dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Panowie jak zachęcić męża na badania!

    Witajcie Panowie, mój mąż chodzi kilkanaście razy dziennie do toalety. Raz będąc w domu z nim przez 7 godzin naliczyłam chyba z 11 razy. Mówiłam mu by poszedł na jakieś badania, ale on twierdzi, że na pewno nie ma nic z prostatą bo jest młodu (28 lat) i to pewnie dlatego, że dużo pije wody. Nie wiem martwi mnie, jak mu mogę powiedzieć, że to nie tylko starszych ludzi dotyka. Fakt pije dużo wody, ale 11 razy w ciągu 7 godzin???
    Edit: panowie przestraszyliście mnie tym rakiem, dializą itd. Dobra jakoś go postraszę, aczkolwiek jak poczytałam np. tutaj , to powodów może być tysiące. Nawet nadreaktywny pęcherz czy coś w tym stylu.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-09-2021 o 11:14 Powód: dopełnienie informacji

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Znajdź urologa ( zobacz opinie , komentarze ), zarejestruj chłopa i użyj swojego czaru aby raczył wcześniej pójść do laboratorium na badanie moczu i markerów PSA (w prywatnym nie trzeba skierowania, odpłatność w granicach 100zeta) a potem aby poszedł na wizytę. Potem dopilnuj aby zażywał lekarstwa. Z prostata żartów nie ma a tu może być zwykłe zapalenie pęcherza moczowego. Podczas badania lekarz palpacyjnie zbada także jądra pod kątem ewentualnych zmian.
    Zdrówka życzy starzyk z grupy ryzyka, ale z leczoną prostatą .

  3. #3

    Domyślnie

    I pewnie z tą prostatą ma rację . Powiedź mu żeby albo szedł do lekarza i labo z moczem. Albo przyzwyczajał się z myślą dializ przeszczepów. Ale uczyń to delikatnie ... zarejestruj się na portalach randkowych i przeglądaj tam panów. Jak zapyta po co to odpowiedz, bo z dializą, bez nerek, to pacjenci raptem kilka lat żyją po zapaleniu nerek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    częste oddawanie moczu ma też związek z cukrzycą

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honoratka Zobacz post
    Witajcie Panowie, mój mąż chodzi kilkanaście razy dziennie do toalety. Raz będąc w domu z nim przez 7 godzin naliczyłam chyba z 11 razy. Mówiłam mu by poszedł na jakieś badania, ale on twierdzi, że na pewno nie ma nic z prostatą bo jest młodu (28 lat) i to pewnie dlatego, że dużo pije wody. Nie wiem martwi mnie, jak mu mogę powiedzieć, że to nie tylko starszych ludzi dotyka. Fakt pije dużo wody, ale 11 razy w ciągu 7 godzin???
    Mógl mieć zapalenie prostaty (z jakiekolwiek powodu w jakimkolwiek wieku), które przechodzi niezauważalnie, ale pozostaje zwapnienie, które blokuje mocz podczas jego oddawania. To powoduje, że pęcherz musi wykonać zwiększoną pracę przy wypychaniu moczu, co powoduje tzw. beleczkowanie pęcherza, a w konsekwencji zmiany "wżerne" od wewnątrz pęcherza i permanentne infekcje pęcherza. Zmiany są nieodwracalne i bardzo kłopotliwe w leczeniu doraźnym.
    Problem może być z nerkami, które tłoczą mocz do przepełnionego pęcherza.

    Niech mąż w te pędy biegnie do urologa na badanie nerek, prostaty i pęcherza. Powinien też zrobić badanie, które sprawdzi jak wiele moczu zalega w pęcherzu po oddaniu moczu.

    To nie są żarty, to się może skończyć nowotworem i np usunięciem pęcherza.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post

    Niech mąż w te pędy biegnie do urologa na badanie nerek, prostaty i pęcherza. Powinien też zrobić badanie, które sprawdzi jak wiele moczu zalega w pęcherzu po oddaniu moczu.
    .
    Urolog zawsze robił badanie pod kątem zalegania moczu. Chociaż prawdą jest, że nie czekam na łaskę zapisów w kolejce z funduszu narodowego. Na zdrowie nie ma ceny.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Urolog zawsze robił badanie pod kątem zalegania moczu. Chociaż prawdą jest, że nie czekam na łaskę zapisów w kolejce z funduszu narodowego. Na zdrowie nie ma ceny.
    Urolog w Luxmedzie nigdy mi takiego badania nie robił.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Mnie żona podstępem wzięła.
    Zawsze badanie prostaty kojarzyło mi się z jednym. Gatki w dół i lekarz grzebie gdzie trzeba. I za żadne skarby nie dałbym się zaciągnąć na badanie prostaty.
    Ostatnio, zona zapisała mnie na USG jamy brzusznej...takie profilaktyczne. I jakie było moje zdziwienie kiedy po przebadaniu lekarz mówi:
    - ma pan jakiś nieistotny guzek na nerce;
    - prostata w normie.

    Aż mnie zatkało. To można poprzez USG? A ja przez teścia to same koszmary o badaniu prostaty małem.

    Tak więc, niech mąż bez obaw idzie na badanie USG. No chyba, ze obawia się zimnego myziania tym ,,czujnikiem,, haha.

    Badanie USG rozwieje wasze obawy. Jeśli będzie coś poważnego, to niech wtedy urolog sobie pogrzebie

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Urolog też stosuje USG. I nie bądźmy dziećmi - kobiety u ginekologa dają sobie "grzebać" w równie ciemnych zakamarkach i żyją.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    USG to część diagnostyki, lecz obraz zależy od anatomii pacjenta oraz formy zmian i dlatego badanie palpacyjne per rectum jest uzupełnieniem diagnozy. Dbasz o zdrowie, a wczesne wykrywanie minimalizuje ryzyka, więc wskazane jest zaufanie medykowi. Gadanie typu - "tam nie dam sobie grzebać" to dziecinada.

  11. #11

    Domyślnie

    może opłać z góry wizytę prywatną u lekarza i powiedz, że jak nie pójdzie to kasa przepadnie może to go zmotywuje
    Reklama na FM jest płatna

  12. #12

    Domyślnie

    umów go, nie mów gdzie jedziecie, postaw przed faktem dokonanym. jak będziecie to powiedz, że jak się boi to może zrezygnować, ale chyba się nie boi, prawda?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony