dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie izolacji na chudziaku

    Jestem przed etapem układania styropianu na chudziaku. Mam 16cm do zagospodarowania
    Na ten moment rury od zimnej wody są położone na chudziaku + część kabli w korytkach przymocowanych do podłogi

    Pytanie brzmi jak zrobić na tym izolacje:

    - folia budowlana 0,5mm - wywijana na ścianę bądź przyklejona do izolacji poziomej budynku

    - styrobeton 5cm i na to styropian 11cm

    - piana zamkniętokomórkowa 5cm + 11cm styro - najdroższa wersja ze wszystkich wymienionych

    - inny sposób??

  2. #2

    Domyślnie

    Pod folię (i to podówojna o ile nie materiały papowe) to musisz jakąś włoknine połozyć albo piankę abyś nie miał za chwilę dziur.
    POtem trzeba pobawić się w docinanie styropianu tam gdzie zachciało się kłaść rury.
    MOżna tymczasowo docisnąć jakims pustakiem albo deską potem.

  3. #3

    Domyślnie

    A nie podniesiesz jeszcze tych rurek i kabli? Ja podnosiłem i kładłem izolacje pod to (a pod rurki jeszcze styropian 1 warstwę). Niewspółmiernie łatwiej układać styropian jak folia nie jest powywijana na rurach. I odpadają straty na cieple.

  4. #4

    Domyślnie

    Podniosę i włożę pod, jaką folię stosowałeś ? przyklejałeś ją do membrany/papy ?

  5. #5

    Domyślnie

    Na chudziaku mam katję sprint. Na to folia hdpe 0,3 mm.

  6. #6

    Domyślnie

    witam, mam pytanie czy układając styropian w dwóch warstwach na chudziaku, tą górną przyklejacie do dolnej? Widziałem na filmiku na youtube, że jeden fachman tak robił. I drugie pytanie, mając xps i eps którą dać od spodu? Pozdrawiam.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    witam, mam pytanie czy układając styropian w dwóch warstwach na chudziaku, tą górną przyklejacie do dolnej? Widziałem na filmiku na youtube, że jeden fachman tak robił. I drugie pytanie, mając xps i eps którą dać od spodu? Pozdrawiam.
    Przyklejanie nie ma sensu - po bokach trzymają ściany a w pionie wylewka i grawitacja.
    Jakbym układał CWU pomiędzy, to twardszy materiał dałbym pod spód żeby mniej ucierpiał od chodzenia po nim. Jak bez instalacji pomiedzy, to więcej chodzenia będzie w czasie robienia wylewki, więc na górę.

  8. #8

    Domyślnie

    OK, to jeszcze jedna kwestia, jeżeli dam styrodur na wierzchu, to czy muszę dać folię jako warstwę poślizgową przed wylewką?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony