dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z instalacji

    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Od jakiegoś czasu co jakiś czas wyżuca mi w mieszkaniu różnicowke i to niezależnie czy działą ciężkie użądzenia czy tylko lampka nocna. Niedawno miałem mały remont nowa ściana i parę gniazdek, myślałem że to to jest przyczyną, ale jak na tablicy wyłączam ten obwód to tez wywala... Oczywiście wezwałem elektryka posprawdzał gniazdka są ok.
    po godzinie znowu to samo... Następny stwierdził że różnicowka stara i wymienił no i się zaczęło. Teraz to już masakra przez 5 h jest ok a potem co 20 minut wyzuca nawet w nocy. Wyłączałem po kolei wszystkie obwody na tablicy żeby wyeliminować błąd i kiedy już Po paru godzinach czekania myślałem ze to ten łup i pradu brak.
    Za dwa dni przychodzi kolejny elektryk ale chciałbym go jakoś nakierować na problem a nie mam żadnego pomysłu ...
    POMOCY

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mwiazek Zobacz post
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Od jakiegoś czasu co jakiś czas wyżuca mi w mieszkaniu różnicowke i to niezależnie czy działą ciężkie użądzenia czy tylko lampka nocna. Niedawno miałem mały remont nowa ściana i parę gniazdek, myślałem że to to jest przyczyną, ale jak na tablicy wyłączam ten obwód to tez wywala... Oczywiście wezwałem elektryka posprawdzał gniazdka są ok.
    po godzinie znowu to samo... Następny stwierdził że różnicowka stara i wymienił no i się zaczęło. Teraz to już masakra przez 5 h jest ok a potem co 20 minut wyzuca nawet w nocy. Wyłączałem po kolei wszystkie obwody na tablicy żeby wyeliminować błąd i kiedy już Po paru godzinach czekania myślałem ze to ten łup i pradu brak.
    Za dwa dni przychodzi kolejny elektryk ale chciałbym go jakoś nakierować na problem a nie mam żadnego pomysłu ...
    POMOCY
    Odłączenie obwodu S-em niewiele da, musi być odłączony całkowicie czyli N też. Wirtualnie nikt Ci nie pomoże, musi to ogarnąć elektryk na miejscu. Nakierować go można na remont.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wyżej wyłączenie eski nic nie daje. Jeżeli problem nie istniał wcześniej to ja bym zaczął od tej ścianki która powstała podczas remontu i tych gniazdek. Jeżeli to ścianka g-k to pewnie w środku jest stelaż z profili. Kiedyś miałem taki przypadek, że blacha od profilu nacięła izolację. Czasem wkręt do płyt może też zahaczyć przewód. Szukajcie na początku właśnie tam. Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 05-07-2021 o 10:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony