fajnie dopóty dopóki okna zostaną dostarczone i zamontowane bezproblemowo. W momencie gdy coś z oknami jest nie tak, procedura reklamacji przeciąga się w nieskończoność...

    Czy w dzisiejszych czasach nie ma już firmy, której zależy na dobru klienta a nie tylko na zyskach?!

  11. #11

    Domyślnie

    Hipotetycznie zastanawiam się jak zakupić pakiet szybowy bez rysy?
    Nawet gdybyś zamówił nowy pakiet szyby za dopłatą -to może okazać się że przyślą gorszy niż ten który masz a zakup to trochę jak kot w worku, nie możesz tego zobaczyć przed zamówieniem.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie wiem jakie teraz panują zwyczaje, ale jak zamawiałem okna z montażem, zapłaciłem tylko 10% zaliczki.
    Resztę po montażu.
    Można się wtedy boksować o rysy i inne usterki.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie wiem jakie teraz panują zwyczaje, ale jak zamawiałem okna z montażem, zapłaciłem tylko 10% zaliczki.
    Resztę po montażu.
    Można się wtedy boksować o rysy i inne usterki.
    Dziwne. Pracuję w branży 23lata i zawsze było minimum 40%.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Widocznie dobrze z oczu mi patrzyło.

    Przy zamówieniu okien i drzwi PCV do budynku biurowego, w ogóle nie płaciłem zaliczki. Ale był to producent z Białobrzegów i widocznie byłem znany z rejonu.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #15

    Domyślnie

    dzień dobry, mija 8 dzień od wysłania pisma. Oknoplast milczy...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzień dobry, mija 8 dzień od wysłania pisma. Oknoplast milczy...
    Zwykle serwisy fabryczne mają gdzieś reklamacje wysyłane do dealera, bo termin obowiązuje Sprzedawcę i są zalecenia, by w razie zagrożenia terminu pisać odmownie (lub uznać, jeśli bierzemy pod uwagę pokrycie kosztów naprawy). Producent lubi kierować reklamacje na tor skorzystania z gwarancji - wtedy obowiązują go terminy zapisane w karcie...

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Widocznie dobrze z oczu mi patrzyło.

    Przy zamówieniu okien i drzwi PCV do budynku biurowego, w ogóle nie płaciłem zaliczki. Ale był to producent z Białobrzegów i widocznie byłem znany z rejonu.
    U małych, regionalnych producentów, zwłaszcza gdy się ludzie znają to jest możliwa praktyka. No i towar jakiś niewyszukany (w sensie kolor, który byłby trzeba normalnie zamawiać).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    [QUOTE=finlandia;8066178]Zwykle serwisy fabryczne mają gdzieś reklamacje wysyłane do dealera, bo termin obowiązuje Sprzedawcę i są zalecenia, by w razie zagrożenia terminu pisać odmownie (lub uznać, jeśli bierzemy pod uwagę pokrycie kosztów naprawy). Producent lubi kierować reklamacje na tor skorzystania z gwarancji - wtedy obowiązują go terminy zapisane w karcie...

    mam zakupione okna z montażem, wolę korzystać z "rękojmi" . Taka moja obserwacja po dwu latach budowania domu : ceny usług, materiałów, narzędzi ...etc. mocno cały czas szły do góry, natomiast szeroko rozumiana jakość produktów, wykonawców, montażystów w 90% pozostała na poziomie delikatnie mówiąc niskim.
    Pora aby w końcu zrozumieli, że skoro płaci się tak duże pieniądze to musi być też zapewniona właściwa jakość produktu/wykonawstwa/montażu - Ja ciężko pracowałem aby uzbierać na dom i na "dziadostwo" nie pozwoliłem/nie pozwalam - trzeba mieć szacunek do własnych pieniędzy.

  18. #18

    Domyślnie

    no i proszę

    Twoje zgłoszenie xxxxxx pt. "rysa wewnątrz pakietu szybowego " zostało rozwiązane.
    Rozwiązanie "WYDANO PAKIET SZYBOWY ZLECENIE SERWISOWE 2342408 DOSTAWA W TYGODNIU 29"
    Pozdrawiamy


    duże podziękowania dla kolegi michal000 ! - to dzięki jego konstruktywnych poradach udało się skierować reklamację na właściwe tory

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony