dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Prawidłowy montaż ościeżnic

    Dobry wieczór. Mam pytanie odnośnie montażu ościeżnic bezprzylgowych. Czy będzie trzeba docinać opaski zachodzące na ścianę ? Zdjęcie w linku. https://ibb.co/vDnwcPh

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolo22 Zobacz post
    Dobry wieczór. Mam pytanie odnośnie montażu ościeżnic bezprzylgowych. Czy będzie trzeba docinać opaski zachodzące na ścianę ? Zdjęcie w linku. https://ibb.co/vDnwcPh
    Raczej tak, może nie.

    Tyle można powiedzieć z foty. Wszystko zależy od wymiarów otworu i węgarków oraz wybranych drzwi.


    Edit: w drzwiach po lewej, od wewnątrz na pewno będzie trzeba. O ile drzwi wejdą (raczej tak, ale to zależy od wspomnianych wymiarów)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-07-2021 o 09:44
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Przedpokój którym idzie się do drzwi po lewej stronie( łazienka ) ma 90cm szerokości. Niestety nie zmierzyłem szerokości otworu na drzwi (plac budowy) . Chcialem drzwi standardowe 80cm. Czyli będzie trzeba docinać opaski lub murować węgarek żeby zamontować np. Drzwi 70cm?

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wg projektu w łazience jest węgarek. U Ciebie nie. Do tego jeszcze dojdzie glazura zabierająca dodatkowe światło na montaż.
    Tylko dokładne pomiary całości (włącznie z miejscem po boku) oraz zestawienie ich z wybranymi drzwiami da odpowiedź na pytanie. Może się zdarzyć, że nawet na "80tki" będzie za mały otwór (np. bezprzylgowe Erkado)

    Sam chcesz to montować?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem na etapie przeglądania katalogów. Montować będzie firma, po wcześniejszych oględzinach i pomiarze. Tak po prostu chciałem się dowiedzieć, gdyż zauważyłem że może być problem z tym montażem (jestem laikiem w tym temacie). Na drugim projekcie zauważyłem, że mają to być drzwi 70cm. Czy wtedy sytuacja wygląda inaczej względem opasek ? Otwór powinien mieć 78-80cm szerokości chyba tak ?
    https://ibb.co/crCkdr8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolo22 Zobacz post
    Jestem na etapie przeglądania katalogów. Montować będzie firma, po wcześniejszych oględzinach i pomiarze. Tak po prostu chciałem się dowiedzieć, gdyż zauważyłem że może być problem z tym montażem (jestem laikiem w tym temacie). Na drugim projekcie zauważyłem, że mają to być drzwi 70cm. Czy wtedy sytuacja wygląda inaczej względem opasek ? Otwór powinien mieć 78-80cm szerokości chyba tak ?
    https://ibb.co/crCkdr8
    Węgarek w łazience jest, po prostu zdjęcie z takiej perspektywy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trzeba wybrać drzwi (zrobić pomiary), potem można gadać. Na razie tylko gdybamy.

    Drzwi z opaskami mają od niecałych 99 do 101 cm szerokości.
    Firmy sobie radzą. Różnie.
    Czasem coś się schodzi idealnie, czasem trzeba ściąć 1cm opaski, innym razem zostawić 1cm. A niekiedy nie ma miejsca wcale.
    Parę przykładów z ostatnich dni:
    - tu powinien być obrazek. Niestety, nie wchodzi (błąd działania forum).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jednak zostawiłbym to montażyście co jest na miejscu i widzi dokładnie ile ma miejsca. Węgarek węgarkowi nie równy i może trzeba ciąć, a może wejdzie na zero.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony