dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Usunięcie rury przechodzącej przez ściany

    Cześć. Miałem usuwane stalowe rury z pozostałości po instalacji gazowej. Rury zostały ucięte możliwie blisko ścian, jak się dało podejść szlifierką kątową, a tu wiadomo, że całkiem spora część wystawie ze ścian.
    Jak najlepiej pozbyć się tych części przechodzących przez ściany? Czy nawiercić wokół otwory i spróbować delikatnie wykuć ją ze ściany i uzupełnić braki?
    Czy może lepiej w jakiś sposób przyciąć na równo ze ścianą?
    To jeden problem.

    Drugi podobny - rura przez jedną ścianę przechodzi dalej i nie mogę (przynajmniej na razie) wyciąć jej z drugiej strony. Z jednej strony ściany chciałbym, aby nie wystawała część obcięta. Macie na to jakiś pomysł?

    Pozdro!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez problemu takie rury da się wybić młotkiem - kilka uderzeń z jednej kilka z drugiej i ładnie wychodzi. Potem takie otwory najlepiej wypełnić pianką a pozostałą część wypełnić gipsem i zaszpachlować.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał mawei Zobacz post
    ...
    Drugi podobny - rura przez jedną ścianę przechodzi dalej i nie mogę (przynajmniej na razie) wyciąć jej z drugiej strony. Z jednej strony ściany chciałbym, aby nie wystawała część obcięta. Macie na to jakiś pomysł?

    Pozdro!
    Odkuć trochę tynku i ściany obok rury i wejść ze szlifierką zdecydowanie poniżej płaszczyzny zewnętrznej tynku. Po ucięciu rurę jeszcze zeszlifować grubą tarczą do szlifowania. Potem zakryć jakimś kawałkiem plastiku i zatynkować. Zakrycie pozwoli nie zamurować jej ponownie i w przyszłości wytargasz rurę z drugiej strony z dużym prawdopodobieństwem niezniszczenia tego nowego tynku.
    Opcja ekonomiczna: nie odkuwać, a tylko zeszlifować do poziomu sciany, zakleić kawałkiem papieru lub tapety i pomalować.
    Opcja super ekonomiczna: powiesić coś zakrywającego - maskującego.
    Ostatnio edytowane przez gondoljerzy ; 04-07-2021 o 20:04
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Opcja super ekonomiczna: powiesić coś zakrywającego - maskującego.
    Nie ma ekonomicznie. Raz się zrobi prowizorkę, to się będzie ciągnęła i ujawniała. Dla siebie robi się dobrze

    Dzięki za rady. Nie pomyślałem, żeby to zwyczajnie rozwalić młotkiem. Faktycznie jedną część podkuję i spróbuję przyciąć poniżej tynku. Tu większego ryzyka nie ma, bo możliwe, że z drugiej strony nigdy nie będzie demontażu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dłużej zakładałem ten wątek niż robiłem
    Zrobiłem miks rad. Tę rurę, którą usuwałem, nie wybijałem od razu, a spróbowałem wcześniej wywiercić wokół otwory. Potem jedno małe uderzenie i pozamiatane Dziękuję!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony