dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian1990

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    19

    Domyślnie Orientacyjny koszt robocizny domku 63m2

    Witam wszystkich serdecznie mistrzowie mam takie ogólnikowe pytanie może ktoś stawiał albo będzie i się orientuje ile bierze firma budowlana za wybudowanie domku w stanie surowym zamkniętym 63 m2 jest to zwykły domek bez udziwnień prostokątny o wymiarach 12m na 7m. Strop drewniany dach 2 spadowy 30 stopni. Firma sprzedająca projekt wyceniła prace budowlane na 30 tys mi wydaje się to jednak za mała kwota ? Może ktoś wie po prostu jaka jest aktualna cena wybudowania takiego domku za 1m2 ? dodał bym zdj projektu ale coś nie moge albo link do strony z projektem ale tez nw czy można ?

  2. #2

    Domyślnie

    Za stan surowy to swiat i ludzie, jak zaplacisz wiecej jak 30 tys to przeplacisz, 30 tys to juz dosc znaczna kwota za taki domek, chyba ze w jakima drogim regionie

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wcale to nie jest tak mało. Ja za 70m2 płaciłem Ok 22tys ale to bylo na przełomie 2019/2020. Jak za same mury i dach (nie kryty dachówka) powinno wystarczyć. Jeśli to projekt od haharbud to zawsze możesz powalczyć z cena bo to wyjątkowo prosty w budowie domek.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian1990

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    19

    Domyślnie

    Swierol a ile czasu budowali ci ten domek i w ilu ludzi ?

    I pyatnie do wszystkich co w chodzi dokładnie w stan surowy zamknięty ?

  5. #5

    Domyślnie

    Dach na gotowo, mury zewnętrzne plus ściany działowe, zewnętrzna stolarka okienna i drzwi zewnętrzne.
    U mnie w mieście nie ma opcji by ktoś to wszystko zrobił Tobie za 30k. Ceny poszły mocno w górę, ale to zależy, pewnie od regionu Polski.
    Zastanów się nad syropem betonowym- cena podobna, lepszy we wszystkim.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dach na gotowo, mury zewnętrzne plus ściany działowe, zewnętrzna stolarka okienna i drzwi zewnętrzne.
    U mnie w mieście nie ma opcji by ktoś to wszystko zrobił Tobie za 30k. Ceny poszły mocno w górę, ale to zależy, pewnie od regionu Polski.
    Zastanów się nad syropem betonowym- cena podobna, lepszy we wszystkim.
    Nie ma szans żeby strop betonowy kosztował tyle co drewniany. Przy odrobinie szczęście można go samemu zrobić tylko trzeba kupić drewno. Koszt drewna będzie taki jak koszt stali a gdzie beton i robocizna?

    Mój domek budowli we czterech. Najpierw fundamenty chyba nie cały tydzień po kilku miesiącach sciany kolejny tydzień. Raczej nie nie spieszyli.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian1990

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    19

    Domyślnie

    donvitobandito no właśnie też mi sie tak wydaje że 30 to za mało ponieważ pracy trochę jest katalizę też od razu trzeba chyba zrobić i dlatego pytam się też o czas wykonania takiej pracy bo przyjąłem sobie 60 dni ale nw czy dobrze ? i przy takim założeniu i 4 pracownikach pracujących po 10 h dziennie i zarabiających 20 zł na godzinne to wychodzi 800 zł dla ludzi dziennie plus jakieś jeszcze koszty paliwo sprzęt itd to za 60 dni wyszło by 48 tys to troche nie realne te 30 tys. Miesiac tez nikt tego nie ogarnie a szef musi więcej jak 20 zł zarobić dobrze pisze ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    2,5 miesiąca taki domek? To jest 63m2 w parterze. Ile 4 chłopa ma rozkładać 30mb kanalizacji? 2 dni? Myśle, że 30tys spokojnie wystarczy. Jak ekipa zgrana i ogarnięta to taki domek powinna zrobić w czasie przerw technologicznych na innych budowach.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    35 tyś to takie minimum po znajomości, sąsiad czeka na pozwolenie na budowę domku ok 80m2 ma startować w najbliższych dniach, ugadany z ekipą na ok.38 tyś bez dachu woj małopolskie.
    Zaczyna ekipa podniosła się na 42tyś.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 20-07-2021 o 13:53 Powód: 42 tyś

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony