dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szlifowanie tynków cementowo wapiennych- czym najlepiej?

    Witam
    Jak w temacie, przed malowaniem chciałem przeszlifowac tynki cementowo wapienne maszynowe z piasku i cementu (nie z workow). Robię sobie to ręcznie, najlepiej szlifuje się siatka ścierna 40-60. Tylko zastanawiam się czy po takim szlifowaniu nie pojawia się rysy po malowaniu ścian? Na chwilę obecną jest bardzo dobrzez, ale może ktoś wypowie się jak to najlepiej zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Tynków cementowo wapiennych się nie szlifuje tylko filcuje - szlifierka wytrąci ziarenka piasku i możesz mieć rysy .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Tynków cementowo wapiennych się nie szlifuje tylko filcuje - szlifierka wytrąci ziarenka piasku i możesz mieć rysy .
    co to znaczy filcuje? Szlifowałem ręcznie siatką ścierną 80 i 100 to efekt jest taki że ściąga nadmiar ziaren i pyłu i robi się gładka "jak na te tynki" powierzchnia

  4. #4

    Domyślnie

    Nie szlifuj tynków możesz jedynie delikatnie zetrzeć z nich pozostały po gąbkowaniu piasek ale to zrobisz za pomocą np. szczotki.
    wykonywanie tynków polega na doprowadzeniu ściany do prostości następnie zlewa się ją odpowiednią ilością wody wytwarzając tzw. "'mleczko " (cienka warstwa którą się zaciera i gąbkuje). Jeśli przetrzesz tą warstwę wyjdą straszne głupoty uwierz mi nie raz jeździliśmy "poprawiać" tynki bo ktoś sobie pomyślał że weźmie szlifierkę do gipsu i zrobi z tynku gładź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony